Chceme Zonky ještě více posilovat. V investicích proto budeme dál sázet už jen na Zonky Rentiéra

Naprostá prasárna tohle udělat.Pujčky prodávám a všem co znám nedopručím.Zonky už nikdy více sbohem.

5 Likes

Daňové přiznání jste ale musel řešit i teď, ne? Tedy pokud se Vám vracelo víc než xxx měsíčně, což předpokládám, že ano.
Nebo se pletu?

Ano, jenze az do ted to bylo vice vydaju, nez prijmu. De fakto jen prenos do dalsiho danoveho obdobi. Ale hlavne melo smysl to resit. Timto zonky jako moznost zajimaveho pravidelneho investovani konci a zbyde jen ta danova povinnost.

3 Likes

Tak tímto se Zonky definitivně končím. Rentiér je jen “podvod” na lidi, na kterém vydělá jen Zonky, to si strčte … Sbohem

9 Likes

Přijde Jirka Humhal v úterý do práce a povídá:
" Takže správci fóra Katka, Honza, Dominika tu budou dneska přes noc, doufám, že jste si vzali pořádnou svačinu, Dane, pro Tebe to platí taky ! Dnes trhneme na foru rekord, překonáme i vlákno o spuštění nové mobilní Appky !"
“Jinak co se týče IT oddělení, pro ty platí to samé, nechceme přeci, aby se nám zhroutil sekundár”
Dotyčným spadnou brady, ale mlčky zatlačí slzu, někteří i popotáhnout nudli.
Jiří odchází a je na cestě si udělat svou oblíbenou kávu. V tom se otočí a dodá:
“Málem bych zapomněl - všichni vývojáři apky, máte padáka, ale nechám Vám to 2 měsíce doběhnout”
Po tomto už definitivně odchází a popěvuje si svojí oblíbenou: “LA LA LA, RENTIÉÉÉÉR”

22 Likes

To je tedy nápad. Jaké teď bude Vaše motto?
Lidé, půjčují a zhodnocují své peníze, ti kteří pomohli celé Zonky vybudovat a svěřovali Vám své těžce vydělané peníze přijdou zkrátka. Opravdu se jim tímto odvděčíte? Nějakým Rentiérem co sotva a ještě jen možná pokryje inflaci?

Jistě, už máte dostatečně objemný kapitál a tak nás nepotřebujete. Prostě se máme podřídit a nebo jít. Opravdu směšné podmínky a oznámené 2 měsíce předem.

Co třeba takové zesplatněné participace co nelze odprodat? To budu držet zonky a řešit daňové přiznání než to třeba nějak vyřešíte?

7 Likes

A mimochodem chapu spravne, ze “rentier” investuje kvuli rozlozeni rizika do vsech ratingu? Protoze pujcovat nekomu na 2.9% s poplatkem 2.9% zonky je mirne receno nesmysl, ktery nema s rozlozenim rizika nic spolecneho.

1 Like

Nejhorší na tom mi přijde ta neupřímnost. Všichni v Zonky ví, co se děje, jak je Rentiér nevýhodný, ale stejně budou psát ty, s prominutím, cancy o tom, že posilují Zonky, že je Rentiér super a budou se snažit všechno interpretovat tak, jako by to bylo ve prospěch nás investorů. Jenže ve skutečnosti je to za stávajících podmínek ošklivej podraz. A ještě jste se k investorům otočili zády, viz šílené podmínky a fráze typu „obdobné podmínky".

Při investování jsem udělal 7% roční zúročení, zatímco v Rentiérovi ani nepokryju inflaci – můžete mi prosím, Zonky, vysvětlit, jak může být Rentiér v můj prospěch? O jaké posílení se to jedná?

Je mi to líto, jsem naštvaný, ale chápu, proč to děláte, i když s tím nesouhlasím. Mohli byte alespoň být ale upřímní, prosím? Stejně vidíte, že vám na to nikdo neskočí.

