Co tomu asi tak říká zakladatelka

Píše sem spousta naštvaných investorů, kterým se stejně jako mě nelíbí co se tu poslední dobou děje.
Není kam investovat.
Divné změny nastaly už hodně, hodně dávno, začali být protěžováni investoři s velkým objemem peněz a na ty malé se přestalo koukat. Přitom to byli právě oni, kdo pokrýval nelukrativní investice ( jiné na ně nezbývaly). Supervizor se nestanete, pokud do toho nebude sypat další a další peníze, o slevě za proinvestované peníze si taky můžete nechat jen zdát … a bylo by to na dlouho.
Ale o tom se tu píše dost. Docela by mě zajímal názor zakladatelky. zda je to ještě stále její představa o tom jak lidé půjčují lidem.
No co stáhnu své peníze a půjdu dál.
Snad tu po mě zůstalo pár šťastnějších lidí, kterým i to mé málo pomohlo

2 Likes

“Zonky je služba od lidí pro lidi.”

zonky.cz

Dobrý den. Souhlasím, že není poslední dobou kam investovat (přesto však veškeré své zpět vrácené peníze vždy proinvestuji zpět - drtivou většinou do půjček 4,99%+) i s dále uvedeným. Akorát k Vaší poznámce “začali být protěžováni investoři s velkým objemem peněz a na ty malé se přestalo koukat” : co do objemu investic jsem mezi investory cca do 50 místa a můj objem investic není nijak malý (i když záleží na úhlu pohledu) ale že bych se cítil od Zonky nějak “protěžován”, tak to bohužel ani náhodou (spíše naopak). Přesto - znovu opakuji - se mi veškeré mé vrácené peníze z půjček podaří znovu investovat - a že by “méně atraktivní” půjčky měly vliv na zvýšení neplatičů v mém portfoliu se u mně zatím neprokazuje. Pěkný den !

2 Likes

Dobrý den, problém je to, že pro sestavení vyváženého portfolia potřebuji více variant kam investovat. V poslední době se mi v rezervacích objevuje tak 2x denně pouze úrok 4,99% (4,49% s poplatkem) na 7 let a přitom množství poskytnutých úvěrů je mnohem větší a také rozmanitější. Ale Zonky nás drobné škudlily do kratších a výnosnějších úvěrů nepustí a z 90% jej zainvestuje samo.
Od lidí pro lidi!
Těch pět a půl investora co se k většímu zhodnocení dostane, používá nějakého robota.
Ostatní ostrouhají.