Po 1.11. - prodej pujček

@SAURON Můžete prosím taky doporučit nějakou zajímavou investiční platformu podobného ražení jako Zonky, se kterou máte dobré zkušenosti?
Sice tady už nějaké tipy byly zmíněny, ale nechám si poradit od zkušeného investora :slight_smile:
Díky.
P.S. A blahopřeji Vám k očividně velice úspěšnému působení tady :+1:

Tady na fóru je proto speciální téma, tam toho je víc. :slight_smile:

Mohlo by se Zonky vyjádřit k současnému stavu odkupu participací, které manuální investoři nyní postupně prodávají. Co mám informace, tak Zonky zatím nevykoupilo žádnou, což moc nekoresponduje s původním vyjádřením, že jsou připraveni odkupovat “na denní bázi”.
Jak to tedy bude?

2 Likes

Chtěl bych se zeptat, Zonky, na základě jakých parametrů vyhodnocujete odkup participací? Jak dlouho bude zhruba odkup trvat? Díky.

Dobrý den,

z technických důvodů se nám nezdařilo odkoupit některé typy participací. Pracujeme na opravě a nejpozději příští týden by vše mělo fungovat, jak má. Za komplikace se velmi omlouváme. V případě, že se vás tato situace dotkla a přejete si participace prodat, vystavte je, prosím, znovu.

Dominika

1 Like

Ad 2 - To je zajímavá teorie. Rád bych si ji ověřil. Mám u Zonky půjčku. Nevím, jak nejlépe umožnit její identifikaci. Pokud znáte nějaký vhodnější způsob, než předestřu níže, tak mě opravte. Půjčka se jmenuje “Refinancování + klimatizace a další drobnosti do bytu”. Úrok 6,99 %. Jedná se o tuto: https://app.zonky.cz/refinancovani-pujcek/refinancovani-+-klimatizace-a-dalsi-drobnosti-do-bytu-885500

Pakliže někdo máte půjčku ve svém portfoliu, napište mi na email vaclav.zavada@gmail.com. Poskytnu vám info ohledně toho, jak jsem reálně splácel, abychom to porovnali.

1 Like

…a vy si myslíte, že vám tohle věříme? Neustále měníte sliby, nic neplníte jak máte a najednou máte nějaké záhadné technické potíže. Víte, milá slečno, to je váš problém resp. problém Zonky jako celku. Pokud děláte takhle zásadní změny a prakticky rušíte nějakou službu, máte na to být sakra dobře zařízeni a mít všechno otestované do nejmenší drobnosti!

Nespoléháte náhodou na to, že to budete protahovat a nakonec si lidi otráveně řeknou, že nemá smysl nic Zonky prodávat a nechají všechno raději doběhnout?

2 Likes

Opět se tu pomalu ubíráme stylem diskuze typu “žumpa”, který ničemu nepomůže …

Myslím si, že vysvětlení ohledně technických problémů je pochopitelné, protože Zonky doposud pravděpodobně neměly v systému zavedný proces a implementaci automatického výkupu ze sekundárního tržiště (ač z toho byly často podezírány), prostě software ne vždy i po otestování funguje napoprvé …

Myslím, že v rámci exitu manuálního investovaní se Zonky chová korektně (viz. např. zafixování slevy z poplatku), ale asi jsem holt optimista …

4 Likes

Mně se v listopadu podařilo prodat již dvě participace. Je to fičák… :wink:

1 Like

Tak za 1. žumpou se Zonky stává z vlastní vůle…
a za 2. to má být nějaká omluva? Tohle mají mít naprogramované a otestované s předstihem. Očividně asi vůbec nevíte, jak to v IT a technice na profesionální úrovni chodí. Kód můžete ladit a testovat bokem bez vlivu na celou platformu a pak ho jen přemigrujete na ostrou verzi. Představte si, že by s takto laxním přístupem někdo programoval třeba zařízení v jaderné elektrárně. Prostě to rovnou na poslední chvíli začnu programovat a testovat přímo na řízení jadernýho reaktoru, však co…máme technické potíže, tak reaktor týden počká, budeme se modlit, že to nebouchne :smiley:

1 Like

No, když už jste zmínil tu férovost u zafixování… zrovna po tomhle se dost volalo, takže myslím, že to nebyla vlastní iniciativa zonky, ale že si řekli: “ty jo, to už by byla asi fakt prasárna, tohle neudělat.”
Protože kdyby to BYLA jejich iniciativa, tak hned po pressce řeknou: Rušíme manuál, bude jenom rentiér. Možnosti:
a) necháte dojet - zafixujeme slevu
b) budete přesouvat do rentiéra
c) můžet se kompletně zbavit svého portfolia do 30.10. za podmínek a), b), c) nebo po 1.11. za podmínek d) e) f)

TOHLE by mi přišlo fér… :wink:
a né že tady budeme prosit o odpovědi… :-/

7 Likes

dididiletanti jste… Vzdyt to tu naznacuji porad… Ted jste to jen potvrdila. A je to smutne o tom zadna…

Jirko Humhale jsi to ty?

To je divne… Vzdyt prece:

:see_no_evil:

Můžu vás ubezpečit, že nikoliv, ani nemám a nikdy jsem neměl se Zonky nic společného.

Jsem obyčejný investor s větším portfoliem, který je rozhodnutím Zonky ukončit manuální investování zasažen jako každý jiný, portfolio nechávám pouze dojet a do Rentiera nepřecházím. O likviditu ve formě odkupu participací také stojím.

Přesto nemám nutkání tady dštít síru a hledat za každým zádrhelem naschvál ze strany Zonky …

3 Likes

Podminky odkupu ktere musim odsouhlasit abych mohl neco prodet ted v listopadu nejsou stejne!!!

Zonky rentier je tunel. Ten nevyda za rok ani na chleba.

Prvni tyden v listopadu prevedeno 90.000 do jinych investicnich spolecnosti.

Doufam ze jim to na zonky casem dojde ze udelalil chybu kdyz bude neustaly odliv penez.

Bohuzel kdo rentiera nezna tak se nachyta bude mu to trvat tak rok nez zjisti ze na sporicim uctu s 1,5% na tom bude daleko lepe :joy::joy::joy:

1 Like

Evidentně ten systém odkupu moc, resp. vůbec nefunguje. Od začátku listopadu jsem nabídl přes mobilní aplikaci něco přes 10 půjček k odkupu jako zkušební balónek, všechno bezproblémově splácené kusy spíše výše úročené.
Zonky neodkoupilo nic. Většina těch nabídek už podle podmínek měla být automaticky stornována a není. Ručně stornovat nabídku k odkupu také nejde - vyhazuje to chybu. Zatím to vypadá, že tyhle nabídky k odkupu někde visí v systému a je otázka, co se s nimi bude dít dál.

1 Like

HAHAHAHAHA! :joy: :joy: :joy: :joy:
To mě rozsekalo :sweat_smile: :sweat_smile:

Pěkný den všem, ráda bych se také podělila o pár postřehů. To že participace více než 91 dní po splatnosti už nelze prodat, jste si zajisté už všichni všimli. Nevím proč? To že nelze zrušit prodej Zonky nevykoupené participace je taky k zamyšlení. Ty co Zonky vykupuje jsou jen ty se slevou, nebo s poplatkem za prodej. Jinak nic. Další dobrý zásek je ten, že mám K dnešku stále participaci Auto a sport s první splátkou po splatnosti 2dny, ale v info o vymáhání je údaj, že celá platba včera přišla. Ale jaksi se v peněžence nepřipsala, ale sleva už je 1% a zítra už bude větší. Pokud bych si to nezkontrolovale, prodám to se slevou a s poplatkem a jsem -50, a ani to ještě nic nevydělalo. Pokud je pak takových zbrklých lidí víc, to se to pak Zonky hezky bohatne. Tak třeba to ti lajdáci z IT nějak doladí.

1 Like

stejné problémy, odkup zdravých půjček Zonky neodkúpilo.
zonky