Testování nové mobilní aplikace (BETA verze)

Dobrý den,
rád přidám pár svých komentářů, webovou aplikaci prakticky nepoužívám, takže nemám příliš porovnání (jen na starší apku).

Co mi chybí:

  • informace, jaká částka je celkově nyní po splatnosti
  • možnost přepnout graf očekávaných splátek na tabulku (v minulé verzi bylo přehlednější, v mobilu se dost špatně trefuje na jednotlivé údaje)
  • graf investice dle výnosu - ideálně vidět jen procenta dle zbývající jistiny ke splacení, nikoliv zahrnout již splacené, to je pro mě irelevantní
    -splátkový kalendář - lze zobrazit budoucí splátky ale pak je nelze schovat
  • v detailu půjčky není jednoduše vidět, kolik mi bylo splaceno a kolik z toho byl úrok,
  • nenašel jsem zprávy - zřejmě byly zrušeny, neboť spousta lidí kritizovala, že se zobrazují předčasné splátky ve výši haléřů, což mi přišlo rovněž jako zbytečnost
    -možnost uspořádat pořadí jednotlivých ukazatelů v přehledu

Pozitiva:
-rozšíření filtrů u přehledu
-jednoduchý přehled u počtu investic rozděleno na problematické a v pořádku (vč. jistin)
-celá peněženka je vydařená

Souhlasím s předešlými názory:
-apka reaguje vcelku pomalu
-buď defaultně či volitelně nastavit možnost mít tržiště jako základní obrazovku
-oddělit sekundární tržiště (buď mít možnost individuálně oddělit, či v rámci filtru jednoduše odfiltrovat)
-málo půjček na stránce
-obarvit zpět půjčky na tržišti dle ratingu/sazby (přehlednější a nezabere místo)
-bezpečnost portfolia, skutečně po dosažení bezpečné hranice je jíž zbytečnou informací
-chybí proklik z peněženky (splátek) do detailu půjčky
-úvodní obrazovka zbytečná (jsem investor a pokud budu chtít půjčku, či rentiera, tak to bude jednorázová akce…)

Dotazy:
Jak fungují rezervace - dříve každý “čtvereček” stál vlastní frontu, nyní každý rezervační filtr stojí jednu frontu, je to někde lépe popsáno?

Díky a věřím, že se dle zpětné vazby podaří vyladit ku spokojenosti valné většiny.

1 Like

Dobrý den,

graf zůstatků v peněžence za předcházející měsíce ukazuje přeházené dny. Třeba graf za srpen začíná 13.8. , dále jsou tam hodnoty do 16.8. , pak následuje 28.8. Hodnota z 1.srpna je někde uprostřed grafu. Předem díky za opravu

Dobrý den,

Aplikace jede o něco pomaleji (předpokládám, že není ještě úplně odladěná) ale jinak vypadá opravdu povedeně.

Osobně mi ale více vyhovovalo, že v předchozí verzi aplikace jsem hned po spuštění viděl kolik mám v peněžence peněz abych se podíval na tržiště nebo v případě nedostatku aplikaci vypl.

Rozklikávání jednoho údaje je o dva kliky navíc = otravnější nebo přejít do záložky Peněženka (stále 2 kliky).

Bezpečnost portfolia, sleva z poplatku bych dal spíše dolů protože mi příjde, že informace má spíše informační charakter (většinou se na to podívám jednou za měsíc).

Jinak se mi velice líbí přehlednější volby, tlačítka, grafika, grafy (vypadá to hezčeji na první pohled ale například mi chybí rozklikátko kolik peněz je zainvestováno v jaké kategorii rozděleno podle % úroku)

Přidávám se k názoru, že je zbytečné aby hned na úvodní obrazovce byl rozcestník (ideální by byl rozcestník zabudovaný rovnou v aplikaci který vás rovnou přesměruje podle přihlášení = přihlašuji se emailem a jsem registrovaný Investor => bum jsem rovnou po přihlášení v Investorském přehledu).

  • myslím, že jakýkoli graf v měsíci červenec a srpen je špatně poskládaný … začíná nějde u 20.7 a pak postupuje od 1.7.

Jinak aplikaci hodnotím jako přínos:

  • vizuální vzhled, grafika
  • uživatelská jednoduchost
  • Graf (datum)
  • po přihlášení rozcestník podle účtu
  • zůstatek v peněžence na hlavní stránce (osobní požadavek)
  • sekundární tržiště bych také spíše oddělil (přehlednější a člověk i řeší riziko investování)

Děkuji za možnost připojit se do betatestingu

Dobrý den,

dají se v aplikaci nastavit notifikace při zůstatku v peněžence? Pokud ano, jak? Pokud ne, šlo by to přidat?

Děkuji.

Nová aplikace je otřesná, zamyslel se vůbec někdo na UX? Vždyť to se nedá používat, vše dobré co bylo ve stávající aplikaci jste pohřbili pod nános grafického balastu.

  • Kde je sekundární trh
  • Proč zmizelo barevné označení úroku
  • Délka investice ve formátu 5r 4m to je jako co? Proč nezanecháte info v měsících a takto to nesrozumitelně zkracujete.
  • Přehled, proč musím klikat 2x a nutíme mi tam půjčku a rentiéra. Hlavní stránka je teda úplně na nic, jen hloupej rozcestník.
  • Tržiště, nepřehledné zabírá moc místa

Upřímně pravě jsem to zase odinstaloval, a pokud toto půjde do produkce, je čas se ze Zonky rozloučit, horší aplikaci jsem dlouho neviděl.

2 Likes

Tak třeba k jednotlivé položce z tržiště. Dříve bylo vidět kolik je z půjčky zainvestováno (tyrkysová) a kolik zbývá doinvestovat (oranžová). V aplikaci je 100% zainvestováno nebo rezervováno. A navíc jednotlivá rozkliknutá půjčka nejde refreshovat jako v předchozí verzi. Jinak ani nemám sílu se proklikávat těmi závějemi nepřehledné grafiky… :frowning_face:

A zprávy se poděly kam? A v detailech zesplatněných půjček nejsou informace o průběhu vymáhání…

ty zkratky krajů je fakt zrůdnost. Proč se nepoužily obvyklé:

JMK - Jihomoravský
OCK - Olomoucký
KHK - Královéhradecký
JČK - Jihočeský

Dále bych uvítal konec zaokrouhlování a částky v přehledech uváděl na dvě desetinná místa.
Vrátil bych uvádění délku půjčky v měsících.
Úvodní stránku “Vítejte” bych dal jen čerstvě zaregistrovaným. Pro pravidelné uživatele je zdravice zbytečná a zbytečně odsouvá informace, které uživatel hledá. Šve podobně, jako “děkování za přijetí do skupin”
Uvítal bych nastavení úvodní stránky. Takže místo rozcestníku bych si nastavil rovnou “Přehled investora”.
Tržiště - dal bych pevný filtr/tlačítko Nové půjčky/sekundár
U půjček ze sekundáru bych uváděl i hodnotu nákupu investice ve formátu zbývá/hodnota nákupu (nakupní cena) - příklad: nakoupím půjčku kde zbývá ke splacení 100 Kč se slevou 20 %, tedy nákup za 80, s měsíční splátkou 10 Kč. Po měsíci bych viděl 90/100 (80).
U prodatelných problematických půjček rovnou uvádět, jak bude jejich cena ponížena.

Já svůj názor, co se mi nelíbí, co bych smazal, co bych změnil atd nebudu psát konkrétně, to tu napsalo už hrozně lidí.
Mě připadne jako kdyby programátor, co programoval “frontend” pro zonky aplikaci, vůbec neměl informace od investorů co vlastně požadují, jaké hodnoty jsou pro ně zajímavé atd. a sám asi neinvestuje, proto neví, které hodnoty a funkce aplikace jsou pro investory důležité. Že dostal pouze od Zonky hodnoty, které může nějak zobrazit na telefonu a požadavek, aby to bylo podobné webu. Tím se nechci programátorů dotknout, ale mám z té aplikace takový pocit.

Je asi víc “druhů” investorů.

  • někdo chce mít v aplikaci dostupné co nejrychleji tržiště, aby stíhal na základě dostupných informací zainvestovat. Někdy třeba chce třeba investovat pouze na primárním trhu a ne na sekundárním nebo naopak…
  • někdo chce mít třeba rychle a jednoduše zpřístupněné aktuální informace o stavu svého účtu, to je třeba můj případ. Člověk teď vidí na první pohled na display pouze jednu, dvě hodnoty, všechno se musí rozklikávat, posouvat, vracet se. Spousta “volného” místa mezi hodnotami, některé položky pro “pokročilé investory” jsou zbytečné nebo pro něj nemají žádnou přidanou hodnotu. Připadne, že když postupně projedu všechny hodnoty, tak už si nepamatuji, jaká byla ta první a ztrácím tím “přehled v souvislostech” jednotlivých hodnot. Ale podobnou připomínku jsem měl i v testovacím provozu webových stránek a tam se v tomto mém pohledu moc nezměnilo. Tak mám obavy, jak to bude s aplikací pro telefony.

Každopádně držím palce a věřím, že se brzo programátorům podaří vypilovat aplikaci ku prospěchu a spojenosti všech investorů.

2 Likes

Splátkový kalendář: Pokud je delší než na jednu obrazovku, tj. více než 7 splátek, na starší se níže se nedostanu. Jak bych to jen vysvětlil: Ten seznam je úplně dole připevněn pružinkou a ta nejde moc natáhnout.
(iPhone8)

V seznamu Moje investice / Splacené je informace o “Neprodejné” irelevantní. A v detailu pak věta “Participaci zatím nelze prodat na sekundárním tržišti” nedává u splacených participací smysl.

V seznamu Moje investice / Splacené je vyplněna jen dlaždice Počet investic. Tam by se hodilo vyplnit nějaké hodnoty i do dlaždic Zaplacená jistina a Zaplacený úrok. A vůbec tenhle nápad šoupat jedny dlaždice doprava a jiné na stejné obrazovce zase dolu mi nevyhovuje. Těhle pět okýnek (Počet investic, Zbývající jistina, …) by klidně mohlo být jen jedno okýnko s pěti řádky.
To je furt samý šoupání a místo abych posunul jen okýnka zpátky, telefon to pochopí jako Zpět a abych filtr vyplňoval znova.

Chybí mi na tržišti možnost zobrazit půjčky jen ty, do kterých mohu investovat.

Naprostý souhlas. Být na vašem místě, tak svěřím team-leaderovi firemních 100k Kč a úkol ať to na Zonky točí po dvoustovkách. Prodělat nemůžete a hned budou vývojáři vědět co nás investory trápí.

4 Likes

Je to ve filtrech. “zobrazit aktivní půjčky” a “zobrazit pouze půjčky do kterých jsem neinvestoval”.

tak aktivní půjčky a půjčky do kterých jsem neinvestoval je něco jiného než půjčky do kterých mohu investovat, myšleno tak, že když mám dejme tomu 150 kč, tak se mi nebudou zobrazovat půjčky z PM ale jen ze SM které mají jistinu ve výši maximálně 150 kč

1 Like

Vše tu již bylo řečeno, tržiště není hned na prvním místě po otevření, místo toho se mi nabízí možnost půjčit si - zbytečně.

Ale moc chci pochválit záložku “počet investic” a snadné dostání se na informace o investicích, informace o superinvestorovi - ukazuje se kolik je investováno a zda jsou splněny podmínky, také chválím. Poslední záložka týkající se příjmů, splácení a výnosu portfolia je také v rámci možností použitelná.

Tržiště - jak již bylo zmíněno, veliké zobrazení půjček - vejde se jich málo na obrazovku. Ohledně délky splácení je 7 r docela krkolomné a zkratka by klidně vzhledem k místu mohla být nahrazena celým slovem. Tedy 7 let, 3 roky atd. Kraj původu již bylo řečeno - zkratky nevyhovují, ale prakticky mně je to jako investorovi jedno :slight_smile: Omylem jsem si skryla půjčku swipem a nyní se na ni nemám jak intuitivně dostat.

Jinak se v celé aplikaci mně orientuje moc dobře, kromě tedy bílého pozadí je hezká i graficky.

Mám za to, že včera když jsem se chtěla odhlásit se mi zobrazilo, zda se chci skutečně “Odhásit”. Teď už jsem na to nenarazila, nevím, zda bylo opraveno :slight_smile:

Ja bych měl takový dotaz na Zonky. Vzhledem k tomu, že v aplikaci stále vidím chyby, které jsem hlásil už v Alpha verzi a nikdo se je nepokusil opravit, mám je hlásit znovu i tady, nebo je evidujete a budou opravené v budoucnu?
Já jsem abych nenosil dříví do lesa.

Určitě by se hodilo, kdyby v úvodní investorské obrazovce (přehled) bylo vyobrazeno, kolik má investor ve své peněžence, například u záložky “Aktuální stav účtu”.

Jinak ty widgety úplně nahoře, přijde mi, že zabírají zbytečně moc místa, nevidím zde žádný důvod aby se to tu v tak velkém prostoru zobrazovalo že mi zbává 0 investic do bezpečného portfolia. Myslím si, že by tento slider s widgety mohl být například úplně ve spod, nebo kdyby to šlo přeúspořádat dle libosti investora.

Dobrý den všem,
předem děkuji za novou verzi apky. Po prvotním šoku jsem si na ni zvykl a celkově ji hodnotím pozitivně její nové funkcionality. Nicméně převážný čas investora je investování a v tomto směru je aplikace pomalejší než předchozí a více “klikací”

  1. Potěšila by možnost nastavení domovské obrazovky, zejména na tržiště, aby nebylo nutné se proklikávat od stávající obrazovky.
  2. Možnost nastavení zjedndušeného zobrazení jednotlivých půjček. (Vynechání textových popisek, každý zkušenější investor ví co která položka znamená, nahrazení popisků ikonami).
  3. Zásadní věc pro většinu investorů s více půjčkami je možnost nastavení autoinvestu a automatického prodeje jednotlivých participací na základě definovaných kritérií.
  4. V Beta verzi je možnost zobrazení splátkového kalendáře. Bylo by dobré v něm vidět i mimořádné splátky u zesplatněných participací.
  5. Bylo by možné uvádět poplatky u jednotlivých půjček se započítanou slevou?
  6. Potěšila mě možnost “zoomu” u zobrazovaných grafů. Byla by možnost zobrazovat data od počátku investování na zonky a ne jen několik měsíců zpětně?

Pěřeji pěkný den.
Jiří

Jiří

Souhlasím s tržištěm na úvodní obrazovce. Nehodlám v aplikaci strávit čas proklikavanim se v menu

2 Likes

Ahoj🌷
Za me zatim super💖 po 5 min prohlidce apky pohledem lakyrnika:) treba krasně konecně vyfiltruji" covid" kolik za kolik atd super🍀
Dekuju :pray:

Další věc, co chybí v betě, pokud to teda nebylo implementováno úmyslně (proč?), tak různé zprávy o tom, že byla například půjčka zainvestována, nebo uzdravení půjčky apod. Hodilo by se samozřejmě, kdyby se případně tyto zprávy daly modifikovat ve smyslu, že si může každy zapnout, na co vše má být upozorňován. :slight_smile:

2 Likes