Nová mobilní aplikace je venku!

Po další aktualizaci je to již v pořádku, jen nechápu proč do peněženky nepribyla informace o tom kolik jsem si už od začátku nabil a kolik si poslal na účet. Tak jako ve webové verzi. Za tak dlouhou dobu než přišla další aktualizace bych čekal, že uděláte lepší pokrok. Ale zdá se, že priorita byla rozjet rentiera, super tak to už máte teď se těším na vylepšování aplikace, názorů máte dost a sami říkáte, že máte v plánu se jim věnovat tak hurá na to :blush:

1 Like

Asi uz to nekdo psal, ale jaky je logicky duvod pro nasledujici chovani aplikace:

  1. Otevru pujcky
  2. Je tam jedna nedoinvestovana s 99%
  3. Prejedu ji prstem pro zainvestovani
  4. Napise to, ze bohuzel, je plne zainvestovana

Potud v poradku, ale ted:

  1. Pujcka stale zustava v prehledu se svymi 99%

Takze ja v domeni, ze tam naskocila dalsi, tak ji znova prejizdim prstem. A kdybych byl stroj, tak ji prejizdim prstem jeste ted.

Jsem z oboru IT a vim, ze na tyhle detaily jsme jako programatori byli vzdy hodne dobri. To tam takto zustane? Dekuji.

Dalsi vyborna vec je, ze jsem nevedomky do nekterych pujcek investoval 2x. Nejprve jsem investoval rucne a pak v ramci rezervace. A to proto, ze rezervace NEUKAZUJE, ze tam mam jiz zainvestovano.

To je bohužel pravda. Funguje to pouze obráceně…

Bohužel musím potvrdit, že funkce “Rezervace” nezohledňuje již jednou investované peníze do dané participace, takže velmi jednoduše nechtěně navýšíte svoji investici.

Určitě bych moc poprosil o opravu a posílám návrh řešení:

  1. do nastavení rezervací přidat možnost zaškrtnout/odškrtnout položku "rezervovat participace již jednou zainvestované"
  • ať si každý investor vybere jestli o to má zájem nebo nikoliv
  • z pohledu systému to bude mít výhodu, že se rezervace dostane jenom tomu kdo o ni stojí a nemusí se dalších 8 hodin rezervace blokovat
  1. jasně označovat participace, do kterých bylo již investováno, tak jak tomu bylo v původní verzi aplikace, jednoznačná identifikace takové participace je nutností!

Prozatím jsem si musel pro všechny rezervace udělat svůj “workaround”, kdy se primárně probírám seznamem všech “investorů” a hledám, jestli tam nenajdu sám sebe. Někdy při počtu stovek investorů to není moc komfortní, proto by oprava tohoto bugu moc pomohla.

Díky Comba

Vítejte v klubu. Máte několik možnosti jak to obejít:
(1) podívat se do seznamu všech investorů jestli mezi nimi náhodou nejste. Investorů může být i několik set, takže si prošoupete displej telefonu, než dojete na konec. A možná se v tom náhodně řazeném seznamu stejnak přehlédnete.
(2) podívat se do seznamu všech půjček, a podle názvu, částky, kraje, úrokové sazby a doby splácení zkusit najít tu půjčku na tržišti. Tam pak proužek s informací o zainvestování je. A tady můžete použít ty úžasné filtry, takže pokrok.

Ale nevěšte hlavu, někde (na FB, nebo tady?) nějaká Iva říkala, že tohle je opravdu chyba a ne vlastnost a má to i to … hm … jak to jenom bylo … takový cizí slovo … jóó, mám to! Prioritu to prej má.

Mam lepsi metodu. Z kazde pujcky kam jsem zainvestoval, si delam screenshot. Zaroven si delam screenshot ze vsech novych rezervaci a ty pak mezi sebou vzajemne porovnavam. Nasledne si vse prepisuji do pocitace, abych mel kompletni statistiku. Jenom si toho uz vsimli v praci a budu asi muset odejit. Aspon na to budu mit vic casu. Mam zapsanych asi 6400 pujcek a to se jeste jednim clovekem da zvladat.

