Testování nové mobilní aplikace (BETA verze)

Ještě mě napadá, někdy může člověk omylem koupit půjčku kterou nechtěl, nebo koupit jiné množství než chtěl, bylo by fajn, kdyby bylo možné toto upravit/opravit třeba do 10ti minut bez nějakých poplatků jako by to člověk dával na sekundární trh.

To už je zcela jistě scifi, ale jinak výborný nápad. Dnes probíhá nákup “o příbězích” tak, že investor má většinou 0,3sek na přečtení, popřemýšlení a rozvážné zainvestování… Psal jsem to též v jiném vlakne (bez odezvy). Na základě statistiky by neměl být problém určit v poměru čas / % atraktivitu půjčky. Tzn., u čeho je předpoklad zakoupení do 10sek, byly by automaticky podíly na odkup snížený na minimum. Vse by se prodalo o 5min později a nebylo by zde na fóru tolik nespokojených investorů… Já vím, scifi…

1 Like

Dobrý den, @ara686, jaký máte operační systém, prosím?

Dobrý den,

jedná se o iPhone XS - 13.7

1 Like

Dobrý den, @smekalova.jana, ověřovala jsem to v exportu a peníze se Vám za danou participaci neodečetly.

Ted jsem zrovna narazil na podobny problem. Na sekundarnim trzisti visela pucka:

Zkousel jsem do ni investovat, nicmene mi to napsalo, ze nekdo byl rychlejsi.
Coz o to, to se stat muze, nicmene ta pujcka tam visela jeste docela dlouho. Zkousel jsem to 3x z mobilni apky, a pak jeste 2x z webove.

Nakonec tedy ta pujcka zmizela, nicmene cekal bych, ze nebude nabizena vicemene okamzite po tom, co ji nekdo zainvestuje.

Lukas

PS: Edit: Mela to byt odpoved @Dominika-Zonky na jeji odpoved @smekalova.jana

1 Like

Dnes jsem si všiml, že v investorském dashboardu (i po několikanásobné aktualizaci) se mi zobrazovalo “+1 investice/200 Kč Čeká na zainvestování” a jak jsem se proklikl, tak tam byly dvě půjčky, co čekaji k zainvestování s celkovou jistinou 400 kč (zde jsem zkoušel také několikrát provést aktualizaci). Příkládám screeny.


V seznamu “Moje investice” v záložce Splaceno se mi zobrazuje: Zbývající jistina 0,14 Kč. Jak je toto možné?

Mě tam ta půjčka viděla více jak 12hodin, do té doby než jsem ji dala skrýt. Jinak by tam snad byla ještě teď

Ty rezervace jsou šílený.
(1) Nevím, jak je mám vlastně nastavený.
(2) Když mi nějaká přijde, ukazuje to, že už je 100% zainvestovaná. Ale zainvestovat ji stejně mohu.
(3) A po zainvesování zjistím, že už jsem ji zainvestoval dříve (robotem). Takže jsem ji dal dvakrát. Dříve rezervace ukazovaly, že už ji mám zainvestovanou.

Ano, bod 3 je chyba, už jsem na to upozorňoval.

Bohužel není možné vrátit si původní aplikaci, tak jsem musela vrátit tento paskvil :confused: Takže report dalších chyb a nedostatků:

  1. V historii půjčky se zobrazuje údaj např. “12 dny V minulosti po splatnosti”. Má jít samozřejmě o počet SPLÁTEK, které byly po splatnosti, ne DNŮ.

  2. V historii půjčky aktuálně po splatnosti se objevuje údaj “5 dnů od posledního dne v delikvenci” Jde o přitom o počet dnů, které je dlužník aktuálně po splatnosti, má tam být 0 nebo jiný slovní údaj, ne tento matoucí!

  3. Koho myslíte, že zajímá seznam investorů hned na druhém místě v detailu půjčky? Notabene když řada investorů má jako nick své skutečné jméno, je opravdu fajn, že tam ta jména takhle visí. Mnohem důležitější pro investory přece je historie půjčky a historie vymáhání, ne kdo všechno v ní má participaci - naprosto nepotřebný údaj dáte na druhé místo a k těm podstatným máme zase rolovat?!

  4. Nikde u půjčky se neukazuje, kolik již investor na této půjčce vydělal - jako vážně si to máme počítat vedle na kalkulačce, abychom věděli, jak se vyplatí půjčku prodat???

  5. Kterého génia napadlo, že půjčky nepůjdou filtrovat podle jednotlivých sazeb, ale pouze jako od-do? Totéž pro rezervace. Plus nejde rozlišit, že některé půjčky chci rezervovat všechny a některé jen pojištěné. Leda by si člověk nastavil několik rezervací. Jak to bylo původně, perfektně fungovalo a hlavně to měl investor v jedné tabulce vše před sebou. Vy nejenom že neuděláte skoro nic, o co vás investoři prosí, ale ještě zrušíte to, co fungovalo.

A hodláte udělat něco s tím odhlašováním po 30 sekundách? S tím se naprosto nedá pracovat!

Máte tu desítky komentářů častokrát kritizujících stejné věci, můžete na ně alespoň reagovat? Zajímá vás to vůbec, nebo stejně naprosto nic nezohledníte stejně jako u dash boardu, u kterého je tzv. zkušební verze nakonec finální verzí?

4 Likes

Já to shodil asi před 14 dny a vrátil se k původní aplikaci.

V obchodě play jsem si potvrdil “Odejít” z programu testování beta verze a systém mi umožnil nainstalovat původní aplikaci a zakázal jsem automatické updaty aplikace. Jako první krok bylo to smazání beta verze,

Pokud by Zonky neumožnilo instalovat původní verzi, tak bych to viděl jako velký problém s tou novou se totiž nedá pracovat.

1 Like

Určitě by se hodilo (pokud to nějak nepřehlížím) údaj o tom, za kolik jsem tu půjčku koupil, protože ji mohu koupit na sekundárním trhu za nižší cenu než je jistina.

1 Like

Tak to je vidět v peněžence

Když mám desítky transakcí denně, tak to v peněžence nenajdu. A ani se z té peněženky nedostanu zpátky do té půjčky.

Bohužel není možné vrátit si původní aplikaci,

Na iOS: Taky mi to nejprve nešlo, ale dal jsem smazat - podržet prst chvilku na ikoně appky.
A pak z App Storu stáhnul tu původní.
Když jsem tu původní chtěl instalovat přes tu testovací, tak to nešlo, jen se otáčlo kolečko a nic se nestalo.

Díky! Původně jsem dávala “Odinstalovat” namísto Odejít a pak mi to nabízelo instalaci už jen beta verze. Ale při “Odejít” už mi to jde.

Počkám do další aktualizace a pokud tato beta verze neprojde na základě připomínek radikální úpravou, přejdu zpět na starou verzi. Nejsem vysloveně nespokojený, ale původní verze je prostě v důležitých věcech použitelnější.

Nevím, jestli už na to někdo poukazoval nebo ne. Pokud má někdo portfolio 1 m a výše (tudíž maximální slevu na poplatku) tak mu appka píše, že “pro získání 0 % slevy musí investovat dalších -20.000 Kč” kupříkladu :slight_smile:.

2 Likes