Testování nových investorských dashboardů 2.0

  • Ikona “Přejít na seznam Moje investice” by mohla být vedle “Počet akt. investic” a “Objem akt. investic” další záložkou a pojmenována prostě “Moje investice” nebo “Seznam investic” - proč to nazývat celou větou?
  • agregační řádek super
  • filtry bezva, ale chybí řazení investic podle údajů v jednotlivých sloupcích
  • v seznamu investic jsou příliš velké rámečky - málo viditelných investic na stránce, chybí možnost volby počtu investic na stránku
  • údaje týkající se prodeje by měly být vidět ihned bez nutnosti rozklikávání, návrh na to, aby investor ihned viděl, kolik na půjčce vydělal a jaký by byl zisk/prodělek při prodeji, se mi velmi líbí
  • Jak půjčku zachraňujeme - jednoznačně nejnovější info nahoru
  • nikde nevidím výši splátky (podílu pro mě), kdy má další splátka dorazit a kolik jsem na půjčce už vydělala
  • osobně by ráda měla možnost zneviditelnit splacené a prodané půjčky - ty mě už nezajímají

Měl bych námět na doplnění informací u půjček, které chci prodat. Pokud si vyfiltruji “Prodatelné s poplatkem”, tak mi tam vedle informace o zbývající jistině (což je částka, kterou bych měl obdržet) chybí informace, jakou souhrnnou výši zaplatím za poplatky. To může být důležitá informace při úvaze o prodeji.

Navrhuji rozšířit o možnost mít na stránce 50 záznamů, jako je to ve starém přehledu. 10 je málo. Díky.

2 Likes

Zdravím.
Na “moje investice” mi chybí

  1. datum další splátky,
  2. u půjček “po splatnosti” kolik Kč je po splatnosti a jak dlouho,
  3. uvítal bych i zobrazení více než 10 půjček … spíše tak 50, nebo volbu tak, jak je tomu nyní.
  4. “hrubý výnos” za mě super, ale sjednotil bych to všude, i na tržišti … sice si na to budu chvíli zvykat, ale lepší než “roční úrok bez poplatku”
  5. poznámku “participaci lze prodat” / “participaci nelze prodat” bych raději odlišil barevně nebo to jinak popsat třeba “prodatelné” / “nelze prodat” … je to snadno zaměnitelné

Jinak se mi moc líbí ten “agregační řádek” a lepší možnost filtrování, to mi do teď chybělo.

Opatrujte se, Mirek

V sekci Moje investlice při zaplém filtru Vše naskočí v sumaci Zbývající jistina asi o 1080 korun vyšší než když přepnu na Aktivní. Nic nemám zesplatněno nebo v blokacích. A v problematických je zase moc na to aby to sedělo. Neměly by ty částky být stejné ?

Dobrý den,
já se přimlouvám za “dílčí výkonnost po jednotlivých ratinzích”.

1 Like

Hezký den všem investorům,

děkujeme za zpětné vazby, všemi se zabýváme a probíráme je.

V tuto chvíli bych se ráda více zaměřila na prodeje půjčky na sekundárním tržišti. Hodně z vás zmínilo, že vám chybí na první pohled cena, za kterou byste půjčku mohli probrat.

Možnost okamžitého prodeje participace z přehledu Moje investice byla často zmiňovaný bod. To nyní neumožňujeme zejména z těchto dvou důvodů.

Prvním je, že prodej podléhá právním požadavkům, a abychom jim vyhověli, museli bychom již na seznamu zobrazit identifikační údaje. To je proveditelné, ale pevně věříme, že prostor v přehledu Moje investice, i s vaší pomocí, naplníme dalšími údaji, které budou mít větší přidanou hodnotu.

Dalším důvodem pak je, že bez ohledu na platnou legislativu se i my v Zonky domníváme, že před prodejem na sekundárním trhu by se investor měl podívat na detailní informace o dané participaci a proto jsme zatím tlačítko pro prodej umístili do detailu participace.

