Podklady k daním za rok 2022

Dobrý den,

budete připravovat podklady pro daňové příznání?

V profilu investora vidím jen podklady za předchozí roky.

8 Likes

Vzhledem k tomu, že už je 04.02.2023, tak se taky přidávám s dotazem. Jste naprosto poslední ze všech subjektů, kteří podklady stále ještě nevydali.

3 Likes

Také bych se přidala k dotazu k podkladům, stále tam dokument za rok 2022 nemám.

S pozdravem,
LF

Ptal jsem se na to na konci ledna a bylo mi řečeno že letos budou podklady po druhe polovine unora. Takze do konce unora :slight_smile:

Tak vám, nemilé PPF Zonky, nepěkně neděkuju. Mám možnost využít služeb daňového poradce, který má ale čas jen tak do půlky února. Pak si budu muset hledat jiného dražšího, nebo si roční zúčtování udělat sám.

Když už jste se rozhodli zaříznout investory ukončením nových participací, můžete se aspoň chovat trochu solidně.

Nebo je pro finančího obra PPF takový problém během měsíce poupravit skript z loňska, a nagenerovat nám podklady rozumně brzo?

Další argument, proč se od PPF mám držet co nejdál.

1 Like

Dobrý den,

jak zde již bylo zmíněno, podklady k daním Vám nahrajeme do profilů během tohoto měsíce. Pokud vše půjde jak má, nemělo by to trvat déle něž několik dnů. O jejich dostupnosti v profilech Vás budeme informovat emailem.

Hezký den,

Zonky_specialista

Nezlobte se, ale to, že nejste schopni vygenerovat do dnešního dne konečné vyúčtování za rok 2022 je naprostá neschopnost, liknavost a diletanství celé Vaší platformy. Už prosím konečně hejbněte p*delí a začněte něco dělat!

Dobrý den, stále jsem nedostala podklady k daňovému přiznání, dočkám se jich? Jak postupovat v případě, že Zonky žádný doklad nevydá?

Dobrý den,
já jsem optimista, dneska se mi nepřipisují splátky (a to ani v končící mobilní aplikaci, tak ani na webu) … tak hádám, že ten poslední IT specialista, co tam ještě zbyl, dneska dělá na podkladech k daním a nemá tak na nic jiného čas.
Mirek

1 Like

Klasika, Zonky zase zdržuje a je suverénně poslední. Asi už jim utekla většina vývojářů a jde to celé do kopru. Kdo rozumný by v takové firmě taky chtěl dělat, že?

Pozor, změna! Podklady už se mi objevily v profilu. (Jen ten slib s oznámením emailem tedy zatím nějak nevyšel.)

No a ani dneska se mi splátky nepřipisují … tak asi maká na tom e-mailu s informací, že tu máme podklady k daním.

Tak nějak nerozumím té matematice pro daňové podklady pro rentiera, umí někdo vysvětlit?
Testovací investice Zanky Rentier 100.000,-, celý rok zonky uvádí výnos pod 4,1 %, tzn. roční výnos 4000,-.
Mám rentiéra cca rok a půl, za ten rok a půl mám výnos cca 6500,- Kč.

Teď mám podklady pro daně a čučím - výpočet pro daňové přiznání výnos 7200,- Kč. Co je tohle za matematiku?
Koukám do podrobného výpisu a za rok 2022 výdělek cca 5000,- Kč, fajné, to je více jak 4000,- co píší na webu. Ale k sakru kde je Těch 7200,-?
Koukám dál zaplacené poplatky za rok 2200,- Kč. Cože? Že by mojich 5000 a zaplacených 2200,- bylo 7200,- co se má danit? To jako opravdu se mají platit daně i za poplatky Zonkám?
Když pak zaplatím 1100,- na daních tak mám těch 4000,- co slibují, hmm je to tady.
A to jako opravdu mám výnos 4000,- Kč s náklady 3200? To je fakt jako dobrá investice.
Riskovat, že někdo bude spláce, nebude splácet, mít na “poplatcích” 80% na výdělek.

Opravdu se platí daně i z toho co si nechá Zonky na polatcích:

Jestli to je tak, tak Investor se vypnul “sám” a rentiéra vypínám já.

No to když dám peníze na různé spořící účty, mám stejný a nebo o něco lepší výdělek, nemám starosti s daněma a nemám starosti s riskováním, že někdo nebude splácet.

Dobrý den,

Dotaz jenom ohledně čásky 6000 kč, mám zonky už 3 rokem a zatím jsem nepřesáhl příjem 6000 kč, takže jsem nemusel podávat. Jenom by mně zajímalo, jak se píše, že výdaje si mohu počítat do dalšího roku, tak je to jenom za ten rok předtím nebo za všechny? Takže rok 2020,2021 a 2022 nebo jenom za rok 2021 a 2022. Děkuji moc

Z oficiálních stránek Zonky:
Váš příjem, kterým se rozumí přijaté úroky z úvěrů, za nimiž jste nabyli pohledávku, je označován jako kapitálový příjem dle ust. § 8 odst. 1 písm. g) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů. Hrubý úrokový příjem bude zdanitelným příjmem v plné výši v případech uvedených níže. Příjmy podléhají sazbě daně ve výši 15 %. Jako daňový výdaj nebudete moci uplatnit žádné jiné výdaje (např. vstupní poplatek, poplatek za správu portfolia).