Chceme Zonky ještě více posilovat. V investicích proto budeme dál sázet už jen na Zonky Rentiéra

Hezký den,

chtěla bych vás upozornit na důležitou informaci, která se týká investování do nových půjček. Níže sdílím informace, které samozřejmě všem investorům posíláme i emailem. O změně se také dozvíte ve svých investorských profilech. Zároveň jsme připravili i webovou stránku, kde najdete odpovědi na různé praktické dotazy zonky.cz/informace-k-ukonceni-manualniho-investovani

Dominika

Chceme Zonky ještě více posilovat. V investicích proto budeme dál sázet už jen na Zonky Rentiéra

Před dvěma lety jsme kvůli poptávce po jednodušším způsobu investování začali nabízet službu Zonky Rentiér. A zájem o ni naprosto předčil naše očekávání. Počet jejích uživatelů neustále roste, a objem nových vkladů do Rentiéra je v porovnání s manuálním investováním v posledních měsících dokonce trojnásobný. Rentiér je pro klienty celkově jednodušší a oproti manuálnímu investování nevyžaduje moc času. Stačí jen zvolit výši vkladu a o zbytek se postará Zonky Rentiér.

Z pohledu efektivity nám už ale nedává smysl udržovat vedle sebe dvě služby, které plní obdobnou funkci. Proto jsme se rozhodli podporu manuálního investování postupně omezit a soustředit naše kapacity jen na další vylepšování Zonky Rentiéra a také se více věnovat půjčkám. Věříme, že celkově to pro službu Zonky a její klienty znamená příležitost k dalšímu růstu.

Od 31. srpna 2021 budeme klientům, kteří chtějí v Zonky začít nově investovat , nabízet už jen Rentiéra.

Od 1. listopadu 2021 pak investorům přestaneme umožňovat manuální investování do nových půjček .

Důležité je, že u stávajících manuálních investic se nic nemění . Klienti mohou dál svoje stávající investice v podobě participace nechat takzvaně „doběhnout“, tedy postupně vysplácet a realizovat související výnosy. Zonky se bude dál o veškeré investice starat jako doposud. Nové manuální investice do participací už ale od 1. listopadu 2021 neumožníme.

Víme, že řada z vás si manuální investování u Zonky oblíbila, a doufáme, že stejně tak si oblíbíte i Rentiéra. Rentiér je nejen celkově jednodušší, ale navíc vám ušetří čas, protože za vás automaticky rozinvestuje i vyšší vklady a dokáže pravidelně reinvestovat výnosy nebo přinese pravidelnou rentu. Rozložení investice do několika stovek půjček vám zajistí stabilní portfolio s nízkým rizikem. Rentiér je bez vstupních poplatků a investovat můžete už od 10 tisíc korun.

S pozdravem

Jiří Humhal

CEO Zonky

1 Like

Jupí, rentiér s výnosem pod inflací je super. Holt svoje peníze přesunu jinam… :smiley:

EDIT: Takže po 1.11 nebude možnosti ani prodat portfólio? :smiley: Tak to je dobrý joke

8 Likes

Poslední hřebíček do rakve… Tak děkujeme, že respektujete investory, kteří se soustředí na manuální investování.

12 Likes

To nemyslíte vážně, tak tohle už je poslední kapka. Už jste zapomněli co dělalo zonky zonkym? Lidé půjčují lidem? Jste celý nápad zdegradovali na obyčejné půjčky jako třeba cetelem a podobné hovadiny. Neschopnost udělat normální aplikaci vyrostla až do zničení celého nápadu s půjčkami, kde lidé lidem. Je mi z toho na zvracení. A to už ani nepůjde portfolio prodat? No šikulky, to je podraz jako blázen. Dal už pokračovat nebudu, protože bych musel být sprostý

9 Likes

tak to je hustý :smiley: Pojďme tady založit vlákno, kde se my, oldschool investoři můžeme pobavit o tom, kam budeme všichni utíkat… :smiley:

14 Likes

Cokoliv lepší jak tohle. Byl jsem se zonky od začátku a poslali to všechno do …
Radši ty peníze zasiju do matrace než to mít u zonky :grinning:
Ale třeba Bondster, nebo investown vypadá zajímavě

8 Likes

A ja jsem vlastne rad, ze na Zonky manualni investovani konci. Jiz jsem cast penez presunul k vynosnejsi konkurenci. Presunu postupne i zbytek. Drzela me jiz jen loajalita dlouholeteho zakaznika. A jak o tom tak premyslim, tak budu muset prehodnotit i sve setrvani v Air bank, na trhu jsou dnes lepsi nabidky a jak videt na vernost se v PPF nehledi.

