Testování nových investorských dashboardů 2.0

Jedna drobnost:

  • Přestože mám aktuálně všechny investice v pořádku, zobrazuje se v kulatém grafu úzký proužek pro problematické investice, což je na první pohled trochu matoucí.

Dobrý den,
na první pohled je v přehledu posun. Jako uživatel musím říct, že je pro mě přehlednější a líp se s ním pracuje. Vliv má i to, že nemám moc času na velké zkoumání a základní informace mám hezky “pod nosem”.
Jen jedna drobnost - přehled nefunguje pod IE.
Mějte se hezky.

Nepouzivej IE, ktere se uz 7 let nevyviji a nuti ho uzivatele pouzivat jenom stat… :wink:

1 Like
  • Graf „Jak mi lide splaci“ bych uvital pri najeti mit info o presne castce, u ocekavanych splatek to same…

  • U grafu „Jak mi lide splaci“ bych dale uvital jeste poplatky.

  • Ohledne barev grafu souhlasim s @Fessy, takze barevne rozliseni je ok, nemenil bych.

  • Pocet a objem investic bych udelal, jak to pise @Kralik, tj bez preklikavani, hezky ucelene…

  • Souhlasim s @MirekJBC ohledne „investice podle vynosu“ aby to bylo alespon na desetinu.

Jinak k HP nemam jinou pripominku…

A pri predelavce stare verze „Lide, ktere jsem podporil“ by bylo dobre udelat vyhledavani v pujckach (cislo, prezdivka) ale nastesti existuje xlsx, takze to uplne neni potreba, ale u exportovane xlsx by nebylo spatne mit uz rovnou na 3tim radku filtry… Existuje hromada lidi co tuto fci neznaji…

1 Like

Jsem rád, že čísla už konečně sedí. Z počátku to v součtech nesedělo o parník.
Jeden postřeh, nevím, zda je to úmyslně a čekáte co na to investoři:
Počet problematických investic, po splatnosti, zesplatněné to sedí.
Co je ale jinak a co se změnilo je OBJEM problematických a po splatnosti. Objem zesplatněných sedí.
Po najetí na “i” u problematických se zobrazí text: "Součet jistiny, která je u Vašich investic aktuálně po splatnosti"
To ale není pravda. Dříve to opravdu zobrazovalo skutečnou výši jistiny po splatnosti.
Nyní to ale ukazuje CELKOVOU JISTINU VE VŠECH PROBLEMATICKÝCH INVESTICÍCH.
Jako bylo by dobré, aby šlo překliknutím zobrazit obojí. Jak aktuální jistinu po splatnosti, tak celkovou jistinu v problematických investicích.
Děkuji :v:t2:

1 Like

Vážím si toho, že mohu testovat novou verzi dashboardu, tak co mě tak napadlo:

  1. způsob přepínání „Detailní přehled“ – intuitivně se snažím čudlík přetahovat namísto pouhého překliknutí, doporučuji jinou formu přepnutí, např. zaškrtávací políčko

  2. údaj Aktuální stav účtu – velmi praktický údaj, oceňuji

  3. výhled do budoucna u vícero údajů „v příštích 30 dnech“ – více bych ocenila údaj, který by pracoval s kalendářním měsícem, ne příštími 30 dny

  4. nové počítání problematických půjček – nelíbí se mi, problém s jednou splátkou je jednoznačný prokazatelný údaj, počítat do toho celou zbývající jistinu je věštění z křišťálové koule, zbytek nemusí být problematický – zbytečně investora strašíte. Alespoň oba údaje ať jsou k dispozici – skutečný problém (aktuálně nesplacená splátka) a potenciálně maximální problém (zbytek jistiny). Přehled rozdělení částek dle počtu dní po splatnosti se mi líbí.

  5. Chybí mi ukazatel, kolik Kč jsem daný měsíc investovala a do kolika půjček. Plus u plnění podmínek superinvestora je prostá modrá linka, kterou momentálně vidím, taková neurčitá. Předpokládám, že při neplnění podmínek je žlutá, ale nepůsobí to jednoznačně, mohl by tam být znak „check“, jako že je za aktuální měsíc splněno.

  6. Souhlasím s kolegou a kopíruji: Graf “investice podle vynosu”. Tezko se najizdi mysi na uzke prouzky. Bylo by lepsi, kdyby po najeti mysi na bar kdekoliv se zobrazily uplne vsechny hodnoty pro dany bar pohromade.

1 Like

Dobrý den,
bylo by moc fajn kdyby šlo ve zprávách o splátkách prokliknout nejenom příběh z tržiště, ale i bližší informace o aktuálním stavu investice (např. jako jde vidět v přehledu investic).

1 Like

Plus ještě za současné situace. Jak je grafík “počet aktivních investic” tak bych ke kategoriím “V pořádku” a “Problematické” přidal něco jako " odloženo". Protože když odložíte splátky a je jedno kvůli čemu tak ta investice 100% v pohodě není… Ale problematická taky ne :slight_smile:

3 Likes

Zdravím, ad bod 3) - “v příštích 30 dnech” je použito u očekávaných splátek a nikde jinde to aspoň za sebe nevidím :wink: a informace o očekávaných splátkách za kalendářní měsíc je dostupná na záložce " Jak mi lidé splácejí" :slight_smile:

Krásný den všem investorům,

velmi si ceníme Vašich zpětných vazeb a jsme rádi, že společně s námi chcete investorské prostředí na Zonky posouvat kupředu.

Zpětné vazby jsme probrali a máme několik bodů, ke kterým se Vám všem chceme vyjádřit.

Co jsme upravili?

Investorské prostředí musí být co nejpřehlednější pro investory nové i ty, co jsou s námi déle. Podívali jsme se proto více na textace, které jste zmiňovali a upravili jsme je, mj. položku Nesplaceno jsme přejmenovali na Jistina ke splacení, doplnili jsme informace u Aktuálního stavu účtu

Na co se díváme?

Co se nám velmi líbí a chceme do přehledu přidat, jak pro to budeme mít více prostoru, jsou grafy, které více popíši historii splácení a poskytnou možnost se podívat na příjmy a výdaje. V plánu máme tak přidat dva grafy, které se hlouběji zaměří na cash flow Vašich investorských účtů.Také aktivně pracujeme s vazbami na UX funkčnost, např. najetí na hodnotu grafu Jak mi lidé splácí.

Co se nám líbí a do budoucna nad tím uvažujeme?

Padlo tady mnoho bodů, které se nám zdají zajímavé, ale nyní pro ně prostor bohužel nemáme, např. rozdělení portfolia dle jeho stáří, synchronizace systému online, odesílání systémových zpráv. Na všechno se ale postupně chceme podívat a co chceme do budoucna i udělat, je Vám dát prostor pro hlasování, čemu se máme věnovat dříve :slight_smile:

Na závěr Vás chci ještě jednou ujistit, že s Vašimi názory aktivně pracujeme. Bohužel i situace kolem COVID-19 způsobila změnu našich priorit, přesto pro Vás chystáme další pozitivní zprávy a posun v testování :slight_smile:

Těšte se, věříme, že se Vám to bude líbit :slight_smile:

Za Zonky Zebra-Iva

1 Like

Diky za novy dashboard, libi se mi nove featury.
Vyridte me podekovani: product ownerum, scrum mastereum, vyvojarum a testerum.
V

2 Likes

Díky, je to velký posun.

Možná pár drobností

  • Myslím, že úroky spojené s ratingy má běžný investor už zažité, hrubý výnos je nové číslo, které si na úrok ratingu v hlavě musím stejně převézt, navíc hrubý výnos (naštěstí) neobsahuje slevu z poplatku, ale pokud má člověk slevu, tak je hrubý výnos stejně jiný
  • Kdyby se do hlavičky půjčky vešel její název, byly by jednotlivé záznamy méně anonymní, když se třeba k nějakému “známému” chci vrátit
  • Ve filtrech a/nebo v hlavičce by se mi u líbila rovnou zobrazena sleva v procentech pro případ prodeje
  • Řazení v okně “Jak půjčku zachraňujeme” je nyní od nejstaršího, opačně to bylo dle mého lepší

Jinak velká pochvala, Zonek

1 Like

Za mě rozhodně hezčí vizuál a filtry jsou super!

Komentáře bych směřoval asi k tomuto:

  1. ocenil bych přímé tlačítko pro prodej (bez rozkliku dané investice)

  2. Filtr hrubý výnos bych možná nechal na hodnotách úvěrového procenta, které znám lépe z tržiště.

  3. Ve filtru hrubý výnos je i 18,99 % = Zonky bude dávát i více rizikové úvěry?

  4. u Aktuálně po splatnosti bych ocenil rovnou vidět počet dnů.

1 Like

@jiri.hurda hezký den,

ad 3. - ze začátku Zonky byl plošně poplatek ve výši 1 %, 18,99 % je tak pozůstatek této doby :slight_smile:

Zebra-Iva

Hezký den všem,

ještě pro úplnost sem dávám k dispozici e-mail, který jsme v souvislosti s rozšířením testování dnes zasílali.

Velmi si ceníme Vašich zpětných vazeb a jsme rádi, že společně s námi chcete investorské prostředí na Zonky posouvat kupředu. Mnoho Vašich připomínek jsme do investorského profilu už stihli zapracovat. Momentálně se soustředíme na to, abychom dokázali nahradit stávající dashboard a přehled “Lidé, které jsem podpořil” za zcela nový dashboard s kompletně přepracovaným přehledem “Moje investice”.

A právě kompletně přepracovaný přehled “Moje investice” je ve stavu, ve kterém vám ho můžeme zpřístupnit pro testování.

Stále platí, že nové funkce investorského dashboardu a přehledu mých investic vám představujeme jako zkušební BETA verzi. To znamená, že čísla v novém dashboardu i v novém přehledu “Moje investice” jsou v tuto chvíli neoficiální. Pro ta oficiální si zatím ještě zobrazte stávající dashboard.

Moje investice? Kde je najdu?

Jak si spustit nový investorský dashboard, už víte. Odkaz najdete ve stávajícím dashboardu ve formě žlutého tlačítka “Vyzkoušejte nový přehled investic BETA”.

V novém dashboardu vám také umožníme zobrazit nový přehled “Moje investice”. Můžete buď využít odkaz “Přejít na Moje investice” (zobrazí kompletní přehled investic), nebo si rovnou spustit přehled vašich investic se zapnutým filtrem na určitou množinu investic, která vás právě zajímá.

V čem je nový přehled lepší a co je na něm nového?

Změnila se celá koncepce přehledu vašich participací. Omezili jsme rozsah údajů, které uživatel vidí na první pohled. Slibujeme si od toho výrazné zpřehlednění přehledu vašich investic.

Abyste nepřišli o údaje, které potřebujete o vašich investicích sledovat, funguje nově každý řádek přehledu tak, že se při kliknutí rozbalí detail dané investice. Zde najdete všechny další potřebné informace, které se nevešly do hlavičky investice.

Výraznou obměnou prošly filtry. Nově umožňujeme filtrovat vaše investice podle výrazně většího množství kritérií, než tomu bylo doposud. Přibyla možnost filtrovat podle kraje, zbývajícího počtu splátek, výše půjčené částky, hrubého výnosu, u aktuálně problematických investic pak podle toho, kolik dní je půjčka v prodlení.

Další novinkou je tzv. agregační řádek, který reflektuje nastavení filtrů. Poté, co aplikujete nějaký filtr, přepočítá hodnoty, jako je počet půjček, zbývající a zaplacená jistina a zbývající a zaplacený úrok pro investice, které odpovídají zadanému filtru. To vám umožní provádět základní analýzy vašeho portfolia přímo v prohlížeči, bez nutnosti stahovat export investic a provádět analýzy například v Excelu. Nemáme však ambici vybavit přehled “Moje investice” kompletním analytickým nástrojem, proto stále ponecháváme možnost exportovat přehled investic zcela beze změn. Složitější analýzy tak můžete nadále provádět tak, jak jste byli zvyklí doposud.

