Zadne pujcky k zainvestovani

Ahoj, koukam ted na “jen aktivni” a “jen pojistene” pujcky a vidim prazdny seznam. Neco jsem zaklikal spatne?

Dik za radu

Jirka

Ne, půjček je teď o prázdninách po Covidu prostě málo.

Urcite to nebude tim, ze Zonky Investor a Zonky Rentiers zaberou az 85% hodnoty tech perspektivnejsich pujcek driv, nez ji zverejni na primarnim trhu. Za to asi muzou prazdniny a covid.

Jako dost mě to štve. Schválně jsem si nastavil notifikace a i když si to otevřu hned potom co mi cinkne oznámení půjčka je už zainvestovaná. K čemu to pak je. Přijde mi to jako to bylo na začátku. Nebo když se mi podaří něco načíst tak než potvrdím investici tak to už nejde. A rezervace teď o ničem. K čemu je když se mi nic nerezervuje. Navíc mám nastavené parametry v apce a upozornění ale nic nechodí, nebo pozdě kdy je to už dávno rozebrané.

1 Like

Mne se ted hodne penez vraci a take nemam do ceho investovat. Je pravdou, ze tohle cloveka otravi. Jsou ted situace, ze za cely den nevidim jedinou pujcku a uz tak nejak rezignuji se divat, jestli nejaka neni. :confounded: On ten trend obtiznosti chyceni dalsich pujcek narustal jiz pred nekolika mesici (na chvili to zachranil sekundarni trh, kde se lide smahem zbavovali participaci) a z toho duvodu jsem take jiz pred nekolika mesici prestal do Zonky tlacit dalsi penize. Jen by lezely v penezence. Je to skoda.

1 Like

Není kam investovat. Zonky investor a Rentiér zaberou 95% z hodnoty atraktivních půjček a zbytek je zarezervován. Tohle je jako ten fér systém??? Odpoví na to někdo ze Zonky, nebo už se to tady nenosí?? Nebo nás nutíte jít investovat jinam?

4 Likes

Já vám řeknu, co přijde za odpověď. Zkuste Rentiéra.

Víte co, ono je pro každého atraktivní něco jiného a jelikož ty nejméně “atraktivní” půjčky musí Zonky financovat skoro celé ze svého, tak si pak chce taky urvat něco atraktivnějího…
A půjček je teď celkově méně …
Červenec 2019: xxxx 3052
Srpen 2019: xxxxxx 3092
Září 2019: xxxxxxxx 2823
Říjen 2019: xxxxxxx 2826
Listopad 2019: xxxx 3022
Prosinec 2019: xxxx 2143
Leden 2020: xxxxxx 2575
Únor 2020: xxxxxxx 2692
Březen 2020: xxxxxx 2554
Duben 2020: xxxxxx 1703
Květen 2020: xxxxxx 1709
Červen 2020: xxxxxx 2077
Červenec 2020: xxxx 2079
Takže asi tak…

1 Like

Rezervace jsou, ale i když mám nastavené stejné parametry tak tam stejně nic není asi moc dlouhá fronta a nevím jak se to bere, jestli se rezervuje podle fronty tak že se projede celá, nebo se u každé půjčky vynuluje a přednost mají ti co byli ve frontě první, takže jim stále přibývají rezervace a ti co jsou u konce nemají sebemenší šanci. Taky by se fakt mohlo omezit investování robotama alespoň 30 minut od zveřejnění, aby se dostalo i na ty co chtějí investovat ručně. K čemu je upozornění na nové půjčky když to nich nelze hodit ani ty 200 :rage:

1 Like

Ano, take jsem si toho vsiml uz poslednich nekolik dni a jsem z toho znacne rozcileny.

Jak pise jay.a.key je to zpusobeno tim, ze skoro 75% hodnoty pujcky zabere zonky investor. Samotny rentier nebere zas tolik mozna 10% hodnoty pujcky. No a zbytek zustane pro obycejne investory.

To ze pujcky jsou - staci se podivat na https://zotify.cz/ a clovek vidi ze tam jsou.
Musel jsem si opet aktivovat rezervace ale i tak je to bida.

Je to jasne Home Credit bral vzdy rizikove pujcky, ktere jsou tedka jeste rizikovejsi, takze potrebuji narvat penize do neceho co je mene rizikove a to jsou pujcky na zonky :smiley:

Ja v Rentier programu jsem a popravde, nejsem s nim prilis spokojen. Vynos v rentierovi mi skace od 4.0 - 4.5%, ano ty % nikdo negarantuje, ale rentier byl vzdy prezentovan s ocekavanym vynosem 4.4%, pokud se clovek podrobne podivat na to jak strategie v rentierovi funguje, ocekaval jsem spise vynos 4,4% - 5.0%

Aktualne mam v programu Investor vynos 5.0-5.5% (za 4 roky, “pravidelneho investovani”) a proto mi pripada jako lepsi varianta, ikdyz je tam manualni prace.

Nesmime zapominat ze je covid no, ocividne zkazil uplne vsechno.

Tak to máš štěstí, já mám rezervace puštěné a posledních snad 14 dní skoro nic a to jsem si nastavil hodně široký záběr. Možná kdybych si dal 2,99 ale na to není třeba rezervace ty jsou v pohodě snad jen ty krátkodobé, ty mám ale ty jsou taky hned pryč

1 Like

Půjčekcje zoufale málo 2,99 nepokreje ani náklady 2 % inflace zbytek sežerou daně. Jako super investor se dostávám málo k rezervacím.

Navic investovany cas “nakukovani do aplikace” ted momentalne tahne muj vydelek do minusu.

