Chceme Zonky ještě více posilovat. V investicích proto budeme dál sázet už jen na Zonky Rentiéra

Popravdě řečeno, ten přechod na Rentiera mi až tak nevadí, ale vzhledem k radikální změně modelu by mi od Zonky přišlo fér, nám nabídnout nějaký nástroj pro EXIT.

V souvislosti s tím, bych se rád @Dominika-Zonky zeptal, jestli se s příchodem nového zřízení počítá s nějakou možností ukončení portfolia včetně už zesplatněných půjček. (stačí mi i informace že o tom nemůžete mluvit). V mém případě zesplatněné tvoří drtivou většinu portfolia a tímpádem je to neaktivní položka do DP která mi tam bude oxidovat dalších 10let.
Pro mne by bylo ideální mít možnost ty zesplatněné věci převést na Rentiéra, ale to je asi jenom nesplnitelný sen.

2 Likes

Dobrý den, @mares.matej,

technické informace k ukončení manuálního investování plánujeme investorům zaslat ke konci tohoto měsíce.

Co se týká slev na poplatku, tak ty plánujeme zafixovat k 1. 11. 2021. Pokud tedy nyní máte slevu 5 % a Vaše portfolio na ni bude mít nárok i k 1. 11. 2021, 5% sleva Vám zůstane až do splacení všech úvěrů.

Automatický převod prostředků na účet zatím nebude možný a nyní nedokážeme říci, kdy bude.

@StanikKolarik – převod zesplatněných půjček na Rentiéra bohužel není možný, protože Rentiér získává do svého portfolia pohledávky a u manuálního investování investor získává participace. Prodej zesplatněných půjček bychom pak chtěli spustit během příštího roku.

Dominika

5 Likes

Zdravím.
Díky za tu fixaci slevy z poplatku, to jsem opravdu nečekal. Alespoň malinká náplastička za tu ránu palicí do květáku :hugs:

6 Likes

@Dominika-Zonky
Dominiko díky!
Fixace, myslím, že více jak férové - díky za to.
Co poplatky za odprodej <1 rok od 1.11.? Bude se nějak řešit?
Automatické zasílání - když nebude - nebude. Bylo by to fajn, ale nevadí, alespoň víme, na čem jsme :wink:
Myslím, že téma likvidace portfolia a totálního exitu ještě bude pro dost lidí aktuální, takže podmínky exitu - to bude určitě téma. Ona není zesplatněná půjčka jako zesplatněná. Koukám, že některé, ač “zesplatněné” mají pravidelné platby. A házet je do stejného koše jako ty totálně zarmzlé a všem dát cenovku “1kč” by asi nebylo správné.
Ještě jednou díky za prolomení ticha! :slight_smile:
Fajn den!

1 Like

Hezký den, @mares.matej,

poplatky za prodej, u participací, které máte kratší dobu jak jeden rok, zatím rušit neplánujeme. Své investice si můžete nechat vysplácet a realizovat související výnosy. O veškeré Vaše investice a půjčky po splatnosti se budeme starat jako doposud. Na tom se nic nemění. :slight_smile:

Jsme si vědomi toho, že není zesplatnění jako zesplatnění. Například pokud je pojištěná půjčka zesplatněna z důvodu úmrtí klienta, pojišťovna vyplácí pojistné plnění a půjčka je doplacena. Nebylo by tedy fér ji prodávat za nulovou hodnotu. Proto bude nutné, než umožníme jejich prodej, slevy spravedlivě napočítat. :slight_smile:

Dominika

1 Like

Fixace mi alespoň trochu zvednevýnos. Je to super. Otázkou je jak to bude dál. Pochybuju že Zonky bude 10 a více let obhospodařovat staré účty než se doplatí půjčky a vyřeší zeslatnění. Dá se do budoucna očekávat něco dalšího. Nicméně sem nezanevřel a nasypal tam od oznámení skoro jednou tolik co jsem tam měl.

Já zas nevidím problém v tom, pokud Aplikace byla vyvinuta tak, že si přes ní člověk veme půjčku nebo investuje, proč by nemohla fungovat dál, ikdyby byla už deset let bez aktualizací.
To samé s účty investorů: je jedno, jestli poběží a budou dobíhat manuální investorské účty lidí zapojených do běžného pracovního života souběžně s účty Rentiérů, vyšťourávajících si navzájem plážový písek z těžko dostupných míst se smíšenými pocity blaha a špatného svědomí, že se jim prachy točí za lichvářský tři procenta před daňovým přiznáním, které jim zařídí jejich manager.
Možná by bylo potřeba ve Wikipedii poupravit význam slova Rentiér, protože až bude občan Rentiér podávat DP na finančák a tam se ho paní zeptá, kde pracuje a on jí řekne, že je právě ten Rentiér, tak aby po shlédnutí těch numer nešla v křečích do kolen, nepotrhala se a nemusela jí odvézt ambulance, protože věřím, že by smíchy učurávala ještě v sanitce :rofl: :rofl: :rofl:

6 Likes

Budme fer. V ty reklame neni specificky receno z koho bude ten rentier. :crazy_face:

:thinking:
Ted jen zjistit co znamena “ke konci tohoto měsíce” aby se tim zase nemyslelo "na konci tohoto měsíce" a v nedeli, par minut pred pulnoci neprislo to info :rofl:.

A furt jim jede reklama “lide lidem”…
Jak to bylo v ty vsenicce? “chce se mi b…jt velebnosti”.

1 Like

Myslím, že už to “konečně” začíná být jasné… :shushing_face: :-1:

1 Like

Tak ona slíbená “technická informace k ukončení manuálního investování” klidně může znít: “Pepa právě vytahnul napájecí kabel serveru ze zásuvky.” A tu vydají v neděli 23:59 - termín splněn.
:slight_smile:

Tak alespoň tenhle plán vyšel. :slight_smile:

1 Like

Dobrý den všem. rád bych navázal na svůj příspěvek ze 3.9.2021 a rád bych ještě jednou Zonky poděkoval za “krásné investiční časy od 5/2017” a kolegům investorům po 31.8. za přenechání svých vydělávajících portofolií na sekundárním trhu. Samozřejmě i já - ač mám i něco málo v Rentiérovi a mírné rozšíření do budoucna nevylučuji - se také dívám po obdobných alternativách investování (zatím zkouším jednu v CZK “s vyšším rizikem pro zkušené investory”). Ať se Vám všem v Zonky i všem investorům daří i nadále ! Torf001

image

3 Likes

Čistě ze zvědavosti:

Vím, že už nemůžu investovat, ale po přihlášení kvůli výběru došlých peněz mě to vždycky pošle rovnou na tržiště. Tam na mě náhodou vykoukla i půjčka nové auto (č. 858024). Čím to je, že se na ni nebyl schopný složit ani automat starající se o rentiéry? Že by se jich nedostávalo?

2 Likes

Ahoj, mám první bohužel hořkou zkušenost s prodejem podle nových “obdobných” pravidel. Pokusil jsem se nabídnout půjčku 14 dnů po splatnosti, sleva byla 6%. Asi čtyři dny se nic nedělo, byl u ní popisek nabídnuta k prodeji. Nyní popisek zmizel, a u podrobnosti odkupu se zvýšila sleva na 22%. Jestli to takhle půjde dál, tak se máme na co těšit.

2 Likes

Asi nezbyde, než to prostě těch 7-12 let nechat “doběhnout”. Pokud tedy vedení “skvělé” platformy Zonky opět nevymyslí nějakou další lumpárnu v řadě.

1 Like

Aha, takže začínám chápat. Měl jsem nějaký obnos, který jsem vložil do rentiéra (nešlo mi už vybrat konkrétní sbírku na tržišti). Za ty 4 měsíce, po kterou jsou mé peníze vloženy jsem vydělal celých MÍNUS 100 korun. Takže velkolepé zhodnocení prostředků. Jestli tedy dobře chápu, bude lepší se pousmát nad výnosem a hotovost opět vybrat. Paráda.

Tak ten Sex on the Beach si musite nejak zaplatit :wink:
Nic ve zlem, ale nastaveni podminek Rentiera je fakt uplne mimo.

Lukas

… tak hlavně že už je Zonky posilněnější :-))