Alternativa k Zonky

Zdravím,
vzhledem k tomu, že Zonky prakticky končí, začínám se koukat po alternativách. Mohli byste prosím poradit?

Nechci žádnou divočinu, Zonky mi vyhovovalo v tom, že jsem se prakticky o portfolio nemusel starat a měl jsem hezký výnos 7 % +/- 1 %, takže bych to držel rád v tomto duchu, Určitě nechci investovat do riskantnějších půjček.

Díky.

4 Likes

Mintos, to je ta cesta.

1 Like

No já vím o Bondster a tam bude dokonce brzy možnost, že lidi, kteří si půjčují budou mít jistene půjčky kryptomenami
Taky jsem slyšel o Mintos, teď zkouším i investown.cz tam investujete do nemovitostí
Pak leda akcie, ale s tím nemám zkušenosti

1 Like

Díky.

Akcie jsou skvělou alternativou, ale musíte se tomu věnovat opravdu pořádně, takže to žere čas. Můžete zkusit ale aplikaci Trading 212, která má dost zajímavé funkce a velký počet i evropských akcií. Sice tam nedávno zavedli malý poplatek při koupi akcií, ale je jen jednorázový.

Díky za vytvoření vlákna! Oproti Zonky mám na Bondsteru drobky, ale funguje to, mají auto invest, možnost ivestovat do zahraničních půjček. Asi by se tam dalo vyšroubovat na pěkné zhodnocení, ale podobně jako @Milan.P jsem vlastně rád za něco kolem 7% plus mínus …
Jediné, co mi přijde škoda, že Bondster nemá apku - na druhou stranu každý týden pošlou sumář a já hned vidím, co mi auto-invest zainvestoval a jestli se mi tam neválí “kredit” …
Koukal jsem na ten Investown a to vypadá docela zajímavě…

Tak ten investown je o investování jakoby do nemovitostí a nájmů z nich což se mi zdá relativně bezpečné, ale mají dost málo nabídek k investování…

Tento měsíc jsem se zaregistroval na Investown, ukazovaný výnos je tam tak cca 4,1-4,2%. Mintos jsem si také udělal jako paralení investování k Zonkám (diverzifikace financí nejen do pujček, ale i do poskytovatelů), nastavil jsem si máloryskatní portfolio a mám tam tak okolo 8,5%, vše prakricky automatozované, vybíráto to pujčky dle mého nastavení.

Tak přemýšlím, jestli Bondster nebo Mintos. Vysloveně hledám alternativu k Zonky, tady už jsem prodala až na čtyři participace všechno (a ty čtyři snad půjdou taky) a prostě to přesunu, radši přijdu teď o nějaké peníze (které jsou menší než dosavadní výnos, aspoň že tak, ale z přes 6% jsem se dostala asi tak na 1%, moc díky Zonky). Takže otázka, český Bondster nebo zahraniční Mintos? A pokud Mintos a investování v €, jak co nejvíce minimalizovat poplatky za převod z té naší hloupé koruny a v budoucnu zpět (snad ne, snad už za pár let budeme mít € taky…).

Použij oboje dvoje - diverzifikace poskytovatelů.
Na Mintos posílám EUR přes Revolut. Do Revolutu pošlu CZ peníze kartou (bez poplatku), v Revolutu směním na EURa (asi nějaký min. poplatek v podobě kurzu), pak pošlu bankovním převodem z Revolutu do Estonské banky Mintosu (taky mi tam přinde 100% toho co se strhává). Při dobré konstalaci (v pracovní den), peníze tam byly za 3-4 hodiny. Ale také mi přišly rychle i o víkendu, jen v Revolutu je lepši směňovat v pracovní den, není tam poplatek za víkendovou směnu (či spíše je to nějaká ochrana kurzu).