Zebra-Iva

Zdravím, po rozkliku na Moje investice je ve výchozím stavu aktivní volba Vše. Nevím jak ostatní investory,ale mne asi úplně nezajímá přehled všeho ( tj i toho co je prodané, případně splacené ). Na co mně je informace částka xx xxx Kč, když 1080 korun z toho už nemám v portfoliu ( před 14 dny jsem je tu hledal :smiley:) , protože jsem je prodal ? Stejně tak na co je mi informace,že mám 250 investic,když je jich aktivních jen 200 ? => Jako výchozí nastavení při načtení stránky bych dal “Aktivní” a ne “Vše” nebo ať si Zonky pamatuje,jak to bylo nastaveno předtím. Takhle je to matoucí :slight_smile: a když jsme u toho pamatování nastavení : Bylo by možné vytvořit si vlastní sety filtrů ? Že by si člověk pod jednu volbu uložil,že má vyfiltrovat Nepojištěnej Covid 30-60 po splatnosti ? A pak přepínal zobrazení jedním klikem ?

4 Likes

@sladek.pavel omlouvám se, že jsem nedala vědět, a pracujeme na tom, aby se dala uložit přednastavená volba :slight_smile:

Hezký víkend,

Zebra-Iva

2 Likes

Dobrý den,
možná se to tu už někde řešilo, ale po rozkliknutí “Jak půjčku zachraňujeme” bych zprávy řadil od nejnovějších. Aktuálně je to nastavené obráceně a musím vždy překliknout na poslední stránku zpráv nebo posouvat šipkou.
Hezký den všem!

Dneska už jsem to taky hlásil, prý to předělaji.

Hezký den,

zprávy o vymáhání budeme řadit od nejaktuálnější, počítáme s tím.

Zebra-Iva

Dorý den,
jsem tu zas - doufám,že ze mne nebudou noční můry :smiley: . Když umí Zonky vyhodit na tržiště informaci o tom,že je to 2.,3. … x. půjčka - nebylo by pro nás investory zajímavé zpřístupnit data o tom,jak byly (jsou) dané půjčky splácené ? Třeba po najetí na “2. půjčka” by vyskočil grafík,kde by bylo vývoj poměru kolik mělo být v daném okamžiku splaceno a kolik reálně bylo splaceno (Splácí dotyčný včas ? Pravidelně o dva dny později ? a nebo se po třetí splátce zblázní a vše najednou doplatí ? ) nebo aspoň info jako je na sekundáru xx dnů po splatnosti, yy splátek opožděných a zz dnů od poslední delikvence.
Pavel

Mám pocit, že pokud na tržišti je půjčka se štítkem x.půjčka, tak je to souběžná půjčka a pokud by klient neměl bezchybnou platební morálku u předchozích půjček, tuto novou by nedostal.
Každopádně nějaké info o stávajících půjčkách onoho klienta by nebylo od věci vědět.

2 Likes

Hezký den,

pokud je na půjčce informace 2.,3… půjčka, pak se jedná o bezproblémově souběžně splácené úvěry na Zonky. Pokud by klient neměl skvělou platební morálku, další nabídku bychom nepřipravili. Pokud u nás klient půjčky měl či má jinde, štítek na tržišti nezobrazujeme.

Zebra-Iva

1 Like

Děkuji O:) člověk je zas o něco chytřejší :slight_smile:

1 Like

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy budou mít ostatní uživatelé možnost vyzkoušet nový dashboard a zároveň bych se chtěl zeptat, kdy jako superinvestor (druhý měsíc po sobě) budu mít možnost vyzkoušet toto plánované vylepšení.
Děkuji

Zdravím … někde byla informace,že v květnu … takže cca tento týden :slight_smile: . A druhý měsíc jste superinvestor a nebo máte 2.měsíc splněné podmínky ?
Pokud už superinvestor,tak by v současném dashboardu měla být oranžová možnost vyzkoušet betu. Pokud druhý měsíc podmínek,tak R.I.P. :smiley:

1 Like

Také zdravím,
druhý měsíc po sobě jsem superinvestor, takže první možnost a v aktuální dashboardu právě nic takového nemám. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsem psal svůj příspěvek.

Hezký den, @d.boudys,

přehledy pustíme velmi brzy všem investorům. Superinvestorem jste se stal později, než jsme pustili první kolo testování a další jsme pak pouštěli těm Superinvestorům, kteří měli spuštěný nový beta dashboard.

Velmi brzy se dočkáte nového přehledu :slight_smile:

Zebra-Iva