Zrychlení "přeposílání" peněz do Zonky

Hezký den, @maty207 a @PetrM,

souhlasíme s tím, že aktualizace peněženek může po zprovoznění instantních plateb probíhat rychleji, ale nevnímáme to jako nejkritičtější problém. V tuto chvíli se soustředíme na zlepšení likvidity portfolia, prodej problematických půjček na tržišti a úpravu systému tak, aby bylo možné investovat ve více než jedné měně. Zpracování instantních plateb máme v tuto chvíli zařazené do prvního kvartálu 2020, jak již bylo výše zmíněno. Priority řídíme agilně a v souvislosti s koncepčním rozvojem celé platformy.

Mrzí mě, že platby zatím rychleji neumíme zpracovat, rozhodně se ale postavím za své kolegy na IT, na které jsou kladeny skutečně vysoké nároky. IT nicméně Zonky neřídí.

Mějte hezké odpoledne,

Zebra-Iva

Tak tu máme rok 2020 a stále na převod peněz z ČSOB do peněženky je 24 h málo. Pořád se tu řešilo , že k připsání dojde až po půlnoci. To by nebyl až takový průšvih. Tři dny už problém jsou. A pokud nebudou připsány v sobotu , ale až v pondělí , tak to bude skoro týden… Tohle je standard 21. století ?

Kdy jste peníze posílal? Včera?

Hezký den,

Zebra-Iva

Možná by pro začátek stačilo, kdyby Zonky nebylo tak rychlé a nedělalo aktualizace peněženek hned o půlnoci evidentně ze starých údajů. Kdyby totiž update peněženek probíhal třeba až v 6, nebo v 7 ráno, byly by v peněžence i platby z předchozího dne. Takto vždycky čekám také 2 dny což je prostě v roce 2020 fakt k prdu (peníze z Airbank poslány včera v poledne a na účtu Zonky je očekávám až zítra ráno).
Tomu říkám špatný návrh platformy. O ničem jiném to není.
Je fakt takový problém ten update peněženek posunout o něco dál v rámci agilního vývoje?

Penize odešly z účtu CSOB včera dopoledne.

@PetrM hezký den,

posun zpracování výpisu nic neřeší. Ten nám PPF banka dodává jednou denně a na jeho základě my pak aktualizujeme peněženky a splátkové kalendáře. Ten nám PPF banka dodává každý pracovní den po jejich uzávěrce. Pokud nastane problém s tímto výpisem, pak se zpozdí i zpracování transakcí.

@RCZf pokud jsou peníze v bance dnes, což jistě jsou, pak se peníze přičtou dnes po půlnoci.

Okamžité platby a jejich zpracovávání souvisí s přechodem na nové API, které teprve budeme implementovat.

S pozdravem,

Zebra-Iva

No, pak je s podivem, jak se transakce zpracovávají.
Když pošlu splátku me půjčky brzy ráno, Zonky ji zpracuje ještě dopoledne ten samý den a to ta splátka přijde taky do ppf banky. Dobití peněženky kdy jsem peníze poslal v poledne den předtím ale na účtě vidím až následující pracovní den po té splatce.
Ppf jako ppf. Proč data o penězích do peněženky dostáváte od ppf banky jednou denně v noci, ale data o splátkách půjček několikrát denně.
Přemýšlím, zda je chyba u vás nebo ppf, ale ppf ta data logicky mít musí a tedy by bylo fajn, kdyby se s nimi mi zonky naučilo pracovat.

1 Like

Někde ty peníze od investora den zbytečně leží. Ale ne jenom “jedny peníze” a ne jenom “jednou”… Za rok při této frekvenci a objemech pro někoho celkem slušný rychloobrátkový volný peníz :slight_smile:

1 Like

Hezký den,

omlouvám se, nyní projíždím vlákna a vidím, že jsem odpověď neodeslala.

V rámci půjčky projíždíme přes API, zda platba v bance je a proto o ní víme. Nicméně, pokud se @PetrM podíváte přímo do splátkového kalendáře půjčky, uvidíte, že splátka ještě započtená není a také se započte až po půlnoci. Stejně jako se aktualizuje peněženka investora.

Zebra-Iva

Dobrý den.
Přiznám se, že aktuálně jsem opravdu více než rozpačitý. Stav vyděláno, výkonnost a po splatnosti není od soboty (po více jak dvou dnech) aktualizováno. Co je však horší je to, že peníze jsem zrychleně převedl v pátek ráno v 05:39 a v pondělí v 19:24 je stále nemám připsány. Tohle už mi opravdu nepřijde jako normální stav. Něco s tím prosím opravdu začněte už dělat. Myslím, že technologie v dnešní době již umožňují podstatně vyšší pružnost v této záležitosti. Osobně toto vnímám jako jednu z největších nedostatků služby ZONKY.
HOW.

3 Likes

Tohle je, bohužel, na Zonky normální stav… Dle mého pravěk. O víkendu všechno stojí. Přeposílání ze Zonky zpět na účet je obdobná tragédie, trefíte-li se před nebo o víkendu. A nevisí to na cestě, vidím to v blokovanejch platbách…
Toto by se opravdu mělo zrychlit.

3 Likes

Kéž by toto byl ten jediný a největší problém této platformy.

3 Likes

Hezký den, @TOSEMJA,

dívala jsem se a peníze nám do banky přišly včera v pondělí, proto jste je v peněžence viděl až dnes po půlnoci.

Mohl byste mi, prosím, případně poslat na iva@zonky.cz potvrzení či screen odeslané platby?

Moc děkuji,

Zebra-Iva

@TOSEMJA hezký den,

zaúčtování proběhlo v sobotu, proto peníze PPF banka přijala až v pondělí. Jak k tomu došlo, to bohužel nevím, ale je vidět, že zaúčtování proběhlo o den později, než jste platbu zadal.

Zebra-Iva

1 Like

Nemohu zjistit, zda služba podpory vůbec funguje? Poslali jsme test, ne velkou částku, ale peníze nepřišly za týden. Odeslali jsme požadavek s číslem transakce a všemi údaji, stále žádná odpověď.

Okamžité platby (myšleno z účtu do peněženky Zonky) fungují. Nejsem si teď stoprocentně jist, protože to nekontroluji až tak horlivě, ale do hodiny to tam bude. Záleží na bance, ze které se to posílá.
Ovšem jiná kapitola je zasílání pěněz druhým směrem, to je naprostá tragédie. Pokud to z peněženky pošlu ve čtvrtek po 17. hodině, dojde to až v pondělí.
Pokud máme svátky, tak třeba až ve středu !!!
Pod slovem okamžitý si představuju, že pokud je reálný si poslat z Monety peníze na Zonky a za hodinu tam jsou, tak nechápu, když si ve čtvrtek, po 17. hodině (kdy jde asi už Zonky high-tech fintech systém do stand-by režimu), že v pátek, když všechno jede mi ty peníze nedojdou a nedojdou k***a ani v sobotu, když to jsou okamžitý platby…

1 Like