Zonky podklady k daním 2020

Zdravím, nemáte někdo, prosím, zkušenost s podáním DP v případě vícero druhů investic? Kdybych měl jen Zonky, tak se snad orientuji. Ale pod stejný paragraf spadá i Bondster nebo Portu. 6000 díky Zonky překročím, tak nevím, jestli pak všechno sčítat dohromady? Díky.

Dobrý den, Katko, v podkladu k daním mám v tabulce jen samé nuly! Šlo by to opravit?

Ta “oprava” se jmenuje Povolit úpravy. Je to tlačítko ve žlutém řádku nad dokumentem nebo v menu Soubor.

1 Like

Po mně vždy chtěli kompletní výpis participací, takže k DP přikládám i těch asi 30 listů vytisknutého přehledu od Zonky.

Hmmmm :thinking: :thinking: :thinking:
Jiný kraj, jiný mrav.
Já poprvé vyplňoval DP s paní na FÚ, ale tu přílohu jsem už měl vyplněnou a jen vložil.
Další roky už sám komplet jen podat na podatelně i s kontaktem na mě a nikdy nic nechtěli. Prostě jsem vyplnil příjmy, v té samé výši výdaje, rozdíl 0,- a šmitec. A to se první rok bavíme o statisících a další dva roky o milionech. Nikdy nic, zatím.
Pokud se ozvou že to chtějí detailně, posílám v PDF, nechci pokácet dva stromy za papír a uhořet u tiskárny :smile:

1 Like

Stejne u mne. Zadne detailni podklady nedodavam.

Je to nesmysl.
Je to to samé, jako kdybych nesl s DP podat podrobné účetnictví, peněžní deník apd. Od toho je pak ta případná kontrola…

To byste ale mohl a nejlepe se vsemi podklady 5 let zpetne. U vetsich firem by to byl nakladacek. :joy: :rofl: :sweat_smile: