Zadne pujcky k zainvestovani

Ahoj, koukam ted na “jen aktivni” a “jen pojistene” pujcky a vidim prazdny seznam. Neco jsem zaklikal spatne?

Dik za radu

Jirka

Ne, půjček je teď o prázdninách po Covidu prostě málo.

Urcite to nebude tim, ze Zonky Investor a Zonky Rentiers zaberou az 85% hodnoty tech perspektivnejsich pujcek driv, nez ji zverejni na primarnim trhu. Za to asi muzou prazdniny a covid.

Jako dost mě to štve. Schválně jsem si nastavil notifikace a i když si to otevřu hned potom co mi cinkne oznámení půjčka je už zainvestovaná. K čemu to pak je. Přijde mi to jako to bylo na začátku. Nebo když se mi podaří něco načíst tak než potvrdím investici tak to už nejde. A rezervace teď o ničem. K čemu je když se mi nic nerezervuje. Navíc mám nastavené parametry v apce a upozornění ale nic nechodí, nebo pozdě kdy je to už dávno rozebrané.

2 Likes

Mne se ted hodne penez vraci a take nemam do ceho investovat. Je pravdou, ze tohle cloveka otravi. Jsou ted situace, ze za cely den nevidim jedinou pujcku a uz tak nejak rezignuji se divat, jestli nejaka neni. :confounded: On ten trend obtiznosti chyceni dalsich pujcek narustal jiz pred nekolika mesici (na chvili to zachranil sekundarni trh, kde se lide smahem zbavovali participaci) a z toho duvodu jsem take jiz pred nekolika mesici prestal do Zonky tlacit dalsi penize. Jen by lezely v penezence. Je to skoda.

2 Likes

Není kam investovat. Zonky investor a Rentiér zaberou 95% z hodnoty atraktivních půjček a zbytek je zarezervován. Tohle je jako ten fér systém??? Odpoví na to někdo ze Zonky, nebo už se to tady nenosí?? Nebo nás nutíte jít investovat jinam?

4 Likes

Já vám řeknu, co přijde za odpověď. Zkuste Rentiéra.

Víte co, ono je pro každého atraktivní něco jiného a jelikož ty nejméně “atraktivní” půjčky musí Zonky financovat skoro celé ze svého, tak si pak chce taky urvat něco atraktivnějího…
A půjček je teď celkově méně …
Červenec 2019: xxxx 3052
Srpen 2019: xxxxxx 3092
Září 2019: xxxxxxxx 2823
Říjen 2019: xxxxxxx 2826
Listopad 2019: xxxx 3022
Prosinec 2019: xxxx 2143
Leden 2020: xxxxxx 2575
Únor 2020: xxxxxxx 2692
Březen 2020: xxxxxx 2554
Duben 2020: xxxxxx 1703
Květen 2020: xxxxxx 1709
Červen 2020: xxxxxx 2077
Červenec 2020: xxxx 2079
Takže asi tak…

1 Like

Rezervace jsou, ale i když mám nastavené stejné parametry tak tam stejně nic není asi moc dlouhá fronta a nevím jak se to bere, jestli se rezervuje podle fronty tak že se projede celá, nebo se u každé půjčky vynuluje a přednost mají ti co byli ve frontě první, takže jim stále přibývají rezervace a ti co jsou u konce nemají sebemenší šanci. Taky by se fakt mohlo omezit investování robotama alespoň 30 minut od zveřejnění, aby se dostalo i na ty co chtějí investovat ručně. K čemu je upozornění na nové půjčky když to nich nelze hodit ani ty 200 :rage:

1 Like

Ano, take jsem si toho vsiml uz poslednich nekolik dni a jsem z toho znacne rozcileny.

Jak pise jay.a.key je to zpusobeno tim, ze skoro 75% hodnoty pujcky zabere zonky investor. Samotny rentier nebere zas tolik mozna 10% hodnoty pujcky. No a zbytek zustane pro obycejne investory.

To ze pujcky jsou - staci se podivat na https://zotify.cz/ a clovek vidi ze tam jsou.
Musel jsem si opet aktivovat rezervace ale i tak je to bida.

Je to jasne Home Credit bral vzdy rizikove pujcky, ktere jsou tedka jeste rizikovejsi, takze potrebuji narvat penize do neceho co je mene rizikove a to jsou pujcky na zonky :smiley:

Ja v Rentier programu jsem a popravde, nejsem s nim prilis spokojen. Vynos v rentierovi mi skace od 4.0 - 4.5%, ano ty % nikdo negarantuje, ale rentier byl vzdy prezentovan s ocekavanym vynosem 4.4%, pokud se clovek podrobne podivat na to jak strategie v rentierovi funguje, ocekaval jsem spise vynos 4,4% - 5.0%

Aktualne mam v programu Investor vynos 5.0-5.5% (za 4 roky, “pravidelneho investovani”) a proto mi pripada jako lepsi varianta, ikdyz je tam manualni prace.

Nesmime zapominat ze je covid no, ocividne zkazil uplne vsechno.

Tak to máš štěstí, já mám rezervace puštěné a posledních snad 14 dní skoro nic a to jsem si nastavil hodně široký záběr. Možná kdybych si dal 2,99 ale na to není třeba rezervace ty jsou v pohodě snad jen ty krátkodobé, ty mám ale ty jsou taky hned pryč

1 Like

Půjčekcje zoufale málo 2,99 nepokreje ani náklady 2 % inflace zbytek sežerou daně. Jako super investor se dostávám málo k rezervacím.

Navic investovany cas “nakukovani do aplikace” ted momentalne tahne muj vydelek do minusu.

1 Like

To jako vážně? 15 drobných investorů po 200 CZK u 150 000 půjčky a zbytek zonky? K čemu tu vlastně ještě jsou investoři? A pak se divím že proinvestování pouhé 1000 CZK trvá i několik dní když to chci rozporcovat po 200 CZK.

1 Like