Aktivni investice - polozka Vydelano

Dobry den vsem,

chtel jsem se zeptat, jak Zonky a investori vnimaji polozku Vydelano bez doprovodnych informaci. Mne osobne u tohoto cisla chybi casovy udaj. Cim dele na Zonky jsem, tim mene si pamatuji, kdy jsem se Zonky zacinal a za jakou dobu tento udaj plati. Tim mene je tak pro mne tento udaj relevantni. Vice bych uvital informaci prepocitanou na realny cas, tzn. napr. prumer za mesic, prumer za rok nebo sumu vydelanou za mesic. Posledni mne asi zajima nejvice. Momentalne si tento udaj musim pocitat na zaklade dat z koncu kazdeho mesice.

Mejte se

Waz

1 Like

Hezký den, @Wazowski,

promiňte, že dostáváte odpověď až nyní.

Celé číslo Vyděláno v rámci dashboardu je trochu problematické, protože je to vlastně jediné číslo, které nezobrazuje pouze aktivní investice. V rámci nového dashboardu pracujeme na přepisu do nové technologie, časové hledisko do čísla ale nedostaneme, aktuálně na tom pracujeme.

Více informací od nás obdržíte v e-mailu :slight_smile:

Krásný den,

Zebra-Iva

Dekuji za odpoved, Ivo. Ted jsem trochu na vazkach, zda si rozumime. Cislo, ktere hledam, je snadno pocitatelne z dat, ktera jiz prezentujete pro kazdeho z investoru a da se k nemu dostat nekolika zpusoby. Jednim z nich je vzit vsechny splatky za dany mesic, ktere padaji do penezenky, a zobrazit z nich jen sumu vydelku (uroku) plus pricist pripadne pokuty a odecist poplatek Zonky. Ztratu bych do toho nemichal a ponechal ji oddelene.

Vzhledem k tomu, ze nikdo jiny z investoru se k tomuto tematu neozval a tudiz o tento udaj zajem nema, tak nema smysl, abyste ho delali jen pro mne. Mohu si ho tudiz nadale pocitat sam.

Hezky den

Dobré ráno @Wazowski,

nejsi v tom sám. Také jsem nucen si věci dopočítávat v excelu. Já bych dokonce byl za to, to pojmout ještě více komplexněji a mít možnost si časově filtrovat něco jako “Výpisy z účtu” alespoň na měsíční granularitě, pak i ideálně si mít možnost zadat uživatelské časové období. A výsledkem by bylo zobrazení sum za všechny typy transakcí ( kolik se mi za dané období vrátilo na jistině, na úrocích, kolik jsem získal na pokutách, zaplatil na poplatcích, apod…). V dotazníku zpětné vazby jsem toto přání uvedl, tak jsem zvědav, co nového nové “prostředí” a budoucnost přinese.

Pěkný den,
A.

1 Like

Ahoj, přesně tohle jsem si vytvořil v excelu sám…:slight_smile: Mě totiž zase nevyhovuje “kvalifikovaný odhad” procenta, jak si vede mé portfolio. Mám přes tisíc aktivních investic a funguje to. Měsíční percentuální návratnost je “úplně” někde jinde…

1 Like

Hezký den všem,

za zpětné vazby moc děkuji a jak zaznělo výše, budeme pracovat na novém investorském dashboardu, u kterého se Vás rádi na Váš názor zeptáme, myslím na to :slight_smile:

Krásný den,

Zebra-Iva

Zdravím.
Nezbývá mi, než se přidat. Já si každý měsíc dělám screen obrazovky a měsíční výdělěk si počítám sám.
Dále bych uvítal, aby bylo vidět datum, kdy se půjčka zainvestovala.
Např. když mi přijde zpráva, že splátka je ve zpoždění nebo je půjčka zesplatněná a já zprávu rozkliknu, vidím půjčku “na tržišti”, ale pokud u ní není dotaz u kterého je datum, tak nevím, zda je půjčka stará měsíc nebo 3 roky.
A dohledávat to ručně z půjček při tisících participací ani nezkouším. Filtr na zprávy by také nebyl od věci…

2 Likes

S tim datumem souhlas. Hodilo by se vedet, jak je pujcka stara. Na to jsem sam narazil jiz mnohokrat.

Dobrý den, ode dneška už mi nefunguje nic, ani přihlášení…

---------- Původní zpráva ----------
Od: Zebra-Iva via Zonky Forum
Předmět: [Zonky Forum] Aktivni investice - polozka Vydelano

    <img src="https://sjc3.discourse-cdn.com/business6/user_avatar/forum.zonky.cz/zebra-iva/45/35_2.png" title="Zebra-Iva" width="45" height="45">

    [Zebra-Iva](https://forum.zonky.cz/u/zebra-iva)

    21. října

Hezký den všem,

za zpětné vazby moc děkuji a jak zaznělo výše, budeme pracovat na novém investorském dashboardu, u kterého se Vás rádi na Váš názor zeptáme, myslím na to :slight_smile:

Krásný den,

Zebra-Iva

@fojtikpetr hezký den,

napište mi prosím na iva@zonky.cz, jaký máte prohlížež, zkoušel jste to i v jiném? Chyba se týká mobilní aplikace? Také poprosím o zaslání printscreenu, jaká se Vám ukazuje hláška, moc děkuji.

