Po 1.11. - prodej pujček

Dobrý den, @jmichalek,

od 1. 11. 2021 bude prodej jednotlivých participací probíhat podle stejných parametrů jako dnes (viz Parametry sekundárního trhu, kde jsou zmíněna jednotlivá pásma slevy z prodejní ceny).

Více informací naleznete zde.

Dominika

Děkuji Dominiko za odkaz v kterém žádné informace o výpočtu slevy nejsou. Můžeš mi prosím osvětlit postup při kterém se dojde ke slevě 99% v půjčce z obrázku níže? Děkuji moc.

Jirka

1 Like

Dobrý den, @jmichalek,

na výši slevy má, kromě dnů po splatnosti, vliv mnoho dalších faktorů. Slevy ovlivňuje např.: úroková míra úvěru, počet uhrazených splátek (na začátku je sleva vyšší, protože se klient ještě nestihl rizikově vyprofilovat), platební morálka u dalších úvěru aj. Jak jsem již zmiňovala dříve, výpočet slevy je naše know how, jehož přesný detail zná pouze pár zaměstnanců Zonky.

U Vaší půjčky je vysoká sleva, protože tento klient má u nás další úvěr, který má vysoké DPD a je již zesplatněný.

Hezký víkend,
Dominika

@Dominika-Zonky zapomela jste zminit, pokud ty parametry prodeju neupravite. Sorry jako… chtel jsem napsat NEOPRAVITE…

Vice informaci zde

1 Like

Je super, kdyz vam slevu u pujcky ovlivni jina klientova pujcka (zesplatnena), o ktere nemate pravo vedet, ze? :woman_facepalming:

3 Likes

Dobrý den, tak jsem po 1. 11. nabídl k prodeji celkem 7 půjček, ale doposud Zonky ani jednu neodkoupilo. Dívám se na Podmínek prodeje po 1. 11. a píše se tam, že “Společnost MŮŽE participace odkoupit”. Čili pro Zonky neplyne žádná povinnost půjčky od nás koupit.
Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Může se k tomu někdo ze Zonky vyjádřit? Budete půjčky skutečně všechny odkupovat, nebo jsem vám zase jen naletěl? Děkuji.

A vy jste nečetl podmínky prodeje paticipací po 1.11.2021 ? “Společnost může nabídku Investora přijmout ve lhůtě 5 dnů od jejího učinění”. A dále pokračuje odstavec o tom, kdy nabídka Investora k odkupu pozbývá platnosti. Hned v první větě je uvedeno, že pozbývá platnosti, pokud: “Nabídka Investora k odkupu Participace nebyla ze strany Společnosti přijata po dobu 5 dnů od jejího provedení Investorem”. Takže samozřejmě k žádnému odkupu dojít nemusí.

Benxy quiz:
Kdo první najde 5 rozdílů? :thinking:

@Dominika-Zonky najdeš je jako první? Nebo ty @Honza-Zonky nebo ty @Iva_Zonky?

Ano, ano… Ti nejchytrejsi po precteni podminek utekli. Ti mene chytri snizili sva portfolia lehce nad fixace slev. A ti ehm… rikejme jim eskamoteri, prikupovali vsechny super participace co jsme my ostatni na sekundaru tak radi prodali… Takze by jsme meli podekovat vsem eskamoterum, ze jsme se vsech nerentabilnich participaci zbavili. Dekujeme! :partying_face:

Popravde, ja jsem asi ta treti varianta.
Po tom “skvelem” oznameni jsem se rozhodl to nechat dobehnout.
Prodavat za slevy, ktere si vypocitaji na zaklade “sveho know how” nebudu.
Pokud budou chtit ukoncit v budoucnu platformu, tak to bude zajimave i s ohledem na dohled od CNB.

Dej mi Buh stesti :slight_smile:

Lukas

2 Likes

Nemáš zač oooooo nejchytřejší.
Zdraví přihlouplý eskamotér

1 Like

Dobrý den všem třem “kategoriím”. A jsem rád, že ti nejchytřejší již určitě mají stejně dobrou (bez ironie) alternativu investování k Zonky, když vyprodávali svá portfolia - to je obdivuji (taktéž bez ironie). Jsem též v kategorii přihlouplý eskamotér. Ať se ale daří všem investorům, bez ohledu na tyto kategorie ! Torf001.

2 Likes

Tak se také přidám k poděkování všem, kteří mi dopřáli takovou bohatou sklizeň :star_struck:
Zažil jsem u toho i nervy, jak jsem neustále přeposílal prostředky a nestíhal dobíjet peněženku. Nejhorší byla noc ze soboty na neděli, to se to připsalo až ráno a investoři vykydávali svoje porfolia na sekundár a já se dostal až na nulu, což se mi nestalo ani nepamatuju.
Z mých přes 20 tisíc participací jsem za celou dobu (od 24.1.2017) neprodal ani jednu jedinou, takže možná že budu TOP ONE ESKAMOTER
Přeju všem investorům a to bez vyjímky, ať od Zonky dostanou to, co si přejí, snad i těm Ultraortodoxněkonzervativním Rentiérům :face_with_hand_over_mouth:

1 Like

@LMatejov , @TOSEMJA , @frant-tomes , @SAURON kluci,
vzhledem k tomu, ze zonky.cz nam umoznilo bavit se otevrene, tak mi vysvetlete co je vyhodneho drzet si participace, ze ktere nemate mesicne ani 0,7 Kc, kdyz kazdy mesic drzeni se tato castka snizuje, takze je extreme vyhodne drzet nove participace a extremne nevyhodne drzet participace kterym zbejva treba mene nez 3/4 zivotnosti. Nehlede na to, ze pri maximalni dobe splaceni pujcky se muze stat cokoliv. A ano touto strategii, kterou jste zvolili ani nebudete nikdy v minusu ale postupne se priblizujete ke zhodnoceni rentiera. Sorry nepriblizite, protoze tam zisk neni garantovan, a svou diverzifikaci minimalne 2.99% mate vzdy jiste…

