API - websockets pro trziste

Dobry den,

bylo by mozne jak primarni, tak i sekundarni trh streamovat pomocou websockets?
jde hlavne o to, aby lide co vyuzivaji API nemuseli bombarodvat zonky servry dotazem na trziste, ale dostavali by push notifikace cez websockets.

dekuju

2 Likes

Krásný den, @[quote=“bear, post:1, topic:179, full:true”]
Dobry den,

bylo by mozne jak primarni, tak i sekundarni trh streamovat pomocou websockets?
jde hlavne o to, aby lide co vyuzivaji API nemuseli bombarodvat zonky servry dotazem na trziste, ale dostavali by push notifikace cez websockets.

dekuju
[/quote]

Krásný den, @bear,

zde je odpověď trochu složitější, podnět jsem předala šéfovi vývoje a budu situaci sledovat. Jak budu mít další zprávy, dám Vám vědět :slight_smile:

Zebra-Iva

Dobrý den,

na https://zonky.docs.apiary.io/# stále žádný support WebSockets API není zmíněný. Takže předpokládám, že Váš portál Zonky nechtějí WebSockets API zveřejnit, aby si uživatelé nemohli vytvořit konkurenční produkty k Vašemu rezervačnímu systému. Pokud se mýlím, budu rád, pokud mě opravíte.

Děkuji.

Hezký den, @MENtiR4Duo,

WebSockets jsme nikdy nepodporovali a v dohledné době je ani podporovat nebudeme. Pro náš provoz je nepotřebujeme, roboti mohou pracovat s našimi API.

Pěkné odpoledne,

Zebra-Iva

Dekuji za rychlou odpoved, pani Ivo,

vyjadril jsem se nepresne a Vy jste mi spravne odpovedela: roboti mohou vyuzivat stavajici REST API. Takto se vyjadril i @bear v prosinci 2018. Pokud chteji autori robotu efektivne soutezit o zajimave investicni prilezitosti, musi velmi pravdepodobne kazdych par vterin “bombardovat” Vase servery REST API dotazy. Mohu zatim pouze hadat, jak by reagovali Vasi administratori, pokud bych zacal kazdou druhou vterinu posilat GET request na https://api.zonky.cz/loans/marketplace a GET request na https://api.zonky.cz/smp/investments Obavam se, ze by moje IP adresa byla brzy na black-listu, nebo se mylim?

Hezký den, @MENtiR4Duo,

primární pro nás je bezproblémové fungování celé platformy. Pokud tedy agresivní nastavení autoinvestu může způsobovat problémy, je blokace pravděpodobným závěrem. V takovém případě se ale kolegové z technického oddělení, pokud mají kontakt, s daným uživatelem spojí a pokusí se domluvit na společné nápravě tak, aby to fungovala na obou stranách.

Mějte hezký víkend,

Zebra-Iva

Tak rád bych poznamenal, že streamovanou jednosměrnou službu slouží Server-sent events (websockets jsou overkill). Ale úplně si neumím představit, jak to bude fungovat. To si každý navěsíme bota na události a pak se nám o zainvestování poperou? Vždyť to dopadne jak na burze, kde upravují firmware na síťových zařízeních, když hrají o milisekundy. Takže budeme hrát o co nejnižší RTT, tzn. čím blíže Zonky serverům budete mít své řešení, tím lepší budete mít reakční čas…? No, bude to zajímavé. :slight_smile: @bear, @MENtiR4Duo