Prosím o radu ohledně daní

Nepochopil jsem návod jak vlastně danit, četl jsem to alespoň 10x a jediný výsledek je, že jsem raději prodal všechny participace, co šly bez poplatků.
Postupně asi prodám i ten zbytek a nevím kam investovat. Nechce se mě každej rok platit za zpracování daní, protože tolik ani na Zonky nevydělám (jsem tu krátce)
Je to strašná škoda, chtěl jsem tu spořit na důchod

Jo a ten dotaz, dokáže někdo vysvětlit co a jak provést někomu, kdo naprosto nechápe co dělat a na daňové přiznání “čumí jako čáp do gumový hadice”

Upřímně, je tu několik odkazů na návody pro ty, kdo opravdu nechápou a pokud to ani potom nedáte, zaplaťte si účetní.

Zdravím.
Jako opravdu se to tu omílá pořád dokola a je únavné to vysvětlovat znova a znova, když už to tu bylo několikrát pěkně a jasně vysvětleno.
To, že jste teď (tento rok) něco prodal je naprosto jedno, protože se budou řešit příjmy a daně za rok 2019.
Na finančním úřadě mi paní velice ochotně pomohla vyplnit přiznání dle výpisu od zaměstnavatele.
Vás bude zajímat pouze jak vyplnit PŘÍLOHA č.2
Ve Vašem Zonky profilu ve webové verzi pouze, si kliknete v pravém horním rohu na své jméno, vyskočí tabulka s výběrem a kliknete na nastavení účtu.
Vyhodí Vás to na stránku Můj profil, kde v pravém sloupci uplně dole máte volbu Informace k daním-Investor.
Na to kliknete a vyskočí okno a Vy kliknete na Podklady pro daňové přiznání za rok 2019
To si stáhnete do PC a tam už to budete mít spočítaný od Zonky.
Horní malá tabulka je pro Vás směrodatná, nikoliv tabulka se jednotlivejma participacema.
V tabulce Vás bude zajímat primárně řádek Příjmy
Tuto hodnotu, zaokrouhlenou na celé koruny, napíšete do té růžové PŘÍLOHY č.2 do řádku, kde je na obrázku F-jiné ostatní příjmy do sloupce Příjmy.
Pokud v Zonky tabulce máte v řádku Výdaje vyšší hodnotu než v řádku Příjmy (což na 99% máte), tak do růžové PŘÍLOHY č.2 do sloupce Výdaje napíšete stejnou hodnotu, co jste napsal sloupce Příjmy a budete mít tedy v obou sloupcích stejnou částku a tudíž do třetího slouce Rozdíl vyplníte nulu- 0.
A to je vše přátelé :smile:

6 Likes

Děkuji, konečně jsem to pochopil

chtěl jsem tu spořit na důchod

Upozorňuji, že Zonky je investování a né spoření! Jsou s tím spojená jistá rizika. Pokud se hodláte zajistit investicemi na důchod, tak si o tom nejdřív něco nastudujte, prozkoumejte víc možností a sestavte nějaký plán. Výsledné portfolio by pak mělo být diverzifikováno a né že vsadíte vše na jednu kartu :wink:

Já vím že je rozdíl v investici a spoření, krom toho moje portfolio obsahuje právě jen spoření (důchod, stavební) a chtěl jsem i “něco navíc” hledám v podstatě pro každou odloženou (měl jsem napsat odkládat a ne spořit) tisícikorunu jiný plán.
V podstatě bych nerad držel všechna vejce v jednom košíku.

2 Likes