Integrace fóra do mobilní aplikace

Dobrý den, je v plánu integrovat fórum do mobilní aplikace?

Teď jsme ho teprve představili. A to ještě ne oficiálně všem investorům. Není odkaz ze stránek a ani jsme o tom nepsali newsletterem - to vše přijde. Druhá věc je ta, že forum je předpřipravené řešení, které nebude zase tak snadné integrovat do mobilní aplikace. Takže určitě bych to neočekávala v nějak krátkém čase. Obávám se, že budou opět jiné priority.

Nerozumím, co znamená předpřipravené řešení. Myslíte tím software třetí strany, který neposkytuje API k tahání dat libovolnou autorizovanou aplikací?

Forum je, Software as a Service reseni, coz v nekterych ohledech muze komplikovat integraci. Otazka je, jak presne byste si integraci predstavoval. V pripade, ze nam popisete Vase pripady pouziti, bude pro nas jednodussi se zamyslet nad dalsim rozvojem. Diky.

Forum běží na Discourse. Takže pokud chcete forum v mobilu, tak si stáhněte aplikaci Discourse, klikněte na přidat forum a zadejte “forum.zonky.cz” a máte to v mobilu včetně notifikací. Discourse má veřejné API - celé je to open source, tak si integrujte kam chcete dle libosti :slight_smile:

Běžíte na hostingu Discourse nebo hostujete sami? V obou případech Discourse umožňuje ovládání přes API. Jak ale píšete, je otázka, k čemu by integrace se Zonky aplikací měla sloužit.

Jop, i když z vlastní zkušenosti můžu říct, že ta appka nic moc nedělá.
To co naopak může fungovat, když si na svém profilu nastavíte, že chcete na svém zařízení nebo Desktopu dostávat notifikace.

Ano, mobilni aplikaci Discourse jsem nedoporucoval prave proto, ze podle hodnoceni je to jen wrapper kolem webview.
Ano pouzivme hosting Discourse. API je vetsinou hezke, dokud clovek nepotrebuje vlastni funkcionalitu v ramci fora. Pak se to zacne nabalovat jako snehova koule.

Omlouvám se za trochu pozdní odpověď, každopádně tady je takový lehký nástřel mé představy.

Jako uživateli by se mi celkem líbilo, kdyby v aplikaci byla možnost na samostatné záložce zobrazit fórum, nastavit si upozornění napřiklad na nové příspěvky v tématech, která mě zajímají, dostávat upozornění na odpovědi k mým příspěvkům.

Případně pokud by to byl tak trochu feature creep, mohl by existovat k fóru samostatný mobilní klient, který by uměl výše zmiňované. Jde mi hlavně o ta upozornění na nové věci. A ano, ten newsletter, co chodí do mailu, mi moc nesedí.

Diky. Tohle uz je konkretnejsi predstava. Zkusim to prednest lidem kteri s tim muzou neco delat (Product Owner a dalsi…)