Tak přemýšlím, jestli Bondster nebo Mintos

Bondster uz nikdy. Vloni pozastavili (v rozporu s obchodnimi podminkami) moznost vystoupit z investice a zaroven prestali uplatnovat zpetny odkup. Dodnes mam cca 50 starych investic v EUR, ktery uz rok a pul cekaji na BBG. Bondster ale vesele o nich mlci a prodava jine investice dal nic netusicim investorum. Sem tam neco posilaji, ale za to, jak porusovali obchodni podminky a dodnes se k tomu nijak nemaji, uz jim ani korunu neposlu.

souhlas, zkus oboje… .jak jsem psal, mám zkušenosti s Bondster a vlastně dobrý… naleješ pár “desítek k” a uvidíš… :wink: dá se to tam rozházet poměrně rychle…
Podle mě Bondster teď nebude stíhat odbavovat :smiley:

zdravím. Ale procento je nízké :frowning: Již před časem jsem se tam registroval, ale zatím nic nevložil. Spíše Bondster, Portu, Mintos…se jeví lepší. :wink:

Já osobně používám Bondora fixní 6,75% p.a. a neřeším kam to posílám - prostě tam posílám měsíčně/ad hoc peníze a oni investují za mě. Mají i možnost ručních investic s vyšším výnosem. Hlavní výhoda je automat a že se stále částka navyšuje a nemusím pokaždé reinvestovat a nevyužiji tím pádem složeného úročení na celou částku.

Osobně používám Portu asi 3/4 roku a jsem s tím neuvěřitelně spokojený. Mám na základě investičního dotazníku nejrizikovější portfolio s výnosem 10-13 % - výnos kolísá. Navíc mají opravdu promakané Newslettery, kde se dočtete, jak dění ve světě ovlivňuje vaše investice. Portu jsem doporučoval už hodně kamarádům i lidem z rodiny a momentálně je pro mě s čistým svědomím číslo 1. Během září do světa vypustí mobilní aplikaci.
Pokud by někdo z vás měl zájem a chtěl Portu vyzkoušet, můžete mi napsat SZ a já vám poskytnu kód, se kterým budete mít 3 měsíce investování zdarma. Jinak je ale poplatek velmi nízký a lze jej snížit příslibem dlouhodobého investování.

2 Likes

Koukal jsem na Investown - nabídky asi jsou, bude to rozhodně pozvolnější než Zonky, není to o tom, že by tam bylo několik nabídek denně, ale upřímně - mikroinvestování do nemovitostí podle mě není o 200,- šušníků do participace, ale prostě tam dát 20k na participaci minimálně.
Když jsem koukal do již zrealizovaných participací, pohybují se tam lehce nad 4%.
Nějak jsem moc nedohledal, jestli existuje možnost odkoupení participace nebo něco jako sekundár (upřímně, moc jsem tomu hledání nedal), možná někdo nasdílí zkušenost…

Doslova se tam píše toto
Pečlivě pro vás vybíráme atraktivní investice zajištěné byty v žádaných lokalitách. O byty a nájemce se stará náš tým. Celou investici nebo její část můžete kdykoliv prodat za poplatek 0,9 % a peníze získat zpět na váš účet průměrně do 24 hodin.

Pište přesné informace - ve FAQ na stránkách Investown je uvedeno: Investici můžete kdykoliv nabídnout k prodeji a hned jak se nám uvolní finance, tak ji od vás koupíme za poplatek 0,9 %. Prodej většinou trvá do 24 hodin. Stačí jít do sekce Můj účet a zadat pokyn k výběru. Peníze vám budou zaslány zpět na váš bankovní účet. Počítejte s penězi do 3 dnů od zadání pokynu.

To co jsem napsal já je zkopirovano přímo z jejich úvodní stránky

áááá… 0.9 máte pravdu, to číslo si vybavuji, když jsem se tam koukal poprvé, nevzpomněl jsem si na to, když jsem psal příspěvek. Moc díky za doplnění! :wink:

Mimochodem, nemáte tady někdo ke sdílení zkušenosti s investováním do faktur s dlouhou dobou splatnosti? Jenom ze zajímavosti…