Předčasné splacení dluhu

Zdravím,
zeptám se asi jako naprostý diletant, tak se omlouvám za možná blbý dotaz. Jak moc (ne)výhodné je pro investory předčasné splacení dluhu? Přichází o nějaké úroky, nebo ne?

Díky za odpověď
S pozdravem
Milan M.

1 Like

Předpokládám, že splacení dluhu znamená splacení jistiny bez doplacení úroků.

Přesně tak, žádný dluh = žádné úroky = žádný výdělek

Na to si musíte odpovědět sám. Jde o to, jestli je pro vás lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Doplacenou půjčku vám už nikdo nevezme. To už je prostě jistý zisk. Nedoplacená má riziko nesplácení.
Je výhodnější “málo peněz hned” nebo “možná více peněz někdy potom”?
Když máte peníze hned, můžete je investovat znova, nebo třeba uspořádat bujarý večírek se šampaňským a kaviárem. :slight_smile:

6 Likes

Já mám během října masivní přísun peněz z předčasných splátek, tak jsem si vzpomněl na část příspěvku kolegy Saurona.

Dobrý den, @lord.george ,

jak již bylo zmíněno dříve, tohle by nebylo v žádném případě možné.

Jsme pod přísným dohledem České národní banky a auditorů. Něco takového bychom si opravdu nemohli dovolit.

Dominika

V nasem state jsou nyni prisne zakazy a stejne si pan Prymula vyjde do restaurace. Mynar si taky udelal zabijacku v prvni vlne. Co oci nevidi to srdce neboli. Papir snese vsechno :slightly_smiling_face::man_shrugging:

Elvis žije, Američané nebyli na Měsíci a Zonky má dvojí informační systém. :smirk:

1 Like

Někteří stále nevidí a vtipkují, ale pokud chcete, můžete se podívat na skandál firmy Wirecard. Zde měli také finanční dozor a kdo ví co ještě a stejně se “ztratilo” skoro 2M € :slight_smile:
Já jako investor firmě Benxy s.r.o. nevěřím a jejich jednání mě nepřesvědčilo, abych tady ztrácel energii a svoje peníze.
“Nic není pravda a všechno je možné.”

Mam, s dovolenim, doplnujici otazku. Uplne obecne, je mozno abych se jako investor dostal u jednotlive participace do minusu? Mysleno v kontextu predcasneho splaceni, nikoliv nesplaceni ze strany dluzinka. Napr. Veritel splati pujcku jiz behem 3 dni a urok mi tedy bude pripsan pouze za tyto tri dny, ale poplatek na investovni platim za cely “prvni” mesic, 200Kc - 19,99% vs. 14,99%, za 3 dny inkasuji urok(19,99%) = 0,32Kc ale muj poplatek(5%) za 30 dni je 0,82Kc. Jsou me pocty spravne?

Diky P.

Zdravím.
Poplatky pro investory se počítají za jednotlivé dny, nepletu-li se.
Kokrétně k tomu, co uvádíte:
Z 200,- korunové participace s úrokem 19,99 % vyděláte za ty 3 dny: 200x0,1999/365x3 = cca 0,33,-
Poplatek bude činit 5% ročně a to je za 3 dny: 200x0,05/365x3 = cca 0,082,-

Diky za odpoved, mate pravdu. Nasel jsem to tady Půjčka bez skrytých a zbytečných poplatků | Zonky.cz “Poplatek vždy vypočítáváme na denní bázi.” Sam sobe se divim, ze jsem se ptal na zaklade nasledujici vety … “Poplatek se ale účtuje měsíčně a tedy v našem případě si v lednu strhneme” … ktera je v tomtez odstavci ve kterem je i veta o DENNI BAZI. I kdyz ta formulace o srazce v lednu je trochu zavadejici protoze nebere v potaz moznost predcasne splatky. Povazuji to za pro me vysvetlene s tim ze plati “POPLATKY Z INVESTICE SE POCITAJI NA DENNI BAZI”, je to tak fer.