Příspěvek ze Zonky peněženky

Hezký den všem investorům,

v poslední době v Zonky přemýšlíme nad tím, jak můžou některé naše funkcionality pomoci v aktuální situaci. Investorská peněženka nemusí sloužit jen pro investování na Zonky - každému investorovi proto chceme v jeho profilu nabídnout seznam charitativních projektů nebo sbírek, které pomáhají při koronakrizi nebo se už delší dobu věnují potřebným. Na tyto projekty byste přímo ze Zonky investorské peněženky mohli přispět. Ano, jsme samozřejmě rádi, když své finance investujete u nás, ale zároveň jsme si vědomi toho, že vaše peníze teď můžou pomoci jinde. Ze svého profilu byste mohli velmi jednoduše na některý z projektů nebo sbírku přispět. Z jakých projektů vybrat - o tom byste si rozhodli sami anketou zde na Foru.

Jakýkoliv takto poskytnutý dar bude odečitatelný ze základu daně, ve výsledku vám tedy sníží vaši daňovou povinnost.

Ráda bych se vás v první řadě zeptala, zda byste o takovou možnost měli zájem a budu ráda za zpětnou vazbu i další nápady.

  • Ano
  • Ne

0 hlasující

Krásný víkend,

Zebra-Iva

1 Like

Zdravím,

to je hezký nápad. Možná by šel ještě trochu “umocnit” tím, že by Zonky (podle výše příspěvku investora) taktéž přispěly. Třeba u některých sbírek organizovaných společností “Člověk v tísni” jsou dary navýšeny na dvojnásobek. Kromě toho, že by mě jako investora potěšilo, že jsem umožnil pomoci např. dvojnásobně, tak by to byla myslím i skvělá reklama pro Zonky v očích veřejnosti.

Hezký víkend, Zonek

Jako nápad dobrý, ale myslím, že Zonky má spoustu restů vůči investorům co se týká zlepšení samotné služby a už by bylo na čase vše doladit (filtry, dashboard, appka a nespočet dalších věcí). Na charitní podporu existuje spousta jiných projektů a aplikací.

9 Likes

Psal jsem tento příspěvek i na Facebook , ale dávám ho i sem:

Jsem proti. Pokud bych chtěl přispět na boj s koronavirem a situací, která teď je, tak se dá jinými způsoby. Já chci nový, lepší dashboard, lepší funkčnost, rychlejší změny hodnot na webu, v aplikaci a exportech… Na webu nefungují základní věci, jako řazení půjček podle různých hodnot, vyhledávání a mnoho dalšího. Člověk tady na to čeká tři roky a vy pořád místo toho, aby jen to základní fungovalo pořádně ke spokojenosti investorů, vymýšlíte věci, které vůbec s investováním na Zonky nesouvisí… pořád se vymlouváte na to, že děláte na jiných věcech, a teď, když jste upustili od expanze do zahraničí, tak jsem doufal, že konečně doděláte ty resty z let minulých… a už je tu zase něco, aby jste se mohli vymlouvat, že na to základní nemáte čas…

11 Likes

Souhlas s @Kralik a @kolarpavel2

1 Like

Hlasoval jsem za “ne”.

Ne kvůli tomu, že bych občas na něco nechtěl přispět, ale když už taková chvíle nastane, je jednodušší to udělat napřímo, než kvůli tomu podstupovat martýrium přihlašování do Zonky, cestu do peněženky a zjištění, že v ní v podstatě nic neni.

Přijde mi to jako vymýšlení způsobu jak se podrbat levou rukou za pravým uchem.

2 Likes

Dobrý den,

naprosto souhlasím s výše uvedenými názory ostatních přispěvatelů. Kdyby byl produkt nabízený Zonky investorům vyladěný na 100 %, pak by mi takový nápad nevadil a možná bych ho i uvítal. Ale v situaci, kdy se vývoj produktu pro investory podle mého názoru skoro zastavil nebo postupuje dozadu (až na vývoj na sekundárním trhu, na který ale absolutně nereaguje mobilní aplikace, která nenabízí žádné možnosti filtrování a její vývoj je od jejího spuštění minimální), nevidím důvod aby Zonky investoval čas do něčeho, s čím investování na Zonky vůbec nesouvisí a dával takovému vývoji přednost před něčím, co chtějí investoři už dlouho. Odpovídal jsem na průzkumy, zda bych Zonky doporučil ostatním a co by se mělo zlepšit, ale nestalo se vůbec nic. Ani hloupá agregace upozornění - asi si mám každý den procházet desítky a stovky zpráv která půjčka je aktuálně po splatnosti a která ne… Nemám nic vůči charitě, pravidelně podporuji Lékaře bez hranic, ale nově uvedený nápad mi přijde v současné situaci (nemyslím koronavirus ale produkt pro investory na Zonky) stejně dobrý, jako kdyby mohlo jít přes aplikaci Zonky nakupovat na Alze nebo si objednat pizzu, protože by to investoři na Zonky taky mohli využít…

5 Likes

Myslím, že příspěvěk z investorské peněženky na charitativní účel nemá souvislost s kvalitou produktu jako takového (i když k němu mám podobné výhrady jako zde zmíněné). Předpokládám totiž, že by se nejednalo o nějaké systémové řešení = tzn. zabudované do produktu a programované do WEBového rozhraní nebo mobilní aplikace. Moje představa je, že by se jednalo o poměrně jednoduchou administrativní operaci, kterou by v Zonkách stejně obstarali zaměstnanci, kteří nejsou přímo zapojeni do vývoje produktu a tudíž by se tím síly věnované vylepšování produktu neomezili.

Ale smysl mi to dává pouze v případě, že by se Zonky jako firma na daru také podílelo a byl pak věnován jako komunita Zonky investorů a platformy, jinak je opravdu mnohem jednodušší přispět jiným způsobem.

1 Like

Zdravím všechny.
Hlasoval jsem NE, že nemám zájem.
Sám již přispívám - zemřelým dlužníkům, co se pozůstalí zřekli dědictví a lidem v insolvenci, kteří se zuby nehty snaží uhradit veškeré své závazky a odpustí jim soudy třeba 70 % dluhu.
Takže, já již přispívám a myslím, že velmi štědře.

5 Likes

Mě by bavilo hlasovat, kam zonky by posílalo peníze.

Velmi dobrý nápad!!!

Zonky jsem zvolil, jelikož chci rozumně investovat. Až budu chtít “charitovat”, zvolím k tomu jiný produkt. Ale myslím si, že to dopadne ještě jinak. Jen co obdržím další výplatnici. Až v ní uvidím opět ten nechutný poměr mezi tím co dostanu já a co spolknou ostatní odvody, usoudím, že jsem na charitu již opět celkem dost přispěl…