Prihlouplyma eskamoterama bych si Vas nedovolil nikdy oslovovat. Prihloupe je mit jen 20 pujcet a vse po 5000 Kc na 19.99%. Coz diky prikupovani nemuze byt Vas pripad :wink:

Tak on ten vynos je v % z nesplacene jistiny. Jasne, kdyz je ta jistina nizka, tak je i nizky vynos toho procenta.
Ale mne, i pres snizujici se jistinu, se stale dari dosahovat slusneho vynosu.
Jedine, co mi dela vrasky na cele je to, co se bude dit se zesplatnenymi pujckami.

Lukas

tak přesně tyhle dva bloky jsem si včera taky vyhledal, abych se ujistil, že si to pamatuju dobře :smiley:
a přitom ty otázky, které jsme tady všichni směřovali směrem k Zonky, nemohly být jasnější.
Šlo o to jenom vědět, co se bude dít a za jakých podmínek.
To jejich mlžení je prostě… smutné :-/

Pokud si dobře pamatuji odpověď @Dominika-Zonky nebo @Honza-Zonky (kdyžtak mě, prosím, opravte, jestli použiji špatnou citiaci):
“Tuto možnost zvažujeme”
Ale když jsem si projížděl pár zesplatněných - je jich tam dost, co se “nějak” splácí - ale už holt na sobě mají tu nálepku “zesplatněné” - tzn. Zonky může přijít a říct: abychom vás toho zbavili, tak my to teda za tu 1,- odkoupíme. Ale při představě, že ve svých x tisících participací projíždim, jestli se mi to vyplatí za 1,- prodat nebo ne… pffffff…

ty kráso, 20k participací… to už je “bezpečné portfolio”, že? :smiley: :smiley:
Vždycky, když mi přišel sumář a pořadí v participacích, tak jsem si řikal, jestli funguje pravidlo 20/80 a jak to vypadá “tam nahoře”… jako… úplně nahoře :smiley:

Ano, nebavme se o 0,7 kč, ale o procentech. Jsou jedinci, kteří zde již někde na foru MYLNĚ psali, že nejvíc vynáší participace na začátku a ke konci je to už jen skoro jistina, což je totální nesmysl, protože i participace na 120 měsíců s poslední splátkou úročí stejně, jako participace na 120 měsíců se 119 budoucími splátkami (nepočítáme-li že ze začátku se ze splátky dlužníka ukrajuje poplatek Zonky).
Takže opravdu pomineme-li riziko dlouhodobé participace, je výnos participace s první splátkou naprosto stejný jako s poslední splátkou, budou-li ve stejné výši zbývající jistiny a úrokové sazby, tudíž nevím, co je extémně nevýhodného na tom, držet nebo nakupovat participace před doplacením.
Co se týče výnosu a úročení, tak určitě záleží na objemu portfolia. Já jsem dle Zonky okolo 7,3 %. Když zjednodušeně vemu sumu zainvestovaných prostředků na začátku měsíce a podívám se potom na konci dalšího měsíce kolik jsem vydělal za těch 30 dní, výpočtem jsem na 9,5-10% při slevě na poplatku 20%.
Díky jedinečnému systému danění, vlastně nedanění, jsem nezaplatil ani korunu z cca 1,5 mio výdělku a tyto zatím nezdaněné prostředky dál investuji.
Samostatnou položkou jsou nákupy ve slevách, třeba i 50%, které byly doplaceny nebo začali být spláceny, ale nikam se dodnes nezapočítávají a už vůbec ne do položky Vyděláno, takže jdou pouze vypočítat:
(Nabito celkem od začátku mínus Vybráno celkem od začátku plus Vyděláno od začátku) a tento výsledek by měl kopírovat položku Aktuální stav účtu, ale nekopíruje, protože v položce Vyděláno nejsou započítány particitape nakoupené se slevou a doplatily se. Takže já mám položku Aktuální stav účtu o cca 55 tis. vyšší než výše uvedený jednoduchý výpočet a jsou to právě prostředky z půjček nakoupených ve slevách a doplacených/splácených a mám to potvrzené i od Zonky, protože jsem se stále nemohl dopočítat. Zvažovalo se prý i to, že na toto vznikne extra položka v dashboardu, ale k tomu už asi nedojde-je to i zde na foru ještě s Ivou zebrou. Takže za mě osobně jsem zatím jen na půjčkách ve slevě vydělal 55 tisíc.
Samozřejmě ztráty jsou a budou, ale je to běh na dlouhou trať a budu dobíhat teoreticky jestě minimálně 10 let plus nějaké exekuce a insolvence, takže v součtu třeba 15 let a nijak mě to ani netrápí. Co se bude vracet, budu sypat jinam. Se Zonky jsem ve výsledku spokojen, uvidíme až to za dekádu dojede a kde budu v tu dobu působit-investovat.
Jinak už mám na pažbě 70 nebožtíků, teď jsem to přepočítal.
mares.matěj ano, to už asi bude stabilnější portfolio :slightly_smiling_face:
Dlouhodobě se pohybuji v top 30 a jednou byl 11. v objemu prostředků.

3 Likes

Ja taky dokupoval. Jednak kvuli tomu, ze jsem se tim katapultoval o jeden slevovy level vys + proc ne? Nekupoval jsem bezhlave, ale drzel robota nastaveneho na stejne cilove portfolio jako predtim, jen mu nalil vic penez. Ted to holt necham dojet.

2 Likes