Integrace fóra do mobilní aplikace


#1

Dobrý den, je v plánu integrovat fórum do mobilní aplikace?


#2

Teď jsme ho teprve představili. A to ještě ne oficiálně všem investorům. Není odkaz ze stránek a ani jsme o tom nepsali newsletterem - to vše přijde. Druhá věc je ta, že forum je předpřipravené řešení, které nebude zase tak snadné integrovat do mobilní aplikace. Takže určitě bych to neočekávala v nějak krátkém čase. Obávám se, že budou opět jiné priority.


#3

Nerozumím, co znamená předpřipravené řešení. Myslíte tím software třetí strany, který neposkytuje API k tahání dat libovolnou autorizovanou aplikací?


#4

Forum je, Software as a Service reseni, coz v nekterych ohledech muze komplikovat integraci. Otazka je, jak presne byste si integraci predstavoval. V pripade, ze nam popisete Vase pripady pouziti, bude pro nas jednodussi se zamyslet nad dalsim rozvojem. Diky.


#5

Forum běží na Discourse. Takže pokud chcete forum v mobilu, tak si stáhněte aplikaci Discourse, klikněte na přidat forum a zadejte “forum.zonky.cz” a máte to v mobilu včetně notifikací. Discourse má veřejné API - celé je to open source, tak si integrujte kam chcete dle libosti :slight_smile:


#6

Běžíte na hostingu Discourse nebo hostujete sami? V obou případech Discourse umožňuje ovládání přes API. Jak ale píšete, je otázka, k čemu by integrace se Zonky aplikací měla sloužit.

Jop, i když z vlastní zkušenosti můžu říct, že ta appka nic moc nedělá.
To co naopak může fungovat, když si na svém profilu nastavíte, že chcete na svém zařízení nebo Desktopu dostávat notifikace.


#7

Ano, mobilni aplikaci Discourse jsem nedoporucoval prave proto, ze podle hodnoceni je to jen wrapper kolem webview.
Ano pouzivme hosting Discourse. API je vetsinou hezke, dokud clovek nepotrebuje vlastni funkcionalitu v ramci fora. Pak se to zacne nabalovat jako snehova koule.


#8

Omlouvám se za trochu pozdní odpověď, každopádně tady je takový lehký nástřel mé představy.

Jako uživateli by se mi celkem líbilo, kdyby v aplikaci byla možnost na samostatné záložce zobrazit fórum, nastavit si upozornění napřiklad na nové příspěvky v tématech, která mě zajímají, dostávat upozornění na odpovědi k mým příspěvkům.

Případně pokud by to byl tak trochu feature creep, mohl by existovat k fóru samostatný mobilní klient, který by uměl výše zmiňované. Jde mi hlavně o ta upozornění na nové věci. A ano, ten newsletter, co chodí do mailu, mi moc nesedí.


#9

Diky. Tohle uz je konkretnejsi predstava. Zkusim to prednest lidem kteri s tim muzou neco delat (Product Owner a dalsi…)