Přežije zonky nadcházející inflaci?

Chci se zeptat jestli se neobáváte runu na zonky. Tzn hromadného vybírání hotovosti investorů z rentiéra. Protože rentiér vydělá pro investory pouze 3,05%. To dnes už mají i spořící účty (creditas 3%, trinity 3,08%). A jelikož ČNB bude zvyšovat sazby i během roku 2022 tak i výnosy spořících účtů půjdou ještě vejš. A pokud vezmeme v úvahu, že spořící účty jsou bezrizikové a garantované, tak jen blázen by si nechal peníze na rentiérovi, kde je riziko nesplácení a runu. Očekávám hromadné vybírání peněz. Ten kdo zaváhá a neudělá to včas riskuje, že svoje peníze nedostane zpět. Protože Zonky nebude mít dost hotovosti a bude muset zakázat vybírání hotovosti. Je to hra o čas.

1 Like

Tak určitě. Docela často se tu setkávám s názory, jako že Zonky, potažmo PPF, Air Bank něco položí.
Nějakých v říjnu aktivních 9864 investorů a kolik rádoby rentiérů, 30 tisíc ? Je potřeba si uvědomit, že Zonky není platforma, kterou provozuje 5 lidí v garáži. Ikdyby se všichni v jeden den rozhodli všechno komplet vybrat, tak jediné co se stane, bude párty v Zonky a v Air bank, protože už budou mít klid od pijavic.

1 Like

Po zdravé úvaze jsem minulý měsíc své portfolio úspěšně a včas rozprodal. Když jsem si spočítal zisk rentiera po odečtení poplatků a nákladů vycházela mě spíš z mé strany nedobrovolná charita…

Tak on ten okamzity odprodej investic v rentierovy asi neco stoji ne? To znamena vasi otazku bych preformuloval na: neobavate se, ze s vami lide z duvodu vyssich a jistejsich vynosu jinde prestanou investovat/reinvestovat?

Škoda jen, že ti rádobyrentiéři, jenž jim skrz obrazovky televizorů poutavá reklama zřejmě vyfoukla z hlav mozky tak, jako když vyfukujete syrová vejce na velikonoce, si nedokázali se zdravou úvahou spočítat dřív, jak moc se to vyplatí. Zřejmě ta vidina doživotní renty, písku, plážových lehátek, v jedné ruce drink s paraplíčkem, v druhé prso havajské tanečnice, jim zaslepila mysl. Jen by mě zajímalo, kdyby nebylo tolik rentiérských oveček, jaký důvod by si v Zonky našli na exit manuálů :thinking:
Každopádně věřím, že i přes stoupající úrokové sazby na spořících účtech se ovečkám úrok zvedat nebude a každé ráno bude probíhat na začátku pracovního dne modlitba za trošku matematického osvícení pro každou ovci, aby si spočítala, že to fakt nemá cenu a šla jinam. A pak už jen finální a od 1.11.2021 plánovaný slogan: “My lidem

1 Like

“Portfolio můžete bezplatně odprodat kdykoliv po prvním vkladu.”

Potvrzuji že není komplet odprodej problém. Včera pozdě večer jsem zadal jednorázový (kompletní) výběr a dnes už vidím vše prodáno (Air bank tedy vše odkoupila za méně než den, řádově desítky tisíc Kč, z mých původních klasik investic do úvěrů jsem to do Rentiéra dával zbytečně), 11.1. mi to vyplatí a tradá. Fakt je to teď výnosově vůči jiným produktům nanic. Ale aspoň jsem skončil v plusu +184Kč :slight_smile:
Teď ještě dořešit prodej zesplatněných pohledávek u klasik Investora (zbývají mi tam cca za 2 tisíce) a bude šmytec.

Ono nic jiného nezbude, než to odprodat celé.
Mích zkušebních 100K na rentiérovi udělalo za půl roku 430 kč cca 0,85% pa, což se vyplatí, že.
A to hodnota portfólia je nižší, než zainvestováno - hold riziko, že. To i na spořícím účtu dávají teď víca bez rizika.
Zkušební 1/2,5 částka na Mintosu vydělala za kratší období o něco více než dojnásobek.

Momentalne nema smysl jakykoliv sporici ucet pod 2,7%, ktery ziskate levou zadni a bez podminek (placeni kartama, posilani vyplaty a jine bejkarny). Neketere terminovane ucty jsou jiz za 4%.

s termínovanýma vkladama bych ještě počkal. ČNB ještě dvakrát zvedne sazby a tím se zvednou i úroky terminovaných vkladů. Zatím je lepší nějakej spořák s 3%. (creditas, trinity, expobank)