9 Likes

Mrkni i na Mintos, mam vice jak 18 mesicni pozitivni zkusenost.

4 Likes

Nebo Portu či Edward :wink:

2 Likes

Pro mě se v podstatě nic nemění. Já se se Zonky definitivně rozloučil už před třemi měsíci a teď už budu jen několik let vybírat a přesouvat. Nemožnost odprodeje participací bez sankcí však považuji za totální a neskutečnou sviňárnu od Zonky. Myslím že původní zakladatelka Zonky musí být z vývoje hodně smutná.

14 Likes

Ano taky jsem na paní zakladatelku myslel a nechtěl bych být v její kůži když ten hnus tady vidím

5 Likes

Chcete posilovat? Ne, tím jste Zonky pohřbili. :bomb:

6 Likes

V FAQ pisi, ze prodej portfolia bude mozny, ale ne investorum ale Zonky.
V kazdem pripade je to pro investory na … Po odecteni poplatku je ocekavany vynos pod inflaci. Ja mam treba hodne konzervativni porfolio (za nekolik let nastradano pouze 3% problematickych) a po odecteni poplatku 4.8~4.9% vynosu. A z “rentiera” mam jako jasat? Zonky z rentiera ma 2.9% bez ohledu na vykonnost portfolia. Snadno se muze stat, ze investor bude ve ztrate a nevydela ani na poplatky. O inflaci nemluve.

6 Likes

Když už jste lidem “zablokovali” peníze na několik let, tak jim dovolte peníze vybrat dříve a bez penalizací a nikoliv jen nechat doběhnout participace. Tento projekt se připravoval několik měsíců, nevznikl dnes při snídani. Považuji to za nefér jednání, sorry.

Jinak díky za nabídku Rentiera ve výši 3%. Ale fakt ne. To asi cílíte na investiční analfabety.

17 Likes

Jestli jsem to správně pochopil, tak vlastně ani neumožní transfer kreditu z Klasiky na Rentiéra. Tzn. pokud se někdo rozhodne u zonky setrvat - tak jediné co, že se mu v peněžence budou kumulovat prostředky, které si bude muset stáhnout k sobě a manuálně opět poslat do Rentiéra…

@TOSEMJA naprostý souhlas, když takhle zásadní změna - měla by tam být vstřícnost co se týče “exitu” … tohle je prasárna…

6 Likes

Kdepak, ze mě Rentiér nebude, rozhodně ne na Zonky. Až to stádo ovcí (Zonky Rentiérů) co si ani neumí spočítat, kolik vydělají, pardon, prodělají, uvědomí, že z nich rentéři nebudou, tak to odprodají a z původního Lidé půjčují lidem přes Lidé lidem až po konečné Vytíráme si s lidma bude mít Zonky funus a stane se z ní obyčejná banka.
Ach jo, Zonky exit je tady…

8 Likes

A vite co me stve nejvic? Kdyz se rozhodnu to nechat “dobehnout” tak z danoveho hlediska budu realizovat vetsi prijem nez vydaje a to znamena opruz kolem papirovani v danovem priznani. Uz se “tesim”

8 Likes

No, to ano, ale nikdo nezaručí, že to bude takto i po 1.11… Takto to narychlo změnili, tak jim nevěřím ani nos mezi očima. Jsem na tom stejně výnos 4,99 (po odečtení poplatku) a 3,2% špatných půjček.

Souhlas, proto si myslim, že by bylo poměrně vstřícné stran Zonky umožnit jednorázový exit a daňově si to pořešit v jednom roce. Pokud je rentiérů opravdu tolik, po participacích se jenom zapráší…

8 Likes

Dobrý den,
Zonky byla skvělá služba. Bohužel byla :frowning:
Do rentiera investovat nechci. Zisk je řádově menší než u manuálního testování s taktéž vyváženým portfoliem.
Máte někdo nějaký tip, kam svoje peníze přesunout dále? :wink:

5 Likes