"Nastavené zrcadlo a vysoká laťka...."

Chápu, že v titulku uvedený důvod (jedná se o přesnou citaci ze Zonky), proč je na trhu v podstatě absolutně nemožné zakoupit nerezervovanou investici (na primáru i sekundáru) je pro Zonky zřejmě nesmírně důležitý, ale chci Vám tímto oznámit, že dneškem po čtyřech letech investování definitivně se Zonky končím. Právě jsem se dvacet minut pokoušel zakoupit alespoń jedinou výprodejovou participaci z mnoha na sekundáru a z cca padesáti participací se mi nepodařilo i přes veškeré úsilí zakoupit ani jednu !!!. Opakuji - ani jednu jedinou. I přes veškeré Vaše vysvětlování, jak vznešené jsou Vaše cíle s laťkou a nastaveným zrcadlem prostě za stávajícího stavu absolutně nechápu, proč jste roboty dodneška neodřízli. Jsem opravdu znechucen a budu již jen vybírat co nepůjde v měsíci utratit. Zpronevěřili jste se ve všech ohledech původnímu záměru. V závěru bych rád připomněl, že od Vás očekávám odpověd i na téma “Nedostatečné vymáhání pohledávek”. How.

8 Likes

pod toto se podepisuji

Dobrý den,

Vašeho odchodu ze Zonky je nám velice líto, nicméně rozhodnutí plně respektujeme.
Jak jsme se již vyjadřovali dříve, očekáváme celkové zlepšení situace v prvním čtvrtletí letošního roku, samozřejmě to ale závisí na tom, jak bude pokračovat období pandemie Covid-19 a zda se podaří ekonomice rychlé zotavení.

Na Váš dotaz ohledně vymáhání se Vám kolegyně vyjádří pod příslušné vlákno co nejdříve, jakmile obdrží všechny potřebné informace.

S přáním hezkého dne,
Kateřina

1 Like

Ja jiz v tomto rezimu jedu cca 4 mesice, ale tu smrst vyprodavanych investic jsem take zaznamenal (naprosta nahoda) a mel jsem z toho stejny dojem. Charakterizoval bych to jako vesmirnou strilecku, kde nepratelske lode mizely rychleji, nez jsem je stihl vystrilet a pocet ziskanych diamantu odpovidal naprostemu zacatecnikovi…

5 Likes

Mám stejný problém.Měsíc se mi nepovedlo investovat ani korunu a to jsem byl marod a seděl jsem u toho od rána do večera. Stejný jako u TOSEMJA. Přišel jsem tím i o superinvestora. A pak mne Zomky upomíná, že mám v peněžence moc peněz a měl bych je do něčeho investovat …
Já ale nemůžu, protože všechno je v rezervaci. Myslím , že je to stejně marný, něco sem psát.

2 Likes

Když čtu tyto příspěvky,tak je mi trochu smutno.
Všichni kdo se zonky začínaly jako správný investor věděli že vstupují do rizika začínající firmy a tím že ji podpoří se jim vysněný cíl splní.
Dnešní situace není způsobena chybou Zonky ale faktem malé poptávky po půjčkách.
Investoři kteří se potřebují dostat k zainvestovaným penězům tuto možnost bezpochyby mají a ti kteří věří v lepší zítřky vyčkají.
Kdyby tuto platformu nekryla tak silná společnost tak už Zonky dávno není!!
:slight_smile:

Dobry den. Mam uplne stejny problem. V planu jsem mel dlouhodobe investovat a po rijnove aktualizaci jsem o 99% mene aktivni a o 99% nespokojen. I kdyz jsem online a behem vteriny kliknu na zainvestovani tak mi napisi ze pujcka je jiz plna a nemuzu uz do ni investovat po hodine klikani jsem nezainvestoval ani jednu pujcku. A hromadili se mi penize v penezence… Po zjisteni informaci jsem zjistil ze funguji nejaci roboti co to delaji za cloveka. Coz mi prijde opravdu nehorazne. Obycejny clovek proste nemuze zainvestovat nic. Tak ze take budu vybirat penize postupne a koncim. Ze strany zonky je sice snaha neco vysvetlit a pani na telefonu byla mila, ale vse stejne nevyresilo muj problem a znechuceni. Po 4 mesicu cekani mi prisla jedna investice do ktere jsem investoval pouze 200 a neslo vic. Opravdu obrat o 100% a zonky je nepouzitelne. Velka skoda

Ano presne tak, prisel jsem tim o superinvestora. Mam uplne stejny problem. Jen asi uz 4 mesice. Nechapu tuto zmenu. Pred rijnovou aktualizaci aplikace, kdy se dalo v klidu investici vybrat a poslat tam castku jakou jsem chtel. Bylo vse v poradku. Od rijna je aplikace mene prehledna a nefunkcni. A to nemluvim o robotech kteri investuji za lidi. Hnus…

Roboti nejsou ten problem. Problem je, ze je malo pujcek oproti normalni situaci, a Zonky bere 70-85% z kazde pujcky driv, nez se uvolni na trh. Tim padem, neni do ceho investovat manualne. Napriklad https://app.zonky.cz/domacnost/domacnost-830867 - bere 85% a necha par drobku nam investorum.

2 Likes

A krasny prehled robotíků. :laughing:

To není práce robotů, ale chytrého rezervačního systému zonky. Za stávající situace, kdy většinu půjček zainvestují Zonky spolu s Rentiérem a zbytek skončí v rezervacích, ani roboti nemají šanci.