Pujcky v oddluzeni

Dobry den,

Aktualne mam v mem prtavem portfoliu dve pujcky v insolvenci/oddluzeni. V obou dvou pripadech doslo k tomu ze klient ziskal pujcku, zaplatil 1-2 splatky pak nekomunikoval nekolik mesicu a hned na to insolvence-povoleni oddluzeni. Neni to trosku ze strany zadatele o pujcku podvod? Uz tehdy musel vedet ze ma financni problemy.

Neni to z casti chyba zonky, kdyz takovejmto uzivatelum nabidne pujcku? Cele mi to nejak smrdi…

T.

Za současného stavu bych asi koukal na to kolik měsíců nekomunikuje. Několik mohou být dva , což by odpovídalo tomu,že je to pokoroňáckej průšvih. Možná bych napsal Ivě :slight_smile: a zkusil jestli se nedá vykomunikovat nějaká další informace

1 Like

Hezký den, @TomasC,

na půjčky se můžeme podívat. Mohu Vás ale ujistit, že přípravu nabídky nepodceňujeme, i tento případ ale může nastat. Tradičně je součástí schvalování samozřejmě pohled do NRKI/BRKI, i dalších registrů.

Nabídku nejsme schopni sestavit, když vidíme závažnější delikvenci. Život nám ale občas přichystá nenadálé překážky a člověk se může velmi rychle ocitnout v nezáviděníhodné situaci.

Napište nám případně na iva@zonky.cz přezdívku či číslo klienta, zda uvidíme něco více.

Zebra-Iva

Ahoj Ivo, kolegové, ano to je pravda to co píšete, těch neplatičů mám i já hodně, kdysi jsem se ptal na postup toho či onoho. Pak se ale oběvilo a já sám začal jsem sledovat “i” u zesplatněných pohledávek a občas se tam stovka, dvě, nebo pár tisíc objeví. - to by byla asi i dobrá rada i pro Tomáše.
S pozdravem JM

To “i” samozřejmě, že znám, ale jeho hlavní problém je v tom že není aktuální, spousta věcí se tam antidatuje zpětně. Například půjčka (jeden z mnoha příkladů) z co byla zesplatněna na začátku února, má pouze info: “teď má dlužník měsíc na zaplacení”. Takže tak…

V newsletteru co přišel včera e-mailem bylo něco o tom, že kvůli mimořádnému stavu plně nefungovaly advokátní kanceláře ani soudy, a proto zesplatňování neprobíhalo tak, jak mělo. Takže pokud je to událost z poslední doby, může to být tím. Popravdě řečeno, jestli je u zesplatnění prodleva jeden dva měsíce v důsledku nehraje moc velkou roli, protože stejně budete pár let čekat, než se ta pohledávka vypořádá soudní cestou. Proti tomu je jediné řešení - diverzifikovat a nedávat všechny peníze do jedné půjčky.