Přeji hezký den,

Zebra-Iva

Dobrý den, tyto informace chybějí více investorům, úrokový výnos za měsíc, částka za měsíc. Počet a % investic ve zpožděných půjčkách vše se dá krásně vygenerovat ve Stonky statistice, používám každý měsíc. Vše se ukládá do Google spreadsheets. Je to zadarmo a plně funkční. Mají tam list Dashboard, Riskboard, informací je tam až až…

1 Like

Zdravím.
Vím, že má být zcela nový dashboard. Jen ještě další věc, na kterou jsem si vzpomněl je tabulka " Týdenní události"
Za mě naprosto zbytečná, jelikož mi je vcelku fuk, co se událo 7 dní zpět. Týdenní událost je podle mě od pondělí do neděle a od dalšího pondělí nanovo.
Posledních 7 dní je pro mě naprosto zbytečná informace, absolutní nepřehled v kontrastu s grafem, jak mi lidé splácejí, který je od 1.dne do posledního v měsíci.
Mnohem užitečnějsí by byla tabulka " Měsíční události" s pevným startem v první den v měsíci a nebo s filtrem s nastavitelným obdobím.
Jistě se se mnou shodne více investorů.

3 Likes

Dobrý den Ivo,
omlouvám se, byl jsem mimo republiku.

Situace je taková, že na www. stránky Zonky se dostanu přes počítač i přes mobil bez problémů.

Bohužel v pátek v noci u mobilní aplikace bylo přidáno video a nyní to po mně chce přihlášení stejné jako na www. stránky.

Když se mi automaticky načte e-mail, chce to po mně 6místný PIN pro automatické vyplnění jména a hesla.

Ten ale nemám, ani nic nepřijde SMS

Když vyplním ručně mail a heslo (stejné jako do www stránek) přijde hláška, že při načítání dat došlo k chybě…

Do pátku stačilo zadat spárovaný 4místný kód a bylo vše v pořádku.

Prosím o pomoc, používám klasický Android

díky

Petr Fojtík

---------- Původní e-mail ----------

Od: Zebra-Iva via Zonky Forum zonky@discoursemail.com

Komu: fojtikpetr@seznam.cz

Předmět: [Zonky Forum] Aktivni investice - polozka Vydelano

@fojtikpetr dobrý den prosím o zaslání e-mailu na iva@zonky.cz, problém máme nahlášený, mohl byste mi ale poslat přímo printscreeny obrazovky? Abychom tuto diskuzi nechali pro diskutující o stavu Vyděláno a přimpomínky k investorskému prostředí, moc děkuji.

Zebra-Iva

Hezký den, @SAURON,

co byste ještě rád v měsíčních číslech nebo grafech viděl? Zpětnou vazbu máme poznamenanou.

Krásný den,

Zebra-Iva

Dobry den,

asi to jiz zaznelo, ale ja bych treba jeste rad videl, kolik se mi v danem mesici vraci/vratila celkova suma penez. Tim vidim, kolik musim zpetne reinvestovat, protoze disponibilni castka k investici se sklada ze dvou slozek: penize odeslane na ucet z externiho zdroje a penize vracene z investic. Tim se vracim zpatky ke svemu prvnimu postu k tomuto tematu a to je snadne a rychle zobrazeni mesicni historie a aktualniho mesice se vsemi relevantnimi udaji z rovnice:

celkem se vratilo penez = vracene investice + uroky + pokuty

Pokud by to slo zobrazovat pres filtr a to klouzave, tak to uz by byla takova tresnicka na dortu. Mne jde ted hlavne o tu dashboard cast, tedy neco, co vidim okamzite, bez nutne filtrace.

S pozdravem

Waz

1 Like

Zdravím.
Co bych tedy ještě rád viděl ?
Rád bych viděl v číslech v daném měsíci:

  1. O kolik se navýšila položka “Po splatnosti” (jaká částka se přičetla v daný měsíc k položce po splatnosti za aktuálně opožděné platby)
  2. Rád bych viděl položku, kolik bylo v daný měsíc zesplatněno.(Tím nemyslím opožděné platby, ale komplet zesplatněné celé půjčky)
  3. Potom bych VELICE RÁD viděl položku, kolik se mi v daný měsíc vrací ze “Zesplatněných půjček” a kolik se mi vrací z půjček “Po splatnosti” tedy z opožděných plateb.

V kostce řečeno chtěl bych vidět čtyři nové pole:
-o kolik narostl dluh v úmoru/úroku
-o kolik naskočila suma kompletně zesplatněných půjček úmor/úrok
-kolik se mi vrátilo z dluhu pozdě splácených půjček úmor/úrok
-kolik se mi vrátilo ze zesplatněných půjček úrok/úmor

Aby bylo přehledné, které platby jsou z bezproblémových půjček, které z opožděných a které ze zesplatněných.

Vše za aktuální měsíc, popř s filtrem na období.

A taky filtr na totálně "Ztracené" půjčky.
A hodiny kde by bylo vidět, kolik zbývá času do odhlášení a můžu je prokliknout a “natáhnout” na 5 minut.

Tak to by mohlo stačit :thinking: , pro dnešek :smile:

2 Likes