Rezervace a jak vlastně fungují (nefungují)

Zdravím,

jak fungují rezervace?Začal jsem používat rezervace a toto úplně nechápu:

  • v peněžence je dost peněz
  • půjčka odpovídá nastavení rezervace
  • půjčku nemám zarezervovanou
  • půjčka je na tržišti a čekající na zainvestování - WTF?

PS: Není nějak moc velký pokles půjček? Poslední dobou se mi stává, že na tržišti není ani jedna půjčka…

2 Likes

Jak fungují je mi doposud záhadou nic se mi posledníd dobou nezobrazuje, konečně jsem si nabil víc peněz a není do čeho investovat. Sice notifikcae chodí ale když to otevřu je to pryč a rezervace i když mám tyto parametry tak taky nic. K čemu je tedy investování když není do čeho a co se objeví je do pár sekund pryč. To dost lidí odradí. Mě osobně to taky začíná štvát. A ty rezervace nechápu jestli je to tak že se rezervuje odle pořadí.
Nevím jak to je že když někdo využije rezervaci jde na konec fronty nebo mu to jeho místo zůstává i po investici, takže rezervace využívají stále ti samí a ti co jsou ve frontě dál nemají šanci. S investicemi jako je to teď to už bylo zezačátku, pak se to zlepšilo a teď to nestojí zase za nic. Kdyby alespoň omezily ty pitomé roboty a dali ručním investorům alespoň půl hodiny na reakci.

1 Like

Ano, přesně tak k rezervacím jsem se dostal, protože na tržišti nejsou půjčky a když už nějaká je, tak je zainvestována dřív než si přečtu základní informace. Pitomé 2000 mi trvá zainvestovat skoro týden… Je to normální? A to s rezervacema taky pozoruju mobil mi dá notifikaci že mám něco zarezervované otevřu to a tam, že již nelze investovat (5 minut po obdržení notifikace!!) A Zonky píše, že rezervaci drží 13 hodin. Houbles, když po 5 minutách již nelze investovat!!

@Dominika-Zonky

1 Like

Je to poslední dobou děsný, bejvalo to v pohodě ale teď je to tam kde bylo před pár lety že nic nebylo. Když mám štěstí na sekundární trh tak jen se mi načtou podrobnosti je to pryč, ani si to nestihnu otevřít, ale tam se to dá pochopit je to jednorázovka, ale půjčky klasické to by se mělo nějak omezit maximální suma investice pokud je malá s krátkou splatností aby se dostalo na co nejvíc lidí. Po pár hodinách, nebo alespoň půlhodině by se limit odoboural.

1 Like


Myslím že celkem mírná kritéria a an jedna rezervace. Pokud tedy nepočítám rezervaci kterou všichni odmítli nebo nechali propadnout. Dřív bylo rezervací celkem dost. Poslední dobou nic a půjčky s krátkou splatností na nižší čáskty nic. Proč vůbec chodí upozornění když stejně není šance investovat.

1 Like

Tady je moje nastaveni

No a za tyden nic… Muze tedy nekdo se Zonky vysvetlit jak to funguje?

1 Like

Odpoved je jednoducha. Zonky (Investor + Rentier) zaberou uz pred zverejnenim pujcek cca 85% hodnoty, par procent pujde na rezervace a par drobku nechava ostatnim. Tim padem se nedostava na vsechny. Jestli to souvisi se vstupem Air Bank do Zonky nedokazu odpovedne rict. Ale sam bych rad slysel primo od nekoho ze Zonky, jak to skutecne je. Soucasna situace je obdobna te ze zacatku, kdy nebylo z ceho vubec vybirat, a jedini, kteri mohli neco zainvestovat, byli ti, co pouzivali roboty.

Zajímao by mě jestli se ty rezervace točí dokola, by se dostalo na všechny, nebo se to u každé půjčky točí od začátku podle toho kdo se kdysi přihlásil první, takže někteří dostávají stále nové rezervace a ti co se přihlásili později a jsou na konci fronty nemají šanci na nic.

Pročtěte si vlákno, které se rezervací týká, je to tam vysvětleno.

Dobrý den, @TomasC,

vše ohledně rezervací je vysvětleno v tomto vláknu.

Pokud Vám přijde notifikace a již nelze investovat, tak se pravděpodobně jedná pouze o upozornění na novou půjčku na tržišti. Na potvrzení/odmítnutí rezervace máte 13 hodin.

Dominika

13 hodin je sice pěkných ale když žádné nejsou tak nelze nic odmítat ani přijímat a kritéria viz výše nemám řekl bych úzkoprofilová.

Nezbyde nám, než navštívit nějakou krásnou přírodní rezervaci a můžeme ji tam přijímat třeba celé odpoledne :laughing: :laughing: :laughing:

3 Likes

Kritéria máte taková, jako má většina investorů, půjčky jsou v těchto kritériích v současné době nedostatkovým zbožím.

Je potreba se smirit s tim, ze Zonky je jiz jen pro par geeku, kteri jedou pres roboty.

1 Like

jako nechci nic říkat, ale tohle mám za měsíc zainvestované bez rezervací ( ok, jedna nebo dvě byly ) a stále držím výnos přes 6% :slight_smile: . Stejně tak nepoužívám ani bota :slight_smile: tak zase klid :slight_smile:

1 Like

Jenze ja bych potreboval proinvestovat nekolikanasobne vice.

otázka je, kolik času na tom strávíte.

Tady konkrétně v tom červenci to byly dva víkendy, kdy člověk na zonky občas kouknul a něco vybral na trhu. Jestli to byla hoďka a půl každý z těch víkendů :slight_smile: tak je to skoro moc :slight_smile:

Driv jsem si posilala tisicovku mesicne na zonky a nemela jsem problem to pres rezervace proinvestovat. Ted uz mi nekolik mesicu vubec zadne nabidky nechodi. Penize mi na zonce lezi nezainvestovane a ztratila jsem superinvestor status. Tak jsem zrusila trvalak a cekala jsem jestli se neco pohne, ale mesice se nic nedeje :(. Ted uz si jen postupne posilam penize zpet ze zonek na ucet, protoze neni do ceho investovat. Rezervace nefunguji a nikdo s tim uz mesice nic nedela :frowning:

2 Likes

Nějak nechápu ty nářky ted jsem se koukl na tržiště a je tam nabídka:) Vždy když se tam podívám tam něco je :slight_smile: Asi nemáte štěstí nebo nevím:) Pěkný den :)Btw:1 000Kč zainvestuji do pár minut po 200kč :slight_smile: