Testování sekundárního tržiště 2.0

Dobrý den,

plánujete přidat do detailu při kupování participace na sekundárním tržišti úrok, který zbývá zaplatit? O víkendu jsem zkoušel prodat 2 participace, kde byl očekávaný úrok méně jak 1 koruna. Ihned mi přišla notifikace o jejím úspěšném prodeji, za což předpokládám může robot, který ji na základě pravidel koupil. Zároveň, pokud byste takovou funkci přidali, bych se rád zeptal @triceo, zda by to bylo možné přidat do robota. Na základě nějakých nastavených hodnot, případně poměrů k době splatnosti, ratingu a očekávanému úroku. Protože nevidím důvod, proč bych měl chtít takovou participaci koupit.

Ještě bych se rád zeptal, co se následně děje s participacemi, které nikdo nekoupí. Zda mi zůstanou, nebo je automaticky odkoupí Zonky.

Děkuji za odpověď.

V současné době pracuji na přepracování podpory pro sekundární trh v RoboZonky. Nicméně tyhle korunové záležitosti mě štvaly už nějakou dobu, takže už v příští verzi bude robot půjčky se zbývajícím zůstatkem kolem koruny ignorovat úplně.

2 Likes

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s naběhlým úrokem mezi splátkami. Tzn. koupím participaci 7/1/2020 a je tam napsáno, že příští splátka je např. 8/1/2020, takže za jeden den dostanu úrok za měsíc? Nebo je zůstatková cena - prodejní cena na úrovni předchozího měsíce? Samozřejmě předpokládám, že se jedná o prodej participace bez slevy. Děkuji Petr

Dostanete logicky takovou část úroku za leden, kolik dní v lednu jste participaci držel. V tomto případě tedy za 24 dní. Zbytek dostane ten, kdo participaci do 7.1.2020 držel.
8.1.2020 dostanete 1/31 z měsíčního úroku, zbytek po další splatce v dalším měsíci.

Za zpětnou vazbu děkuji, předala jsem kolegům, že byste rádi viděli očekávaný úrok.

@PetrM a @petrburza celý úrok připadne novému investorovi. Jako nakupující tak dostanete všechny úroky za celý měsíc.

Pěkný den,

Zebra-Iva

1 Like

celý úrok připadne novému investorovi. Jako nakupující tak dostanete všechny úroky za celý měsíc

@Zebra-Iva - díky za vysvětlení, to jsem nevěděl. Ale je to logické, protože veškeré riziko až do zaplacení další splátky nese nakupující.

1 Like

Dobrý den,

můžu ještě poprosit o odpověď na otázku, co se děje v případě, že participaci na sekundárním tržišti nikdo nekoupí?

Děkuji.

Hezký den, @Fessy,

pardon, v takovém případě se Vám půjčka vrací zpět do portfolia.

Mějte hezký den,

Zebra-Iva

1 Like

Po jaké době? Ne že bych to čekal, zatím tam nikdy nic nevydrží déle, než pár minut, ale jaký je časový limit do kdy je nutné aby jí někdo koupil, než se vrátí?

Na sekundárním tržišti je participace maximálně dva dny. Pokud není prodána, stáhne se zpět. Stává se to minimálně, jedná se o opravdu velké participace, které by zbytečně investorům narušili jejich investiční strategii.

Dobrý den,

momentálně mám 2 participace po splatnosti a 1 z nich bych chtěl prodat ihned poté, co se uzdraví. Ovšem je trochu komplikované ji poté hledat mezi všemi investicemi. Nešlo by udělat něco jako, že bych si k ní mohl přidat nějakou značku a následně vyfiltrovat jenom mnou označené? Případně přidat tlačítko prodat po uzdravení. Samozřejmě chápu, že se muže výše slevy změnit, tak by mohlo přijít třeba upozornění, že se to změnilo a chtělo by to akorát potvrzení.

@Fessy hezký den,

děkuji za zpětnou vazbu, přidám ji kolegům do nové aplikace, zda by toto nezvážili :slight_smile:

Mějte hezký den,

Zebra-Iva

1 Like