Koronavirus vs duvera investora

Zdravim, na Zonky este nie som moc dlho, napriek tomu tu nemám investovaných 5kč a preto by ma v mene vsetkych investorov zaujimalo co sa deje v Zonky a poziadal vas o pravidelne priebezne aktualizovane informacie. Je pravda, ze vacsinu poziciek zrejme nefinancujeme len my - investori, ale napriek tomu máme u vas investovane desattisice a statisice korun, o ktoré nechceme prist ani my ani vy. Sekundarny trh je plny, ludia zrejme vypredavaju svoje participacie. Tych na primarnom trhu sa zrejme tiez predava menej. Myslim si, ze nie kazdy svoje uspory teraz presuva do akcii, ale je to znakom nedovery investorov. Prosím o pravidelne a transparentne informovanie, nas investorov, vágne vyjadrenia si necháme na potom. Dikyy

2 Likes

Neumím odpovědět na všechny otázky, ale myslím, že Zonky dokáže vše zainvestovat z vlastních zdrojů bez nejmenších problémů. :slight_smile:

Kdyby všichni investoři všechno prodali a čistě teoreticky by to Zonky koupil zpět, je součástí takového kolosu, že nejen že to bez problémů “dá”, ale poroste dál a dál.
Nicméně info o tom, jak se plánuje odklad splátek, kolika úvěrů cca se to týká apd. bych uvítal.

1 Like

Nespochybnujem velkost Zonky ani to ze by si bez nas neporadilo, ide skor o to, ze ak tento produkt stvorili, mali by aj zodpovedat za to, aby si nasu doveru udrzali aj v casoch ake prave zijeme.

1 Like

No dobře, ale jak nám jako investorům pomůže, že Zonky dokáže vše zainvestovat samo bez problémů? Více by Vás mělo zajímat, jak budou splácet klienti, jestli jim budou odložené splátky a na jak dlouho, protože potom zde budete mít uložené peníze bez výnosu. Pokud však budete chtít nebo potřebovat stáhnout prostředky z této platformy, tak zjistíte, že na sekundárním trhu mnoho investorů prodává a málo nakupuje, proto se Vám peníze odčerpat nepodaří.

Já to pochopil, že jedna z obav @michal95 je, že Zonky nebude mít peníze na zainvestování nových půjček z důvodu exodusu investorů.

Hezký den všem,

dnes jsem shrnovala situaci s odklady splátek v tomto vlákně:

Aktuálně pracujeme na prvních odkladech splátky.

Zebra-Iva

A nebylo by lepší v tuto chvíli počkat na stanovisko vlády, než se pouštět do vlastních akcí? Něco klientům slíbite a nakonec to bude jinak?

Hezký den, @PetrM,

zatím jedeme podle našeho plánu s odklady splátek, po jednání vlády ve středu se přizpůsobíme jejímu rozhodnutí.

Zebra-Iva