Nedostatečné vymáhání pohledávek

Pro rekapitulaci:

Investor dostane informaci

A na forum pak podpora pise

@Honza-Zonky Resime to tady s vama porad dokola, jak dlouho? Kolik mesicu?

@Honza-Zonky Tohle si od vas cteme porad dokola jak dlouho? Kolik mesicu?

@Dominika-Zonky takze mi znovu chcete napsat, ze pokud upravite algoritmus napoctu slev tak se nezmeni hodnota slevy? Nejak vam to stale neverim, protoze po zasahu mi aplikace ukazuje neco jineho.

Jaka ochrana klienta? Vzdyt o nem nemame zadne osobni informace. Nejste schopni (nebo ochotni) nam ani sdelit kolik ma klient na Zonky aktivnich pujcek. - Take mi napiste, ze to je ochrana kvuli identite klienta toho investorum sdelovat? A nebo, ze se na tom pracuje?
Nez mi na tuto otazku odpovite, prosim precte si Vypočtení slevy při prodeji na sekundárním trhu @comba dotaz a odpoved od @Dominika-Zonky.

Predem dekuji za odpovedi.

K poslednímu bodu resp. odkazu na moje “postěžování si” na nepřehledné vícenásobné půjčování klientům a negativního dopadu na investory, bych přidal jeden z mnoha a mnoha příkladů, s kterými se setkávám. Bohužel moje stesky nepadají na úrodnou půdu a zájem něco zlepšit v tomto ohledu (poskytnou investorům více důležitých informací pro správné rozhodování) není reflektován. Z pohledu nezaujatého pozorovatele se to může zdát úsměvné, nicméně při větším objemu participací v podstatě nelze zvolit správnou strategii, jak nenakupovat vícenásobné půjčky a zbytečně nepřicházet o své peníze. Jak jinak vysvětlit toto:

  • klient na této půjčce řádně platí (pouze jednou se opozdil o 1 den)
  • klient má tuto půjčku i pojištěnou (155,- + 1748,-=1903,- výsledná splátka)
  • již třetí den byla sleva 40%, nyní po 6-ti dnech sleva 50%
  • uvedená participace nemá nikde upozornění na případnou “multi” kombinaci s jinými půjčkami, které by výslednou slevu mohly ovlivnit (druhá, třetí případně čtvrtá participace má zelený informační pruh např. 2. půjčka na Zonky)
  • z logiky věci takovou participaci nemá smysl na SM již ani dávat, protože při úspěšném vymáhání bude ztráta pouze 30%
  • jak může investor poznat, že jste půjčili stejnému klientovi další peníze, když investoval do jeho první půjčky a nemá zájem takovou participaci držet v případě vícenásobné půjčky?



Je tento, výše, uvedený příklad dostatečné ilustrativní, aby jste něco pro investory v tomto ohledu udělali nebo se to zase dostane do seznamu, co nikdy nebude realizován, ale “pracujete na tom” ? :confused:

Důležité upozornění

Jestli někdo po přečtení mého předchozího příspěvku začal projíždět na mobilním telefonu v aplikaci Zonky všechny participace po splatnosti a vyhledával “multi” půjčky, kterých by se třeba rád zbavil a s radostí žádnou nenašel, tak pro toho nemám dobré zprávy. Šlendrián je i v mobilní aplikaci, která pro jistotu vůbec nezobrazuje informace o druhé či další půjčce tak, jak je tomu neúplně alespoň ve webové verzi. Takže šup šup, sednou k počítači a projet všechno znovu. :sunglasses:

… ale určitě to je už připsáno na seznamu “k řešení”, není to přeci nic důležitého, co by investor aktuálně postrádal. Mobilní aplikace prostě není informační klon webové verze, měla by?

Co Zonky považuje za hlavní informační kanál vůči investorům? :thinking:

Najdi deset rozdílů :

www verze


nebo ----------------------------------------------------------------------------------

mobilní aplikace

Ani jedno.

S webem se sice mnohem líp pracuje, na rozdíl od mobilu tam zase vůbec není přehled splátek a ani možnost zřídit/nastavit/využít rezervace.

