Daně 2022 a jeho řešení

Daně 2022

Mám dotaz. Bylo to už několikrát popsáno,přes to se omlouvám jestli jsem nenalezl svůj problém.
Na Zonky jsem začal investovat jako pozdější výběr v důchodovém věku. Nicméně Zonky nás zklamalo. Jsem zaměstnanec tudíž žádná povinnost platit daň pro mě nenastala pokud nemám příjem vyšší než 6 000 ročně. Přesto daňové přiznání vypisuji podle § 10 s tím že do dalších let bych si měl odečítat výdaje oproti příjmům. Nastane doba za několik let, kdy budu mít už jen ty příjmy a ty bych měl zdanit ,ale pokud nebude příjem za ten x rok vyšší než těch 6000kč. ,tak bych přece asi neměl daňové přiznání vůbec podávat pokud jsem zaměstnanec a další jiné příjmy nemám,nebo se pletu?

Je potřeba rozlišovat příjem a zisk, které podle mě zaměňujete. Přijem jsou všechny prostředky které vám přibudou do peněženky, zisk je to co skutečně vyděláte (z téhle částky se platí 15% daň)
Při osvobození od daně se limit 6000 kč počítá s příjmů (nikoli ze zisku)
Pokud vám za rok do peněženky přijde méně než 6000 kč tak skutečně nemusíte podávat daňové přiznání.
Nejsem daňový poradce, takže info je bez záruky.

Děkuji za odpověď,

takže když už se mi vyrovnají náklady které jsem investoval a které se mi vrátili budu na nule ,tak od té doby bych měl platit daň ze zisku ikdyž bude pod úrovní 6 000. Čili daň zaplatím dejme tomu při posledním roce kdy mi dojdou všechny příchozí splátky i z částky 20 kč.??

Zajímalo by mě jestli zonky letos připraví podklady k daním, díky za odpověď

Měl by jste podávat daňové přiznání pokaždé když váš příjem přesáhne 6 000 kč. I když po odečtení nákladů vyjde daň nula, tak musíte podat daňové přiznání.

Pokud budete mít příjem větší než 6000 a zisk např. 20 kč, tak ano zaplatíte daň ze zisku 20 kč a musíte podat daňové přiznání.

Jestli tam ještě je @Dominika-Zonky a @Honza-Zonky
Jaké datum si můžeme v kalendářích zakroužkovat? :wink:

Dobrý den, @mares.matej,

podklady k daním bychom rádi stihli do konce měsíce. Až budou nahrané v profilu, budeme Vás informovat emailem. :slight_smile:

Dominika

Ten limit 6000 Kč se týká jen příležitostných příjmů. Příjmy z p2p nejsou příležitostné ale pravidelné. Ale kdo ví třeba melu nesmysly.