Nově také u půjčky přinášíme informaci o aktuální výši měsíční splátky a postupně máme v plánu přidávat další užitečné údaje.

Jsou nějaké změny proti stávajícímu přehledu?

Stejně jako jsme změnili přístup k výpočtu některých čísel na novém dashboardu, tak i v přehledu “Moje investice” platí, že jsme se rozhodli provést nějaké změny.

Nově například neuvádíme u vašich investic výši úrokové sazby, za kterou má od nás klient půjčené peníze, ale začali jsme zobrazovat tzv. hrubý výnos, což je úroková sazba očištěná o investorský poplatek. Výnos označujeme za hrubý proto, že je potřeba jej danit.

Nově také místo zaplacené jistiny a úroku uvádíme naopak zbývající jistinu a úrok. Věříme, že tato změna poslouží k lepší orientaci ve vašem portfoliu.

Za celé Zonky,

Zebra-Iva

‘Moje investice’ vypadaji super a moznost filtrovani velmi ocenuji. Jen par pripominek a dotazu:

  1. Trochu jsem bojoval s logikou horni listy, kde je VSE, AKTIVNI a SPLACENO. Jsem tak nejak zvykly, ze volby by se mely cinit na jednom miste a atribut Aktivni a Splaceno bych ocekaval v ramci voleb pri zobrazeni filtru. Hned jsem se chytil do pasti, kdy jsem si chtel zobrazit splacene investice a marne asi 3x cetl vse v kategorii “Stav investice”. Na druhou stranu chapu, ze chcete ponechat moznost zakladni volby pro ty, kteri zadny filtr aplikovat nechteji.

  2. V navaznosti na 1. je nelogicka kombinace voleb “SPLACENO” a “aktualne po splatnosti”. Asi by tam melo byt jen “problematicke” a “zesplatnene”. Take by tam nemely byt “moznosti prodeje” (krome volby “prodane”) a “aktualne v poradku”. Volby “nikdy po splatnosti” a “v minulosti po splatnosti” jsou ok a mely by zustat.

  3. Filtr SPLACENO a “aktualne v poradku” (nebo “nikdy po splatnosti”, ci “v minulosti po splatnosti”) mi nefiltruje zadne investice.

  4. Kdyz si zobrazim SPLACENO, tak logicky zbyva splatit 0Kc z nejake castky. Proc je u nekterych investic zbyvajici urok 0kc z 0kc? To jsou investice, kde si clovek pujcil a ihned celou castku splatil, takze urok byl nula?

  5. U volby CEKA NA ZAINVESTOVANI by asi vubec nemely byt ve filtru volby kategorie “stav investice”.

  6. Proc je filtr “zbyva splatek” na stupnici 6 az 84? To znamena, ze pokud zbyva 1 az 5 splatek, tak se takove investice vubec nezobrazi? Nebo jde o spatne pojmenovani a nejde o zbyvajici splatky, ale puvodni pocet splatek, na ktery byla pujcka schvalena?

Uvedeni filtrovani v investicich je urcite vyrazny posun! Mejte se.

1 Like

Je to sice nepodstatná prkotina, již několikrát zde opakovaná a s protichůdnými názory na rozdíly. Za mne jednoznačně starší verze podstatně přehlednější, se snadněji odečítatelnými hodnotami.

4 Likes

Upřímně nechápu, proč vymýšlíte něco nového, když stačilo dle požadavků investorů vylepšit staré :roll_eyes:

Za mne zatím spíše nedostatky:

  1. chybí datum příští splátky
  2. u půjček, které nelze prodat, zcela chybí informace v pravém sloupci, proč je půjčka problematická
    **3) půjčka 79 dní po splatnosti nejde prodat, nechápu proč, není zde žádný údaj o počtu dní po splatnosti, viz. druhá připomínka **
  3. jak půjčku zachraňujeme - více mi vyhovuje, když jsou na 1 stránce aktuální údaje, jako je to u starého dashboardu

Investoval jsem do více než 2000 investic… a zde jsou mé první postřehy, co mě napadlo při pohledu na nový výpis investic.

  • Pouze 10 investic na stránce - jak nastavit, aby se mi zobrazilo více investic na jedné stránce?
  • V tabulce nevidím datum poslední splátky (změny) nebo alespoň datum příští splátky.
  • Z tabulky investic není jasné, podle jaké hodnoty jsou investice seřazeny.
  • Investice nelze seřadit (vzestupně, sestupně) např. podle jednotlivých sloupců (např. podle datumu příští splátky, poslední splátky (změny).
  • Neexistuje vyhledávání v investicích (například podle čísla investice, jména dlužníka apod.).
  • Pokud chci investici prodat - je nutno vždy rozkliknout, abych se dozvěděl, jestli je výhodné pro mě investici prodat (výše slevy a apod. není vidět v základní tabulce). Třeba by bylo dobré zobrazit v tabulce hodnotu svého zisku (konečné celkové vrácené částky po prodeji), na který se dostanu při případném prodeji.
  • všude v tabulce “spousta prázdného místa” - uvítal bych více hodnot, které jsou vidět na první pohled a ne až po rozkliknutí investice. Velké mezery mezi řádky i sloupci. Vešlo by se tam více na první pohled viditelných hodnot.
  • Odkazy na detail půjčky a jak se půjčka zachraňuje - musí se každá půjčka rozkliknout zvlášt - lepší by bylo aby tyto odkazy byly přímo i z výpisu investic.

Vylepšení, které se mi líbí: zobrazení součtů hodnot podle výběru.

3 Likes

Zdravím všechny,
níže posílám své první postřehy k aktualizovanému novému přehledu investic. Schválně ho píšu bez detailního přečtení předchozích příspěvků, abych jejich obsahem nebyl ovlivněn.

  • Filtry jsou určitě posun vpřed, i když asi zatím není vše podchycené (příklad: mám půjčku (podvod) více než 600 dnů po splatnosti a pokud dám filtr pro půjčky “91+ dní” nevidím jí (zesplatněná není)?)
  • Bylo by vhodné více odlišit, např. barevně, participace, které “lze” a které “nelze” prodat, právě ten drobný rozdíl mezi tvary slova lze snadno přehlédnout
  • Chybí mi původní nastavení počtu participací na stránku, takto je to opravdu otravné listovat po 10
  • Agregační řádek s automatickým přepočtem dle aktuálního zobrazení je fajn
  • Seznam notifikací “Jak půjčku zachraňujeme” řazený od nejstarších je nesmysl, samozřejmě, že chci vidět první ty nejaktuálnější
  • Ve sloupci “Účel” bych uvítal, jako dříve, i “Název půjčky”. Kategorie je dobrá jako další údaj např. pro přehled problematických, ale pouze s ní jednotlivé půjčky splývají a pokud hledám nějakou konkrétní, při neexistenci filtru podle názvu nebo číselného identifikátoru je to obtížné
  • Hrubý výnos namísto úroku, za mne zbytečná změna, na kterou si budu muset zvyknout (chápu, že je asi transparentnější to uvádět takto), ale trochu v rozporu s prvním údajem na Tržišti, kde je barevně zvýrazněn “Roční úrok” - za mne by to chtělo zobrazení sjednotit, takže i na Tržišti pouze “Po odečtení poplatku”? :slight_smile:
  • Proklik na “Detail půjčky” na Tržišti je vzhledem k již zobrazeným informací zbytečný, snad jen doplnit to málo, co z Tržiště chybí (např. obor, ze kterého plyne žadateli příjem)
  • Dobrá je značka “Covid - žádost”
  • Není snadno dostupný proklik na stažení exportu (bude doděláno později?)

Dotaz na konec: Plánujete předělat zobrazování zpráv? Dnešní zobrazení po 5 s nutností kliknutí pro další je na nic, to už se lépe zobrazují v mobilní aplikaci.

3 Likes