O rezervacích už ve vedlejším tématu Dominika-Zonky na rovinu přiznala, že na webu nikdy nebudou (alespoň už nemlží s tím, že “někdy možná…”), o přehledu splátek nic. Takže “v minulosti po splatnosti” na webu může znamenat jak zpoždění o měsíc každý čtvrtrok, nebo také jednou jedinkrát o jeden den - nemáš žádnou šanci zjistit jaký z těchto případů to byl.

Hlavní informační kanál, který by obsahoval všechno tady není. Představu jak na tom vlastně jsem si dělám z exportu půjček, kdy tu excelovou tabulku proženu svým sešitem, abych alespoň zjistil jakou hodnotu vlastně má moje investice v aktuálním čase. Takovou základní věc se mi tady nikde najít nepodařilo.

Hezký den všem,

jak už jsem zmínil výše, oprava chyby, kvůli které nevidíte poznámky k aktuálnímu stavu vymáhání, je samozřejmě v našem zájmu. Bohužel, řešení této závady neočekávaně zabralo více času, než jsme původně mysleli. Za komplikace se Vám omlouváme. Od týmu, který na odstranění závady pracuje, mám informaci, že s opravou už finišují. Jakmile se chyba opraví, budeme Vás o tom informovat.

V rámci fungování platformy jsme se zavázali k udržování anonymity našich klientů. To vyžaduje řadu kroků z naší strany, včetně časového odstupu, s jakým Vám předáváme informace o žádosti o oddlužení ze strany klienta. Jen pro úplnost doplním, že půjčka se stává neprodejnou už ve chvíli, kdy obdržíme info o zahájení insolvenčního řízení klienta, to že jako investor o vyhlášení insolvence obdržíte informaci se zpožděním, pro Vás nehraje žádnou roli pro případný prodej. Konkrétní participace již stejně bude neprodejná, dokud nebudeme znát rozhodnutí soudu. Další osud půjčky pak závisí právě na výsledku soudu. Tento postup se nám osvědčil, proto jej nemáme v plánu nyní měnit.

Abych to sumarizoval - kdyz najednou uz nebude pujcka prodejna, ale bude chybet jakakoli informace o tom, proc je neprodejna, tak to bude nejspis znamenat, ze probiha insolvencni rizeni.

1 Like

To vysvetleni je opravdu zvlastni :wink:

Takže víte, že k nám neputují všechny informace, které by nám měli putovat. A vy napíšete “Sorry jako”? Nebylo by fér nadhodit slovo kompenzace. Pokud to v Zonky není zakázané slovo.

Můžete prosím někdo ze Zonky odpovědět na moje dotazy příspěvek #62, ten poslední rozepsal @comba v příspěvek #63.

Opakovaně předem děkuji za odpovědi.

Dobrý den,
rád bych se připojil k tématu - chyby ve Vymáhání a jeho praktickou nefunkčnost jsem zaregistroval také. Po pročtení tohoto tématu jsem kulantně řečeno rozčarován s přístupem k problémům. Navíc jistě nebudu sám, komu přijde, že chyby v aplikaci se objevují poměrně často, což je pro mě jakožto vývojáře vcelku nepochopitelné. Možná to světčí o špatně nastaveném systému testování… Také laxní přístup k opravě je pro mne zarážející - po zjištění problému by bylo možná na místě se chytnout za nos, přiznat chybu a pokud vidím, že náprava bude náročná, zvážit rollback na původní verzi…
Na odpovědi k výše uvedeným otázkám od @dytrych a @comba se těším.

@dytrych Ano, tuto chybu evidujeme již delší dobu. Hned po jejím odhalení jsme začali pracovat na opravě, která se bohužel protáhla více, než jsme předpokládali. Mrzí nás to. Jak jsem psal výše, oprava už ale jde do finiše. Chápeme, že tento stav může Vám investorům ztěžovat rozhodování s prodejem participací, proto jsme Vám ihned nabídli možnost si kdykoli vyžádat buď prostřednictvím hovoru, e-mailu nebo chatu stav konkrétních půjček a získat tak stejnou informaci, kterou byste jinak viděli v aplikaci nebo na webu. Podle aktuálních informací od kolegů z IT oddělení ale věřím, že již brzy bude propisování poznámek opět funkční a vše se vrátí do starých kolejí.

K Vašim dalším dotazům:

Prioritní kanál pro komunikaci Zonky a investora slouží jednak web, jednak fórum, kde zveřejňujeme všechny důležité novinky. Aplikace je koncipovaná jako servisní nástroj pro práci s Vaším portfoliem.

Údaj o tom, kolik aktivních půjček u nás klient má, vidíte na Tržišti, než půjčku zainvestujete. Momentálně zobrazení tohoto údaje v detailu konkrétních participací nemáme ve vývoji ani pro web, ani pro aplikaci.

Honzo, po dnešním oznámení o ukončení manuálních investic již všichni víme, proč se 3 měsíce “pospíchalo” s opravou, která bude brzy hotova. Byly holt jiné priority… :zipper_mouth_face:

Zbytek dotazů tímto strategicko-tragickým krokem ze strany Zonky také pozbyl aktuálnosti, takže je čas popřemýšlet co dál, než budeme ve vleku nevýhodných slev, za které to od nás Zonky bude výhodně vykupovat. (bohužel je tento trend patrný již dnes).

Abych parafrázoval Vaši větu v odpovědi pro @dytrychpodle mých aktuálních informací od Zonky již nevěřím, že se to vůbec někdy vrátí do starých kolejí”.

Takze si ji muzou zesplatnit kdykoli chteji bez jakehokoli informovani, presne takovou odpoved jsem cekala, ikdyz to nerekli naprimo. Opravdu skvely nastroj na investovani (ikdyz dnes jiz koncici)

Hezký den všem,

chyba, kdy se nepropisovaly všechny poznámky z vymáhání, již byla opravena.

@pia půjčku určitě nemůžeme zesplatnit, kdykoliv chceme, jsme např. pod dohledem České národní banky a jiných regulátorů. O fungování vymáhání jsem již psala dříve v tomto příspěvku.

Dominika

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je možné, že u půjčky, kde dlužník dluží 61 dní, se za tu dobu použije jediná písemná urgence? Bude to takhle pokračovat? a na vymáhání se kašle?

1 Like

Dobrý den, @Pzonky, mohu poprosit číslo půjčky, prosím? Ráda se na to podívám. Dominika

Číslo pujcky je 1009668255, omlouvam senza omyl není to 61 dni ale 50…prekoukl jsme se… Na druhou stranu byla zaslána pouzena písemná výzva a nic.

Děkuji za info a. Preji. Krásný den

PS… Nynější zaprah Vam skutečně nezávidím

Stáhnout BlueMail pro Android
2. 9. 2021, 14:34, Dominika-Zonky via Zonky Forum <zonky@discoursemail.com> napsal/a:

Dobrý den, @Pzonky, klienty s půjčkou pravidelně kontaktujeme. Některým pro jistotu pár dnů před datem splátky posíláme upozornění, že se blíží termín splatnosti. Následně se ozýváme všem klientům, kteří částku nepošlou včas. A to hned několika způsoby – telefonicky, SMSkou, e-mailem nebo prostřednictvím aplikace. Pro podrobnější informace nám, prosím, napište na investor@zonky.cz. Dominika

Mila @Dominika-Zonky, mily @Honza-Zonky koukam, ze opet doslo u dalsi uprave vypoctu slevy pri prodeji participace na sekundarnim trhu.

Nebo zase budete lhat, ze:

Tak jsem zvedav zda vymyslite tentokrat, neco co mit nejakou logiku.

Prekvapte me, prosim… :pray:

Kde se o výši slev prosím oficiálně píše? Na webu zonky.cz nic nemohu najít.
Díky.

Kde se o výši slev prosím oficiálně píše? Na webu zonky.cz nic nemohu najít.

Dokumenty a smlouvy | Zonky - PDF dokument “Parametry sukundarniho trhu”.