1 Like

To jako vážně? 15 drobných investorů po 200 CZK u 150 000 půjčky a zbytek zonky? K čemu tu vlastně ještě jsou investoři? A pak se divím že proinvestování pouhé 1000 CZK trvá i několik dní když to chci rozporcovat po 200 CZK.

3 Likes

Připadá mi, že drobní investoři jsou tady už jenom do počtu.
Peníze, které se mi vrátily v minulém měsíci, jsem proinvestoval jenom díky tomu, že jsem měl štěstí a vstoupil do aplikace zrovna ve chvíli, kdy někdo rozprodával portfolio na sekundárním trhu.
Teď jsem u deseti náhodně vybraných zainvestovaných půjček z tržiště prošel, kolik do nich investoval Zonky investor a zjistil jsem, že se jedná o podíl 24 až 80 %. Možná kdyby omezil své investice např. na max. 10 % u každé půjčky + ty, které se “neprodají”, byli by nakonec všichni investoři spokojeni.
A když už jsem to prošel, tak zde jsou výsledky, třeba to bude někoho zajímat. Jedná se o půjčky úročené 10,99 %, ID je poslední šestičíslí opsané z přímého odkazu na detail půjčky.
ID - celková částka - % Zonky investor
785664 - 50.000 - 80 %
786149 - 35.000 - 44 %
787377 - 250.000 - 80 %
787667 - 20.000 - 45 %
786184 - 60.000 - 45 %
786304 - 240.000 - 80 %
786899 - 100.000 - 45 %
784627 - 25.000 - 45 %
786397 - 25.000 - 44 %
786192 - 55.000 - 24 %

Stoprocentní závěr z toho samozřejmě dělat nelze ale vychází mi z toho, že provozovateli tohoto portálu jsou drobní investoři tak nějak ukradení. Budu rád, když se k tomu někdo kompetentní vyjádří.

3 Likes

Osobně si myslím, že kdyby Zonky mělo 40 - 50 % půjčky pro proinvestování rentiera a jiných jejich vnitřních investorů a zbytek by se ponechal pro drobné investory, tak by byli všichni spokojení, samozřejmě, když by se neproinvestovala celá půjčka drobnými investory, tak by si to převzali.

Ta uvedená procenta jsou čistě Zonky investor, k tomu tam je ještě “něco málo” investováno Rentiérem, většinou násobně méně.
Vhodné maximální procento je samozřejmě k diskusi a nejspíš by mohlo být daleko vyšší než mnou zmíněných 10 %, to byla spíš taková střelba od boku.
Je samozřejmě otázkou, jestli je pro Zonky podstatnější udržet koncept “Lidé lidem” nebo vlastní zisk. Omezit jejich vlastní investice maximálním procentem by pro programátory jistě nepředstavovalo nejmenší problém.

Rozhodně se asi už nedá mluvi o P2P nebo “lidé lidem”, když si provozovatel přednostně bere u spousty půjček už i více než 90% …

1 Like

Sebral jsem sílu po dlouhé době na forum něco napsat.
Vůbec nechápu to nadšení testovacích jezdců nové mobilní aplikace (nemyslím nadšení z aplikace, ale nadšení z testování)…
Já se ani testování nezačal účastnit a nelituju.
Já vůbec nechápu podstatu té nové aplikace, toho úsilí, těch člověkohodin vývoje, financí…
Proč ?
Není to nějaká pomsta investorům za tu stopnutou expanzi do zahraničí ? NA CO VYVÍJET NOVOU MOBILNÍ APLIKACI PRO INVESTORY ?
To je stejný, jako kdybych si teď zajel na Saharu a zřídil bych tam pro místní obyvatele testovací centrum převratného typu plovacích ploutví.
Jako normálně mi přijde, že si Zonky dělá z investorů prd.el.
Vyhazovat notifikace o tom, že půjčky už jsou zainvestovaný a já si v nové mobilní aplikaci mohu prohlédnout, že třeba půjčka na 350 000,- na 84 měsíců už je zainvestovaná při vystavení a to jen proto, že si Zebra s Rentiérem ukousnou fakt nechutně veliký sousto, tak na to tu aplikaci vůbec nemusím mít.
Jako toto, co se teď děje, to nebylo ani v době klikacích závodů bez robotů v první polovině roku 2017.
Toto je teď opravdu milník. Kde jsou ta slova bývalého ředitele Nováka, kde si na workshopu posteskl, že 70% půjček musí s těžkým srdcem zainvestovat Zonky a jen 30% zainvestují investoři ??? Prý by si přál alespoň těch 50 na 50.
No jo, jiná doba, Zonky stále v mínusu, tak asi potřebujou vydělávat a takto to půjde lépe, nevím.
Už od začátku mého Zonkování (leden 2017) mi přijde divné, co lidí půjčku splatí předčasně. Pominu-li teď odklady kvůli covidu, chodilo mi dvojnásob splátek než podle předpisu. Hlodal a stále ve mě hlodá červíček, zda Zonky od investorů nevykupuje půjčky tak, že prostě pošle oznámení o předčasném splacení a půjčku označí jako splacenou, připíše peníze do peněženky a investoři už jí vidí jako neaktivní a úroky jdou jen Zonky.
Asi to tak nebude, ale ikdyby bylo, tak to samozřejmě nepřiznají a napíší o možnosti klienta kdykoliv půjčku předčasně splatit.
A to je vše, přátelé…

2 Likes

Kvůli tomu upozornění na úvodní stránce, že mají přejít na Rentiéra ?

Stejně časem Čínská Žirafa všechny malé investory zrentiéruje :slight_smile: