Testování nové mobilní aplikace (BETA verze)

Dobrý den, Martine,

ad zůstatek: menší zpoždění? To jste mě fakt pobavil. Máte bod :slight_smile:

ad dashboard: nezlobte se na mě, ale děláte z lidí pitomce, kteří nevědí co chtějí. miluju firmy, které si myslí, že ví mnohem líp než já, co vlastně chci. já vím z čeho jste živí, z mých investorských poplatků, tak mě proboha nechte investovat a nebuďte aktivní tam, kde to není potřeba … a ano, i když mi 100x ukážete obrazovku s Rentiérem o kterém vím, že je k prdu, tak si ho nepořídím i když ho uvidím po 101x. A i když mi 100x ukážete informaci o mé půjčce, tu půjčku to už lepší prostě neudělá. chápu, že chcete propagovat svoje produkty, ale na to máte sociální sítě, reklamy v TV, informační emaily apod. Lidi, kteří si ale vaší appku nainstalují už v ní potřebují dělat konkrétní věci a minimálně v případě investorů je jasné co to je a musí to být hlavně rychlé a jednoduché. Dejte tedy někam do nastavení možnost, aby si investor, který investuje velké částky které vás živí mohl sám rozhodnout, že prostě ten další balast vidět nechce. Nástrojů jak ho jinak oslovit máte, myslím, až dost.

ad půjčka: ano, myslím tu v základním přehledu, ten problém jsem měl už v Alpha verzi, vždy dostanu jen ten chybový kód, ale měl jsem za to, že je to jen nedodělané jako dlaždice Rentiér.

ad chyby z alpha verze: nemám čas to teď úplně procházet do detailu tak napíšu to, co určitě vidím i teď, ale bude tam toho určitě víc, neměl jsem úplně čas proklikávat všechno:

  • v inv. dashboardu po rozkliku Vyděláno od začátku nemá položka ztraceno mínus před číslem. proč? přeci se to číslo odečítá a nepřičítá
  • klik na problematické investice - čislo aktuálně po splatnosti neodpovídá tomu, co vidím po rozkliku těch aktuálně po splatnosti, protože po tom rozkliku z nějakého důvodu zobrazujete i půjčky odprodané. ty ale nemají být mezi problematickými, že?
  • stále u mnoha pohledů vidím ty hodnoty N/A u mnoha položek
  • proč v grafu Jak mi lidé splácí vidím u října, listopadu i prosince nějaké pohyby v plusových hodnotách? vy už dnes predikujete něco, co ještě nenastalo?
  • v mnoha místech, kde je víc informací, než ukáže displej nejsou optické posuvníky, to že jsou za rohem, nebo níže nějaké další položky uživatel objeví vlastně jen omylem
  • zrušte a sjednoťte tu schýzu s tou Délkou splácení, kde se to někde ukazuje v rocích, někde v měsících
  • ty zkratky krajů vymyslel kdo? to je na metál. proč používáte něco, co se nikde jinde v ČR nepoužívá?
  • proč jsou v detailu půjček některé hodnoty dublované a některé jako třeba celkový počet splátek tam nejsou vůbec? Podle mě je naprostá zbytečnost ten údaj počet splátek. Jednak to je matoucí, protože na první pohled není jasné, zda se jedná o počet celkových splátek, nebo těch splacených, dvanak pochybuju, že nějakého investora zajímá, kolik splátek už někdo splatil. důležité zkrátka je kolik z kolika měsíců chybí.
  • k tomu předchozímu ještě - proč u nových investic je pojem Délka splácení spjat s počtem splátek ale u mých investic je to Počet splacených splátek?
  • v detailu konkrétních mých půjček, kde mám participaci bych přeskládal ty záložky v pořadí Detail půjčky, Splátkový kalendář, Historie půjčky a Seznam investorů bych dal až nakonec. Opravdu si nedokážu představit investora, který potřebuji mít Seznam investorů na druhé pozici … na to někdo fakt kouká? Kvůli čemu?
  • v investicích podle výnosu nejsou viditelné ty oranžové proužky, chápu, že problematických mám asi málo, ale opticky na první pohled to vypadá, že nemám žádné. Také bych využil tu osu grafu tak, že bych třeba při kliknutí na tu konkrétní osu v bublině zobrazil číselné hodnoty půjček v pořádku, problematický a splacených. to se totiž nemám šanci napříč úrokovými sazbami nikde dozvědět a tady je na to ideální místo
  • možná bych u vodorovných os u grafů Jak mi lidé splácí a Očekávané splátky nějak zvýraznil aktuální měsíc u prvního, a den u druhého grafu, ať uživatel na první pohled vidí kde aktuálně je
  • u Jak mi lidé splácí bych možná odlišil barevně jinak ty osy Skutečně zaplaceno a Zaplacené úroky. Jak jsou obě oranžové, tak se to místy téměř kryje a ta přerušovaná čára u Zaplacených úroků tomu optickému odlišení nepomůže
  • UI už raději asi moc komentovat nebudu, že zkrátka tohle neumíte asi nemá cenu komentovat, když sami nejste dostatečně sebekritičtí. Nepřehledné, ploché, plýtvá se místem, atd. atd. To tu opakují snad všichni bez výjimky. Tady bych měl asi 101 nápadů jak to vylepšit a zpřehlednit, některé prvky přesunout na lepším místo apod., ale něco mi říká že vás v tomto ohledu názor lidí co tu appku potřebují mít několik hodin denně puštěnou a pracovat s ní nezajímá. Dokud u vás bude převládat názor, že je důležitější mrkající žirafa (nebo co to je) při spuštění, než ovladatelnost aplikace, tak je to marný. Tohle totiž vypadá jako když někdo dostal jediné zadání “milý programátore, tady máš 153 údajů z databáze a prostě je nějak všechny zobraz. je jedno jak, hlavně aby tam všechny byly”.
4 Likes

Ano, na webu je to spravne.

Me postrehy:
V detailu na prvni obrazovce pujcky jsou mezi informacema velke rozestupy. Naopak pro dulezite informace musi investor scrollovat (cisty urok se slevou investora (hruby zisk patri na vypis investic), splatka a doba splaceni - videt na prvni obrazovce bez scrollu
chybi info o tom kde je zadatel zamestnan (musi se scrollovat)

Chvalim za filtr “velikost participace k investovani”

A jinak souhlasim predevsim s nazory:

Dobrý den,

I když považuji novou aplikaci za krok správným směrem, tak je Beta stále v počáteční fázi a k public release má hodně daleko.

V první řadě by bylo dobré si ujasnit, pro koho je aplikace určená. Pokud pro investory, tak zobrazování reklamy na půjčku postrádá jakoukoliv logiku. Člověk investující své peníze si na 99.99% půjčit nepotřebuje a o možnosti půjčit si na Zonky ví, jelikož do nich investuje.

Rozhodně bych investory po příhlášení přesměroval rovnou na Tržiště bez zbytečného klikání.

Další věc, na kterou by bylo dobré se zaměřit je aktuálnost dat. Je to sice věc, která se týká Zonky jako celku, ale v Beta verzi je to vidět opravdu hodně. Není úplně normální, když se mi v peněžence nezobrazuje v blokovaných částkách obnos, který byl právě investován. To samé platí pro seznam půjček čekající na zainvestování.

Níže jsem sepsal hodnocení aplikace za cca. 3 dny testování.

Přehled investora

  • Chválím za přehledné zobrazení
    • Výkonnosti portfolia
    • Aktuálního stavu účtu
    • Vyděláno od začátku
  • Co změnit
    • Odeberte ty šílená okna nahoře, polovinu času si aplikace myslí, že chci “obnovit stránku” místo přesunutí na další kartu
      • Počet investic je obsažen o kousek níže, takže se jedná o duplicitní informaci
      • Sleva na poplatku, zajímavá informace, ale karta s ní nemusí zabírat 1/3 obrazovky. Pokud nic jiného, tak minimálně přesunout ke zbytku informací do spodního (předpokládám) “StackPane”
    • Přidejte aktuální stav peněženky, jako je tomu v kartě “Tržiště”. Je to jedna z hlavních informací, takže by měla být zobrazena bez dalšího zbytečného klikání na “Aktuální stav účtu
    • Možnost “collapse” počtu investic stejným způsobem jako zbytek karet
    • Superinvestor
      • Karta superinvestora zabírá zbytečně moc místa, stačilo by zobrazit dva “progress bars” s texty:
        • [0-5]/5 investic
        • [0-1000]/1000 Kč
      • Texty bych hodil do progress barů, aby se ušetřilo místo
    • Grafy “Jak mi lidé splácí” a “Očekávané splátky” by také šly vylepšit
      • Texty se zobrazují dost neprakticky, takže pak není vidět, kam přesně člověk kliká
  • Co opravit:
    • Po investici do půjčky se neaktualizuje informace o půjčkách “Čeká na zainvestování”

Tržiště

  • Filtry
    • Layout
      • Pokud nejsou nastavené žádné filtry, tak je v horní části obrazovky spousta nevyužitého místa.
      • Vpravo od peněženky bych přidal tlačítko pro filtry
      • Rozdělte primární a sekundární tržiště jako ve staré aplikaci nebo dejte možnost nějakého rychlého přepínání
    • UX
      • Chválím za:
        • Zobrazit pouze aktivní půjčky
        • Zobrazit pouze půjčky, do kterých jsem neinvestoval(a)
        • Délka splácení
        • Celková výše půjčky
        • Účel půjčky
        • Kraj původu půjčky
        • Hlavní zdroj příjmu
      • K vylepšení
        • Roční úrok - co když potřebuji jen ratingy 2,99% a 4,99%? V současné chvíli je filtrování jen na konkrétní úroky nestkutečná bolest
        • Pojištění schopnosti splácet - změňtě na “ComboBox”/“Select”. Docela by mě zajímalo, jak takto protichůdné informace řešíte na serveru při dotazech z aplikace
        • Skrýt sekundární trh - co když chci zobrazit jen ten? V současné době nemožné
        • Historie půjčky - opět možnost vybrání protichůdných filtrů. Zde “ComboBox”/“Select” nedávat, ale rozhodně bych si na jednotlivé “checkbox” dal “event handler” pro změnu stavu a povoloval/zakazoval bych zbylé možnosti
  • Seznam investic na tržišti (k vylepšení)
    • Rezervace - opět zbytečné plýtvání místem - ve staré aplikaci to bylo řešeno podstatně lépe
    • Délka splácení - myšlenka dobrá, ale z uživatelského hlediska je to nepřívětivé (roky + měsíce VS měsíce)
    • Řazení půjček podle délky splácení/úroku - funkce, která by se opravdu hodila
    • Zkratky krajů - nápad dobrý, ale některé zkratky jsou nic neříkající a většina dost neintuitivní
      • “ULK” - v životě by mě nenapadlo, že to znamená “Ústecký kraj” (pozor - neobsahuje “L”)
    • Plýtvání místem
      • v “expanded” režimu se na obrazovku pořádně vejde jedna jediná půjčka
      • v “collapsed” režimu je to lepší, ale pořád se tam vejdou jen dvě
  • Zobrazení půjčky
    • Detail půjčky - Chválím, ale “Obor zaměstnavatele” se tam nevejde a text se dost divně zalamuje
    • Roční úrok a Délka splácení - není nutné zobrazovat ikony, akorát zbytečně zabírají místo

Peněženka

  • Super věc, ale s aktuálností dat to také pokulhává. Po investici do půjčky se investovaná částka nezobrazuje v kartě “Blokované”

Notifikace

  • Na webu je možné zobrazit jejich seznam, ale nové Betě tato funkce naprosto chybí
3 Likes

(1) Mám nějak nastavené rezervace ze staré aplikace, ale vůbec mi není jasné, jak se to nastavuje v nové.
Neumím se v nové aplikaci podívat, jak to mám vlastně nastaveno. Nevím, jak to změnit. Jen volba “Vytvořit novou rezervaci”.
Volba “Jak rezervace fungují” neprovede nic.
Bojím se do toho sáhnout, abych si to nerozšťoural, novou rezervaci vytvářet nehodlám.
(tolik k mé aktuální User experience)

(2) Výše mnozí zmiňují “kompaktní” zobrazení tržiště. Jak to zapnu?

1 Like

Dobrý den,

ještě bych se rád zeptal, jakou hodnotu ukazuje graf v Peněžence za předchozí dny, protože maximální hodnota za daný den v Peněžence to není, na průměr to také rozhodně nevypadá, součet všech přijatých plateb za daný den to ale také není podle mých výpočtů, hodnota k půlnoci toho dne také ne.
Co to tedy je?

Děkuji

Dobrý den všem🍀
k beta verzi …rad bych aby zůstala v peněžence možnost vidět nabito celkem
Děkuji

Jak je hlavní dashboar a klikne zde investor na peněženku (ještě před klasickým vstupem do investorského dashboardu), tak se nezobrazuje spodní lišta (Přehled, Tržiště, Peněženka), a když chci pak jít do tržiště nebo přehledu tak musím opět jít do hlavního přehledu a pak kliknout na investor případně Tržiště. Je to dost nepraktické.

Do něčeho momentálně investovat je opravdu radost, když se něco objeví, do 2s je to pryc, člověk si ani nemůže přečíst čeho se půjčka tyka

Aplikace je katastrofa, po dvou minutách jsem ji odinstalovala.

Na tržiště se chodím, hlavně teď, v době minima půjček, dívat i 10x denně. Opravdu mi musíte 10x denně nabízet půjčku nebo Rentiéra??? Naprosto nesmyslná úvodní obrazovka. Mohli byste pro jednou myslet na to, co chtějí investoři, a ne na to, jak jim co nejvíc cpát to, co chcete vy?

Tržiště splácaný primár a sekundár dohromady? Jak poznám, kde už je nějaká platební historie? Nepodařilo se mi najít ani žádný filtr tržiště. Asi tam je, když ho kolegové zmínili, ale je teda dobře schovaný. EDIT: Tak filtr prý je pod znaménkem plus. Tak to je opravdu logické označení…. Dále velké plýtvání místem – to je teď u vašich programátorů oblíbené, viz nereflektované připomínky k dash boardu na PC :confused:

Délka půjčky v letech? Proč, proč, proč? Kdo tohle chtěl? Zbytečná změna toho, na jsou investoři zvyklí. Méně iniciativy je někdy více.

Mám několik stovek půjček – proč mi musíte zobrazovat na prvním místě na obrazovce, že mi do bezpečného portfolia chybí 0? A kolik mi chybí do pidislevy na poplatcích, taky nepotřebuju mít stále před očima. Pokud chcete, abych k vám poslala víc peněz, tak za to poskytujte taky odpovídající služby.

Proč jste odstranili barevné rozlišení úroků? Protože NĚKTEŘÍ lidé měli problém s rozlišením fialové od zelené? To je mi líto, ale většina lidí ty barvy rozlišovala dostatečně. Představte si, že NĚKTEŘÍ lidé jsou nevidomí úplně – tak co kdybyste kvůli nim udělali aplikaci pro všechny jen zvukovou?

A nakonec - appka mě odhlásila po snad 30 vteřinách neaktivity – taky bomba!

Víc jsem tomu nedala, letělo to hned do koše.

Já nevím, vy dostáváte roky od investorů podněty, co chtějí, a nakonec si řeknete, screw them, my to víme líp. Tak hlavně, že jste si dali práci s výměnou zebry za žirafu, to je asi důležitější.

7 Likes

Nemůžu než souhlasit, dřív jsem se na aplikaci zonky díval několikrát denně a teď se stěží podívám jednou. Stejně tam nejsou žádné půjčky na které bych se díval a notifikace jste dali pryč, to je hrozná šílenost, která způsobila to, že se na ně musím chodit dívat na web. A ta nesmyslna uvodni obrazovka, kterou ani nechcete dát pryč, každý kdo má tu aplikaci nainstalovanou snad ví, že pujcujete peníze ne? Zamyslete se trošku. Jedine ceho jste dosahli je, že je aplikace ještě pomalejší než před tím. Gratuluji k pokazeni fungující aplikace. Preju si a doufám, že to dáte nějakým způsobem do pořádku, především kvůli investorům tudíž těm, kteří tu aplikaci používají

2 Likes

Dobrý den,
snažil jsem se hledat, ale nenašel, tak snad to nepíšu duplicitně.
V betě aplikace jsou notifikace s fajn Zonky zvukem, ale nerespekuje to nastavení systému - pokud mám telefon na vibrace, stejně to hvízdne. A možnost vypnout zvuky a nechat jen vybrace (i když mám telefon nahlas) by byla taky fajn.

Předem díky :wink:

Edit: Zařízení OnePlus Nord (AC2003), Adroid 10 (Oxygen OS 10.5.7)

Dobrý den, @gulliver, jaký máte telefon a operační systém? Můžete mi případně poslat print screen na: investor@zonky.cz, prosím?

Už bylo nade mnou asi všechno napsáno nejméně 2x, ale za mne do “třetice” :grinning::

  1. Formát “XrYm” je naprosto šílený !! Vraťte prosím měsíce.
  2. Filtr - nechybí náhodou volba zatrhnout vše u jednotlivých položek?
  3. Filtr - proč nejde navolit úrok vs čas? Tedy tak, jako dříve.
  4. Chybí možnost uspořádat vstupní stránku, tzn. vymazat zbytečnosti.
  5. Na tržišti se stále plýtvá místem…
  6. Proč skoro vše tak strašně, ale strašně dlouho trvá? Např. přístup do peněženky je delší, než nastavených 30 sek do ztmavení displeje. Za mne je “rychlost” snad ten největší nedostatek ze všech.
  7. Při vstupu mě v prvním okamžiku nejvíc zajímá stav účtu (a samozřejmě tržiště). Stav je málo výrazný a jen někde.
  8. Již jsem to v minulosti psal v jiném vláknu, tedy znovu a zde. Proč není v seznamu “problematických” uvedeno u každé z nich datum, kdy byla poslední změna? Takto naprosto zbytečně kontrolujeme položky, ve kterých se týdny, či měsíce nic neděje.
  9. A budu moc rád, když mě v úvodu již přestanete vítat a nabízet mi půjčku. Já o Vás vím už přes 3,5 roku.

Tak držím palce a budu nám všem přát, aby se něco z toho podařilo.

7 Likes

Beta verze má své mouchy. Jak se zminovalo jen 3 půjčky na stránce. Chtělo by to třeba barevně znovu označit procenta, tak jak jsme zvyklí. Chybí mi úplně přehled o tom jaká byla mnou nabitá částka.
Po tom co jsem si zapnula rezervační systém, tak jsem měla za od spuštění beta verze (cca týden) jen 1 rezervaci!!! Běžne jsem mívala 1-2 denně.
Upozornění na nové půjčky mi chodí na mobil, tak jak jsem si nastavila. Ale… Ale oznámení slyším i při tom když mám vypnuté zvuky v mobilu. U lékařů celkem nevhodné. Zkusím ještě restart mobilu.
Shrnula bych to tak že od toho co mám beta verzi, tak se mi hůř investuje

1 Like

Ohledně nové aplikace toho již bylo napsáno hodně a s většinou souhlasím.
Nevím jestli někde existuje přehledný seznam nahlášených požadavků/změn/chyb.

ale k testu aplikace

  • pokud jsme na nějakě půjčce, kterou mám koupenou a jsem v detailu půjčky, tak “Datum zainvestování” je vždy aktuální datum
  • pokud se ke mě dostane nějaká rezervace a kliknu přijmout, tak se vlastně nic nestane, takže jsem stihl kliknou ještě 2x (s domněním že jsem neklikl) a celkem se mi do půjčky nainvestovalo 600
    toto same platí při kliku na zamítnou rezervaci (cca 5vteřin než se začne něco dít), pak se odmítne

Oukitel WP2, Android 8.0.0.

Po zakoupení investice na sekundáru se slevou, se mi nikde nezobrazuje částka za kolik jsem koupil, ale pouze celková participační hodnota. Ve staré verzi, pokud se nepletu, toto bylo vidět. Špatně hledám??

1 Like

Děkuji, podíváme se na to.

Zdravím Vás,
Dnes jsem si zprovoznil betaverzi n iOS a ještě jsem si neprošel všechny příspěvky zde tak se omlouvám za to, že se možná budu opakovat.
Zatím můj dojem je neutrální po pár investicích a prohlédnutí apky.
A zároveň mám dva negativní postřehy:

  1. I když mám nastaveno na tržišti zobrazovat jen s možností investice tak je tam spousta již zainvestovaných půjček a tím je tržiště opravdu nepřehledné a zabírá to hodně času nají nezainvestovanou půjčku… Předpokládám že to se časem odladí a bude to fungovat.
  2. Opravdu hodně POSTRÁDÁM v grafu rozložení portfolia možnost zobrazit informaci o celkové investici v dané kategorii a informaci a částce po splatnosti v dané katehorii. Tak jak tomu bylo v původní apce. Byla to pro mě alespoň nějaká zpětná vazba jestli se mi podařili vybrat správné investice…