18 Likes

Jo tak proto 2 měsíce - to je výpovědní lhůta pro zaměstnance … :slight_smile:

8 Likes

Kdybych si mohl v rentierovi nastavit strategii a mít 7% jako při manuálním investování, tak proč ne, ale 2,9%? To snad ani nemůžete myslet vážně… Kdo tohle chtěl už na rentierovi dávno je.

8 Likes

Mam prakticky dotaz k vasemu exitu. Pisete, ze po 1.11.2021 budu moci pouze vybirat penize a to pouze na registrovany ucet. Ten ale treba v mem pripade uz davno neexistuje a kdyz jsem ho nekdy v loni chtela zmenit, bylo mi receno ze to je jedno, ze ho zmenit nemuzou a mam si proste jen pridat ucet druhy a z nej / na nej provadet patby s platnym VS. Bude me tedy cekat nemile prekvapeni, ze po 1.11. si uz ani neposlu na svuj ucet penize, protoze vase vyvojove oddeleni neumi zmenit registrovany ucet?

9 Likes

@jdobry Já z toho taky nejsem happy. Ale práci s daňovým přiznáním budu mít stále stejnou. Akorát tu daň z příjmu holt začnu platit dřív. Povinnost DP máte přece i teď.

Jiste povinost DP mam tak jako tak. Jenze nekomu by mozna stacil podepsat “ruzovy papir” u zamestnavatele a nemusel by si ho delat sam. A tomu zbytku by alespon ubyla jedna z priloh (kde mam kazdy rok problem s velikosti, nastesti to z puvodnich 5MB zvedli)

V této souvislosti mě ještě napadlo, že by od Zonky bylo více než fér, přidat možnost automatizovaného odesílání peněz z peněženky od definované částky, nebo třeba každý třetí den. Fakt se mi nechce 8 let lézt do naprosto zbytečné aplikace 4x měsíčně, abych si odeslal moje peníze.

4 Likes

Tak to nevím s tím růžovým papírem. Za rok mám příjem ze Zonky třeba 60 000 Kč (splacené jistiny + úrok), které musím tak jako tak přiznat do DP, rozhodně to nejde v zúčtování prostřednictvím zaměstnavatele. Změní se jen výsledná částka ke zdanění.

1 Like

Takhle hloupé rozhodnutí jsem nečekal ani ve snu. Rentiér je totálně k ničemu. Na zkoušku jsem tam dal 50.000 a čistý výdělek za 10 měsíců je něco málo přes 200 Kč. To si můžete strčit někam. Manuální investování přinášelo alespoň nějaký zisk. Nechápu, že jste zabili samotný princip, na kterém Zonky vyrostlo. Ještě že existují alternativy. Například na Mintosu investuji už 2 roky a roční výnos je okolo 11%.

8 Likes

No prave! Dokud jsou na zonky nejake penize (a tim prijem > 6000, § 38g odst. 2 ZDP) tak musim podavat DP, bez moznosti dal investovat.

2 Likes

Zdravím. Zrušte značku Zonky, vyplaťte lidem peníze a potom si z toho udělejte co chcete. Rentiér nemá s původním posláním Zonky nic společného. Jinak Zonky jste pohřbili už dávno, když jste začali dávat půjčky hned a potom dávali možnost lidem do nich investovat, tak jste nás potřebovali vytlačit… Tak z nás přestaňte dělat hlupáky, na to máte podle vás dost rentierů…

13 Likes

Smutný konec jedné éry a vítězství AI na člověkem :cry:
Dobrá zkušenost…
Honem založte nějaké externí fórum, než jim tohle z pohledu efektivity přestane dávat smysl… je jim zjevně jedno co dává smysl investorům…

2 Likes

OK, tak my Vám po tom dnešním oznámení jakoby budeme věřit, že “Investoři si mohou nechat doběhnout své portfolio a realizovat související výnosy” a že to bude platit celých těch deset let, co budou paticipace dobíhat :slightly_smiling_face:

2 Likes