Jak fungují rezervace

Dobrý den,
patrně jsem moc nepochopil, jak se chová rezervační systém pokud si založím v aplikaci více “front”, které se navzájem svými hodnotami překrývají. Prosím tedy o bližší vysvětlení.

Příklad 1)
Vytvořím si 2 stejné rezervace, které se liší pouze názvem, ale nastavení mají stejné:

Rezervace A
Roční úrok: 2,99 - 19,99
Délka: 6 - 84

Rezervace B
Roční úrok: 2,99 - 19,99
Délka: 6 - 84

Mé otázky:

  1. Pokud mám v několika rezervacích stejné nastavení, jsem 2x ve stejné frontě a dostanu díky tomu rezervaci na půjčku na řadu častěji?
  2. Nebo jsou to 2 fronty (rozlišeno podle názvu rezervace), kde v každé jsem jednou?

Příklad 2)

Vytvořím si 2 fronty, které se překrývají jen částečně (Každá rezervace má jiné hodnoty, ale částečně se překrývají:

Rezervace A
Roční úrok: 2,99 - 10.99
Délka: 6 - 84

Rezervace B
Roční úrok: 8,49 - 19,99
Délka: 6 - 84

Otázky:

  1. Když dorazí půjčka s ratingem 9,49, který odpovídá oběma ratingům, ve které frontě (rezervaci) se posunu dopředu? V jedné nebo obou dvou?

  2. Pokud v jedné frontě dostanu rezervaci, bude proveden posun i v druhé frontě?


Z toho vyplývající otázky:
Fronty na rezervace se rozlišují podle názvu (tedy čím více založených stejných rezervací, tím častěji jsem v jedné frontě) nebo podle nastavené kombinace úroku, délky a pojištění (a pak jsem v každé frontě jednou)?

Jaký je maximální počet vytvořených rezervací na jednoho uživatele?

1 Like

Dobrý den, @Kralik,

v každém parametru můžete zastávat pouze jednu pozici. Pokud si nastavíte dvě rezervace s úplně stejnými parametry, jako jste uvedl v prvním příkladu, stojíte na každý parametr ve frontě pouze jako jedna osoba. Stejný výsledek by byl, jako při nastavení rezervací podle příkladu č. 2.

Na každý parametr se stojí fronta svá a jednotlivě na sebe nemají žádný vliv. Tam opravdu záleží na počtu vystavených půjček.

Vysvětleme si to nejdříve na jednom ratingu. Spolu s ostatními investory v této jedné frontě čekáte než se půjčka schválí. Jakmile se tak stane, začne se fronta pohybovat shora dolů a částka určená pro rezervační systém se začne po 200 Kč přidělovat investorům, kteří jsou na řadě. V okamžiku, kdy se s rezervací dostane řada na Vás a “přiřadí” se Vám, máte 8 hodin na její přijetí či odmítnutí. V tomto okamžiku už se zařazujete opět zpět na konec fronty a celý tento postup se opakuje.

Takto funguje každá fronta nezávisle na sobě, tudíž je možné v jeden moment obdržet hned několik rezervací najednou.

Přeji hezký den,
Kateřina

@Katka-Zonky , dDíky za info. Stejně v tom mám trochu zmatek. To jak se pohybuji frontou, to jsem pochopil, to je tu vysvětleno už vícekrát.

Jde mi spíš o ty kombinace Úroku a Trváníí, abych vytvořil co nejvíce front - tzn. co nejvíc možností, abych se k nějaké rezervaci dostal a nevytvářel jich zbytečně moc. Jestli tedy jak tvrdíte, že na každý parametr stojí fronta svá a jednotlivě na sebe nemá vliv - to pak tedy nemá smysl dělat více rezervací, které se prolínají a vytvářet fronty jednotlivě?

Např:
Rezervace A
Roční úrok: 2.99
Délka: 6 - 84

Rezervace B
Roční úrok: 3.99
Délka: 6 - 84

Rezervace C
Roční úrok 4.99
Délka 6 - 84
atd…

Pochopil jsem to tak správně?

Dobrý den, @Kralik,

dle příkladů, které jste uvedl, by stačilo si nastavit rezervaci pouze jednu a to s parametry:

rating 2,99 <> 4,99 %
délka 6 <> 84 měsíců

Pochopil jste správně, že nemá smysl vytvářet více rezervací, které se prolínají. Na počet míst a pozic ve frontě to nemá vliv.

V současné době, kdy je velmi málo půjček, doporučujeme nastavit rezervace na všechny úrokové sazby a dobu splácení. Ty, o které nebudete mít zájem, můžete odmítnout. Budou nabídnuté dalším investorům.

Pěkný den,
Kateřina

@Katka-Zonky To jsme se asi špatně pochopili.
Já nechci být pouze v jedné velké frontě, kde budu čekat dlouho zase na začátek fronty a po odsouhlasení rezervace zase dlouho čekat od konce fronty. (protože je všeobecně málo půjček).

Já bych rád byl ve více frontách zároveň, abych chytil více rezervací a měl větší pravděpodobnost, že zachytím půjčku, která mi bude vyhovovat (protože se nerozhoduji jen podle úroku a délky…).

Jak byste správně vytvářela fronty podle tohoto požadavku?

Zdravím, @Kralik,

s příchodem nové aplikace se systém rezervací nijak nezměnil. Co parametr, to fronta. Pro lepší orientaci přikládám printscreen z původní aplikace, kde byla zobrazena matice.
image

Na tomto obrázku je vidět, že stojím v 35ti různých frontách. Ty na sobě nejsou nijak závislé. Pokud se mi z rezervace přiřadí půjčka s ratingem 10,99% s dobou splácení od 73 - 84 měsíců, může se mi za chvilku přiřadit půjčka s ratingem 10,99% s dobou splácení 61 - 72 měsíců. V těchto frontách se tedy posouvám na konec, ale stále mám původní místo ve všech ostatních frontách do té doby, než se mi zas přiřadí rezervace z nich. A tak to jde pořád dokola.

V nové aplikaci byste například pro rating 10,99% nastavil rezervaci následovně:

ovšem znamená to, že stojíte ve více frontách, ne pouze v jedné. A tak to funguje i pokud rozšíříte parametr ratingů.

Pokud byste měl zájem ještě něco dovysvětlit, ráda se s Vámi spojím telefonicky a probereme to.

Kateřina

@Katka-Zonky Díky, takhle jsem to asi už pochopil…
Jiří

1 Like

Zdravim @Katka-Zonky,
ja mam opacny problem nez vetsina co tady pise :sleepy:.

Me prijde nelogicke, nabizet nekomu rezervaci, kdyz jiz ma do pujcky zainvestovano. Ja treba do jedne participace nepotrebuji investovat dvakrat, a to jednou sam a po druhe pres rezervace…

Bude se resit odstraneni nebo to je nastavene takto spravne… ?

Dobrý den, @dytrych ,

nejpozději na začátku příštího týdne bude dostupná aktualizace, kde již budeme zobrazovat, jestli už máte v dané půjčce zainvestováno přes Tržiště.

Hezký den,
Dominika

Dobrý den, dnes již 2× mi přišlo oznámení o rezervaci, ihned jsem ho potvrdil a otevřel aplikaci, a hlásilo mi to „Nemáte žádné rezervace“. Tak proč mi to oznámení chodí?

2 Likes

Zdravím.
Nejprve jsem si myslel, že jste jen další řepa, co nechápe rozdíl mezi notifikací nové půjčky na tržišti a nové rezervace…
Ale před chvílí mi přišla notifikace na rezervaci. Mám ve zvyku otevřít Appku a projet tržiště, abych viděl, zda již mám nebo nemám zainvestováno (deformace z předchozích verzí Appky). Refreshnu stránku a vidím, že novou rezervaci žádnou nemám a ani ta půjčka není nikde na tržišti. Tudíž jsem zkusil kliknout v tom vyskakovacím okně na přijmout rezervaci a nestalo se vůbec nic, jen to okno zmizelo.
Screen kdyžtak mám.

1 Like

Hezký den, @JiriMacek a @SAURON,

o této chybě víme a na odstranění intenzivně pracujeme.

Dominika