:rofl: :joy: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grin: :innocent:

moje portfolie zahrnuje něco málo přes 5800 participací a jsem s tou ruční prací také již na hraně :joy: :sunglasses:

Jak píše správně Usain, i já jsem se vícekrát přehlédnul v seznamu investorů a opětovně zainvestoval tam, kam jsem nechtěl. Prostě to není na ruční prohledávání dělané. Takže doufám, že je to bráno jako bug s vyšší prioritou na realizaci. :vulcan_salute:

Dobrý den,

problém se zobrazením, zda již v dané půjčce máte zainvestováno, bude odstraněn v lednové aktualizaci. Také by v této aktualizaci mělo přibýt “nabito od začátku” a datum a čas aktualizace dat.

1 Like

Díky Ondro za reakci.

Bude to též možné nastavit nějakým způsobem ve filtru rezervací třeba “nerezervovat participace již v držení investora”? Když už bude vyřešen problém s identifikací takové participace, tak by ve filtru nemuselo jít o tak velký zásah a zároveň by to bylo pro investory komfortnější.

Comba

1 Like

To je velmi dobrá připomínka. Děkuji. Podnět předám kolegům.

  1. rijna 2020 jsem zde vznesl dotaz, bohuzel zustal zcela bez odpovedi. Psal jsem tedy na podporu a 27. listopadu 2020 jsem dostal odpoved nize
    PET TYDNU PO VZNESENI DOTAZU ZDE NA FORU!

Dobrý den, Tomáši,
mohu se Vás také zeptat? už jste se někdy setkal s tím, že by nějaká společnost 2 měsíce po vydání kompletně předělala svůj produkt, protože je užší část uživatelů nespokojená? Samozřejmě víme, že aplikace má nedostatky a na jejich odstranění postupně pracujeme. Máme zaznamenáno velké množství podnětů od investorů, na kterých se již také pracuje a jsou postupně nasazovány. Odpověď na Váš dotaz tak je, že na vzhledu aplikace se nyní nic měnit nebude a v dohledné době pravděpodobně také ne.

Takze kdyby vas to zajimalo, jste “uzsi cast” uzivatelu, to, ze se jedna o vetsinu aktivnich uzivatelu, kteri maji na rozvoji sluzby zajem nikoho nezajima. A hodnoceni aplikace na Google Play je urcite taky zmanipulovane.

Co se tyce komunikace se soucasnou podporou, tak mam pouze jedine

IVO PROSIM VRAT SE!

4 Likes

Tak dnes vyšla nová aktualizace aplikace, změnilo se v podstatě nic zásadního takže klasika to už ani nepřekvapuje, ale nemožnost přihlásit se do aplikace bez aktualizace, která sotva vyšla tak to už je trošku síla nemyslíte? To jsem ještě nikdy u žádné aplikace neviděl…

1 Like

Je třeba ten odkaz z transakce v peněžence přímo na půjčku. (Že je aktualizace vynucená v tomto případě nevadí. Vadilo mi to při zrušení té straré.)

TaK díky, že jste tam přidali ten odkaz. Ale nechápu, proč jsou v detailu té půjčky jen záložky Detail půjčky a Seznam investorů.
Kam se poděly Splátkový kalendář, Historie půjčky a Vymáhání? Myslíte si, že bez těhle informací je to k něčemu?
(To je jak v tom vtipu:

  • Tati, můžu se dívat na televizi?
  • Ano, ale nazapínej ji, aby mě to nerušilo.)
3 Likes

Neuvěřitelné, už se ani nestydí tu totální ignoraci investorů dávat najevo napřímo :rage:

Bohuzel je to tak, muj dojem ze sluzby se dost zmenil. Dost tomu prispelo neprofesionalni a az arogantni vystupovani novacku na Zonky podpore, kez by se vratila Iva. Uvidime co se se sluzbou stane, ale optimista nejsem. Ja uz neinvestuju, ale zatim nic neprodavam. Ono to ted ani nejde, neni moc do ceho a to malo sezerou roboti :worried:

Jen k zamyšlení.
K čemu jsou rezervace, když lze nastavit do parametru fronty pouze několik málo parametrů (rating, trvání půjčky a pojištění)? Sice mi chodí rezervace na půjčky, ale na takové, kde např. velikost měsíční splátky je pro mě moc veliká, raději bych investoval do menších částek (velikost měsíční splátky) nebo bych třeba rád půjčoval např. jen důchodcům… a tak je dost malá šance, že na takové půjčky natrefím, protože ve frontě prostě dostanu půjčku, která odpovídá jen pravidlům, která jdou teď nastavit a ostatní je na náhodě, že na pro mě přijatelnou půjčku narazím. Většinu musím odmítnout. Proč nemůžu nastavit v rezervacích více parametrů pro svojí frontu půjček?

To, že nově můžu odmítnout nebo přijmout půjčku rovnou z oznámení… to mi moc nepomůže, když se stejně potřebuji rozhodnout zda půjčka odpovídá mým preferencím a stejně jí musím před tím otevřít, abych jí přijmul nebo odmítnul… Nějak tomuto vylepšení nerozumím, připadne mi, že Zonky tím na mě tlačí, abych investoval do čehokoliv a nepřemýšlel nad tím, do jaké půjčky a komu vlastně půjčuji peníze.

3 Likes

Očividně tu spousta lidí (včetně mě) stále a pořád nechápe, proč je stav takový, jaký je. Odpověď však není až zase tak složitá. Není přeci vůbec podstatné, aby investoři byli spokojeni s přístupem k dostatku investic. To jediné podstatné jsou dlouhodobě tyto věci:

  1. vysoká laťka
  2. kritické zrcadlo
  3. udržení aktivní komunity, aby se zrcadlo nerozbilo a laťka nezlomila :rofl:
  4. příjem z poplatků (to je bod, který chápu)
  5. institucionální investor se musí za všech okolností nakrmit (to je bod, který do určité míry chápu)

Proto tedy Zonky hýčká roboty a vyjadřuje radost z jejich podpory. Zrcadlo je to podstatné! :muscle:
Proto nelze i třeba jen dočasně omezit plošně výšku investičních participací při jejich nedostatku tak, aby se průběžně uspokojilo více investorů.

Viz vyjádření:

Veřejně dostupné API pro obsluhu investic je od prvopočátku Zonky jedním z pilířů našeho fungování. Není tomu tak proto, že by představovalo rozhodující finanční přínos nebo proto, že katapultuje zákaznickou spokojenosti do nebeských výšin. Je to proto, že nadále tvrdošíjně zůstáváme věrni výchozímu P2P principu a proto, že chceme, aby aktivní komunita, která okolo našeho API vyrostla, dále zdravě konkurovala našemu vlastnímu vývoji a my tak neustále měli nastavené kritické zrcadlo a co nejvyšší laťku.

…Berte prosím vše napsané jen jako odlehčení situace :shushing_face: :wink:

2 Likes

Podle mé zkušenosti, roboti taky nemají “co žrát”, když většinu částky z půjček “sežere” Zonky pro Rentiéra a Rezervace… Robota používám už několik let, normálně jsem mi dařilo zainvestovat do cca 3 - 5 půjček za den (za docela přísných podmínek výběru půjčky) a teď poslední dobou se mi daří zainvestovat sotva jedna půjčka za několik dní… takže, i když mám robota, jsem na tom stejně jako běžný investor. Poslední dobou tedy prakticky můžu investovat jen do rezervací, které moc neodpovídají mým kritériím výběru…

A další věc je ta, že poslední dobou je celkově méně půjček než bylo před rokem, takže prostě na všechny investory nezbyde… :frowning:

Dobrý den, @UsainBolt, děkujeme za upozornění. Problém se zobrazováním pouze části informací ohledně půjček bude odstraněn po novém roce.

1 Like